Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

SaÄekaj da SC eventualno uspe da skarabudži onaj USB risiver u svoju Lampu, pa ako Å¡ljaka kako treba eto tebi veselja za malu svotu novca.

InaÄe, sam risiver originalno ide u LM DAC, može i par ljudi sa foruma da kaže koju reÄ kako radi u LM-u...

 

 

Nije problem da saÄekam, zanima me da li je izvodljivo najviÅ¡e iz razloga koje sam naveo a to je da imam i usb ulaz na samoj Lampuceri.

 

 

Nemojte zameriti ali mislim da su u velikoj disproporciji cene interfejsa i cene vaÅ¡ih dac-ova. Ne verujem da postoji  nepresuÅ¡na potreba za USB-om. Ovde već ulazite u zonu nabavke RME koje će bolje raditi kao dac nego ovi interfejsi i kineski dac-ovi. Eto i Å uca u CD/DAC koji je nov koÅ¡tao 13.000 eur  bode COAX sa matiÄne :roll: 

 

Koji RME, neki eksterni? Desktop sam eliminisao, potrebno mi je neko dobro reÅ¡enje za laptop. ReÄe da si sluÅ¡ao i HiFace i Amanero, verovatno na punooo boljoj opremi od moje. Ako te dobro kapiram, ti kažeÅ¡ da je za moje potrebe (uzimajući u obzir hardver koji posedujem) HiFace i viÅ¡e nego dovoljan? Nekako u glavi imam da je Amanero ili onaj kinez sa mog linka kvalitetnije reÅ¡enje od HiFace, pa zato pitam. Ima logike da ja to neću ni da primetim, onda bolje da idem na jednostavnije reÅ¡enje.

Link to comment
Share on other sites

Na jednoj strani pojednostaviÅ¡ na drugoj iskomplikujeÅ¡ život. Mogu samo da kažem da su "zvuÄno" OK. Postoji mogućnost da baguju na odreÄ‘enim maÅ¡inama, OS-ima...PoreÄ‘enje sa RME HDSP 9632 pravim jer joÅ¡ uvek nisam Äuo bolji digitalni transport od nje. Imajte u vidu da se HiFace vrlo lako oÅ¡teti jer priliÄno nezgrapno viri iz USB prikljuÄka. 

Link to comment
Share on other sites

Na jednoj strani pojednostaviš na drugoj iskomplikuješ život.

 

To me prati ceo život :)

 

Nece, ako ga zakacis na mali USB repic A->A

:cheers

 

 

Vidim da su ljudi koji koriste HiFace probali i Powered USB Hub, recimo ovaj Belkin

 

http://www.ebay.com/itm/Y06656-Belkin-F4U020-4-port-USB-Hub-4PORT-USB-2-0-HUB-4-x-USB-2-0-USB-/261255337448?pt=US_USB_Cables_Hubs_Adapters&hash=item3cd40815e8

 

To je, možda, bolje rešenje jer se HiFace napaja sa Belkina a ne sa usb porta na racunaru? Najbolje je, kažu, baterijsko napajanje ali i ovo vrši posao a i deluje elegantnije za upotrebu.

Link to comment
Share on other sites

lap - foobar sa UPnp plaginom - serviio server - WD Live Hub - optiÄki kabl - Lampucera - pojaÄalo

ÄŒemu služu Foobar u ovoj priÄi?

 

WD Äita sa mreže fajlove, pusta preko optiÄkog na Lampucero i dalje zna se.

 

 

Specifikacija

 

 

File Formats Supported Video - AVI (Xvid, AVC, MPEG1/2/4), MPG/MPEG, VOB, MKV (h.264, x.264, AVC, MPEG1/2/4, VC-1), TS/TP/M2T (MPEG1/2/4, AVC, VC-1), MP4/MOV (MPEG4, h.264), M2TS, WMV9, FLV (h.264)  Photo - JPEG, GIF, TIF/TIFF, BMP, PNG Audio - MP3, WAV/PCM/LPCM, WMA, AAC, FLAC, MKA, AIF/AIFF, OGG, Dolby Digital, DTS Playlist - PLS, M3U, WPL Subtitle - SRT, ASS, SSA, SUB, SMI 
Link to comment
Share on other sites

Pa da, da ne bi tv morao da bude ON. To izbegavam kad nema neki sport ili malobrojni meni zanimljivi sadržaji.

 

Pritom, navikao sam na Foobar, tu su mi sve plejliste, lak mi je za manipulaciju. Naravno, može WD da povlaÄi sa mreže Å¡ta hoćeÅ¡ ali ovako mi je lakÅ¡e a tv ne radi. Mogu i sa samog tv-a da vuÄem flacove bez da WD radi, mada, to ne dolazi u obzir iz principa :) .

Link to comment
Share on other sites

Izbacio sam potpuno desktop iz stana i već neko vreme mi je laptop glavni izvor. Laptop nema spdif izlaz i koristim ga na sledeći način:

 

lap - foobar sa UPnp plaginom - serviio server - WD Live Hub - optički kabl - Lampucera - pojačalo

 

Zvukom sam zadovoljan, kao i jednostavnošću upotrebe, možda ovaj lanac iznad deluje komplikovano ali uopšte nije, sve radi ko sat i zahteva 5 sekundi više za postavljanje albuma za slušanje pre klika za Play od klasične postavke foobara. Ono što me nervira, i to prilično, je što WD Live Hub nije gapless sposoban pa je slušanje živih albuma i onih koji nemaju prekid između numera prilično mučno iskustvo i meni dosta smeta.

 

Dakle, imam opciju da na Lampuceru dovodim zvuk sa laptopa preko nekog USBtoSPDIF konvertera. HiFice je 150 evra pa sam razmišljao o diy varijantama. Video sam ovaj modul

 

http://www.ebay.com/itm/XMOS-384kHz-high-quality-USB-to-I2S-PCB-with-ultralow-noise-6-5uV-regulator-/231027397597?pt=US_Amplifier_Parts_Components&hash=item35ca4e53ddhttp://

 

i čitao diskusiju na diyaudio.com, deluje da je stvar dobra, u pitanju je nova generacija XMOS čipa, asinhroni usb režim i tako to. Ne samo na tom forumu već i drugde, novi XMOS je vrednovan odlično.

 

Sad dolazim na pitanje. Kad bih prežalio ukupnu svotu u koju će debelo da se ugradi država sa svojim carinskim službenicima, da li uopšte ovo može da se ugradi na Lampuceru iz naše grupne nabavke. Laički, ja vidim sledeće: može da se napaja preko usb a može i da se uradi da se napaja sa alternativnog napajanja, to je OK. Dimenzije pločice su 50mm x 30mm, to je verovatno isto OK. Kinez piše u opisu da treba proveriti da li DAC podržava IS2 specifikacije koje su priložene u tablici sa ebay linka, pri dnu opisa je tablica. To ne znam. Sigurno postoje i neke druge stvari koje ne vidim a bitne su, pa rekoh da pitam ovde.

 

USB-IS2 varijanta moze biti veoma interesantna, posto nema potrebe za dodatnim S/P-DIF interfejsom, a kartice se mogu pronaci za razuman novac.

 

Mogu preporuciti karticu baziranu na CM6631A (koja predstavlja USB interfejs za DAC7), koja se pokazala kao poboljsanje i odlicna alternativa S/P-DIF konekciji na navedenom DAC-u.

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa da, da ne bi tv morao da bude ON. To izbegavam kad nema neki sport ili malobrojni meni zanimljivi sadržaji.

 

Pritom, navikao sam na Foobar, tu su mi sve plejliste, lak mi je za manipulaciju. Naravno, može WD da povlaÄi sa mreže Å¡ta hoćeÅ¡ ali ovako mi je lakÅ¡e a tv ne radi. Mogu i sa samog tv-a da vuÄem flacove bez da WD radi, mada, to ne dolazi u obzir iz principa :) .

Razjasnjeno. Onda Android TV box sa optiÄkim izlazom i upravljanje preko telefona.

Link to comment
Share on other sites

USB-IS2 varijanta moze biti veoma interesantna, posto nema potrebe za dodatnim S/P-DIF interfejsom, a kartice se mogu pronaci za razuman novac.

 

Mogu preporuciti karticu baziranu na CM6631A (koja predstavlja USB interfejs za DAC7), koja se pokazala kao poboljsanje i odlicna alternativa S/P-DIF konekciji na navedenom DAC-u.

 

Pozdrav! :wave2

 

Scorpio, kartica za koju je Ston dao link na prethodnoj strani je CM6631, bez A. Da li je to odgovarajuća kartica? Vidim da su predviđene za DAC7 koji koristi par Wolfson WM8741 konvertera, da li je moguća primena kartice i za PCM1798 koji se nalazi u Lampuceri iz ove grupne nabavke?

 

PokuÅ¡aću da pojasnim Å¡ta ustvari želim. Hteo bih da, ako je moguće, takvu (ili sliÄnu) karticu ugradim u moju Lampuceru i da se USB prikljuÄak naravno izvede na zadnju stranu kućiÅ¡ta. Kartica koju si predložio je takvih dimenzija da će bez problema stati u moju verziju kućiÅ¡ta. Ako postoji mogućnost da se kartica ne napaja sa USB porta raÄunara, tim bolje, mada u to nisam siguran koliko je izvodljivo. Ako dobro razumem, USB-IS2 direktno vezan za DAC ploÄicu u mojoj Lampuceri izbacuje potrebu za upotrebom coax kabla koji bih morao da koristim ako bih iÅ¡ao na, recimo, HiFace reÅ¡enje. Na taj naÄin bih dobio USB input na Lampuceri, Å¡to je ideja od koje sam krenuo i koja mi je zgodnija za upotrebu od HiFace-a.

Link to comment
Share on other sites

Čime se opet vraćamo na to da je možda bolje ipak "platiti na mostu"...

 

:)  Ih, pa nismo ni dve strane potroÅ¡ili, polako, doćićemo do reÅ¡enja. PoÄelo se od skupljeg, sad je aktuelno jeftinije, možda se pojavi i srednje. Bitno je da se zainteresuje i ukljuÄi viÅ¡e ljudi, pogotovo onih koji su probali odreÄ‘ena reÅ¡enja. Nema joÅ¡ distrubutera da se ukljuÄi a direktno je prozvan ^_^ .

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, voleo bih kada bi našao dobro rešenje, ali mnogo faktora je u igri, a cifra koja je potrebna za diy rešenja nije nekoliko x manja da bih moglo da se tvrdi šta je bolje.

Hardver nije niÅ¡ta bez softvera, a ovde je bitno sve, Äip, Å¡tampa, implementacija, drajveri.

Zato su komercijalna rešenja i skuplja od "kućne radinosti".

 

I na kraju, mislim da će distributer da se javi, Hiface je izuzetno parÄe audio opreme, sigurno će mu goditi da ga joÅ¡ neko pohvali, marketinga nikad dosta.

Link to comment
Share on other sites

За Ñве ОС-ове оÑим Мек, и крш од ЛинукÑа. Кол'ко Ја знам ниједна екÑтерна ЗВ. картица не ради без драјвера, оÑим неких   :ruganje Ð¿Ñ€Ð°Ñтарих Кријејтив ЗВ. картица.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Scorpio, kartica za koju je Ston dao link na prethodnoj strani je CM6631, bez A. Da li je to odgovarajuća kartica? Vidim da su predviđene za DAC7 koji koristi par Wolfson WM8741 konvertera, da li je moguća primena kartice i za PCM1798 koji se nalazi u Lampuceri iz ove grupne nabavke?

 

Pokušaću da pojasnim šta ustvari želim. Hteo bih da, ako je moguće, takvu (ili sličnu) karticu ugradim u moju Lampuceru i da se USB priključak naravno izvede na zadnju stranu kućišta. Kartica koju si predložio je takvih dimenzija da će bez problema stati u moju verziju kućišta. Ako postoji mogućnost da se kartica ne napaja sa USB porta računara, tim bolje, mada u to nisam siguran koliko je izvodljivo. Ako dobro razumem, USB-IS2 direktno vezan za DAC pločicu u mojoj Lampuceri izbacuje potrebu za upotrebom coax kabla koji bih morao da koristim ako bih išao na, recimo, HiFace rešenje. Na taj način bih dobio USB input na Lampuceri, što je ideja od koje sam krenuo i koja mi je zgodnija za upotrebu od HiFace-a.

 

 

Koliko sam upoznat, sada je skoro nemoguce naci kartice sa CM69631 cipom, posto ga je verzija sa "A" sufiksom u potpunosti zamenila, tako da, cak i ako u oglasu pise CM6631, veoma je moguce da ce prodavac posle dodatnog podpitanja potvrditi da je ipak u pitanju "A" verzija.

 

Ovo sam upravo predlozio zbog ideje da se doticna ubaci u kuciste DAC-a, i direktno veze za D/A cip - povezivanje ne bi trebalo biti preveliki problem, posto bi i PCM1798 trebalo da podrzava odgovarajuci mod. Sami jitter nivoi bi trebali biti nizi kod CM6631A u odnosu na Crystal-ov risiver koji se nalazi u Lampuceri. Kartica kosta 30ak e, layout komponenti je pristojan, a kartica se (koliko sam mogao videti) ne napaja sa USB porta, vec preko eksternog 5v ulaza (izvor napajanja bi mogao biti u DAC-u). Zvucno je (kao sto sam i ranjie naveo) veoma interesantna...

 

Smatram da je ovakvo resenja po pitanju cene i performasi optimum za Lampuceru.

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...