Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

Izbacio sam potpuno desktop iz stana i već neko vreme mi je laptop glavni izvor. Laptop nema spdif izlaz i koristim ga na sledeći naÄin:

 

lap - foobar sa UPnp plaginom - serviio server - WD Live Hub - optiÄki kabl - Lampucera - pojaÄalo

 

Zvukom sam zadovoljan, kao i jednostavnošću upotrebe, možda ovaj lanac iznad deluje komplikovano ali uopÅ¡te nije, sve radi ko sat i zahteva 5 sekundi viÅ¡e za postavljanje albuma za sluÅ¡anje pre klika za Play od klasiÄne postavke foobara. Ono Å¡to me nervira, i to priliÄno, je Å¡to WD Live Hub nije gapless sposoban pa je sluÅ¡anje živih albuma i onih koji nemaju prekid izmeÄ‘u numera priliÄno muÄno iskustvo i meni dosta smeta.

 

Dakle, imam opciju da na Lampuceru dovodim zvuk sa laptopa preko nekog USBtoSPDIF konvertera. HiFice je 150 evra pa sam razmišljao o diy varijantama. Video sam ovaj modul

 

http://www.ebay.com/itm/XMOS-384kHz-high-quality-USB-to-I2S-PCB-with-ultralow-noise-6-5uV-regulator-/231027397597?pt=US_Amplifier_Parts_Components&hash=item35ca4e53ddhttp://

 

i Äitao diskusiju na diyaudio.com, deluje da je stvar dobra, u pitanju je nova generacija XMOS Äipa, asinhroni usb režim i tako to. Ne samo na tom forumu već i drugde, novi XMOS je vrednovan odliÄno.

 

Sad dolazim na pitanje. Kad bih prežalio ukupnu svotu u koju će debelo da se ugradi država sa svojim carinskim službenicima, da li uopÅ¡te ovo može da se ugradi na Lampuceru iz naÅ¡e grupne nabavke. LaiÄki, ja vidim sledeće: može da se napaja preko usb a može i da se uradi da se napaja sa alternativnog napajanja, to je OK. Dimenzije ploÄice su 50mm x 30mm, to je verovatno isto OK. Kinez piÅ¡e u opisu da treba proveriti da li DAC podržava IS2 specifikacije koje su priložene u tablici sa ebay linka, pri dnu opisa je tablica. To ne znam. Sigurno postoje i neke druge stvari koje ne vidim a bitne su, pa rekoh da pitam ovde.

Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da je pametnije uzeti Hi-Face i ne razmišljati.

Gotovo i provereno rešenje od 150 evra vs diy neprovereno za 100+ evra... Mislim da ovde ne treba mnogo pameti.

 

HiFace 1 košta dosta manje od 150€. Još će i Sima da se isprsi za forumski popust :)

 

Možda ste u pravu. A možda i niste :roll: .

 

HiFace 1 nema XMOS Äip a HiFace 2 ima ali stariju verziju od kineza. Pitanje je da li je HiFace dvojka uopÅ¡te bolja od kineza, bar niko od nas to ne može da tvrdi jer niko nije uporeÄ‘ivao. HiFace 1 je priliÄno zastarelo reÅ¡enje i posle prvobitnih hvalospeva kada se pojavio neÅ¡to ne vidim da ga je neko zadržao u sistemu.

 

Gledam da naÄ‘em Å¡to bolje reÅ¡enje za manje para jer, kao Å¡to rekoh, laptop mi je sada glavni izvor. CD plejer sam spakovao u podrum. Ovo preko WD me zadovoljava zvuÄno samo me ubija izostanak gapless reprodukcije i to moram da reÅ¡im.

Link to comment
Share on other sites

Ha ha, taj rad :D . Nema Stona da se javi ili Zu-a iz kablovske da zirnu u Wangove specifikacije. Ili to beše Vega Vinsent, sećanje mi blinka kroz gustu maglu.

 

Ma, kupio bih taj HiFace ali nekako mi srcu draže da sve imam u Lamperija kućici umesto da bockam to sokoćalo, ovako bi iz Lampe virio kablić pa kad je sluÅ¡na seansa primaknem laptop na potrebnu udaljenost i ćao. Ima li neko taj HiFace u fioci da probam na Å¡ta liÄi? Vraćam za sedam dana ako mi ne drpi komÅ¡ija, jednom mi je mazno fleÅ¡ić. A možda nije on.

Link to comment
Share on other sites

Nije HiFace loÅ¡, naprotiv. SluÅ¡ao sam i Amanero.  Imajte u vidu da je jedno USB/I2S a drugo USB/SPDIF. Amanero se koliko znam se ugraÄ‘uje u ureÄ‘aj Å¡to je nezgodno ukoliko želite da ureÄ‘aj prodate a da interface zadržite. Ovde bitnu ulogu igra i softver. U svakom sluÄaju su adekvatna osnova za kasniju nadgradnju u smislu boljih dac-ova. 

Link to comment
Share on other sites

Ја планирам да моју Лампуцеру обогатим Ñа овим:

 

http://www.ebay.de/itm/support-upto-24-192-CM6631-USB-CARD-for-DAC7-2-x-WM8741-and-DAC3-AD1955-/251199137345?pt=US_CD_Players_Recorders&hash=item3a7ca2a641

 

Ðаравно и УСБ шаÑијÑки прикључак. Сама плочица има СП аут.

 

ПредÑтоји буџење и екÑпериментиÑање.   :plakanje

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva rasprava, samo nastavite!  :order

 

I ja se evo dvoumim da jurim neko USB resenje. DAC (Parasound 1000) mi je 9m udaljen od PC-a, a transport je slican kao kod Trotter-a. WiFi do Apple AirPort-a, pa od njega optika do DAC-a. Radi sasvim zadovoljavajuce, ali ja nesto tripujem da mi je nekako malo sporiji zvuk. Mozda stvarno tripujem, ni sam ne znam. Nemam sa cime da ga uporedim.. A cenim da bi na toj daljini USB najbolje odradio pos'o. 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo, zanimljivo nego Å¡ta, mada, izgleda da konkretno na Lampuceru sa GB niko nije ugradjivao neÅ¡to sliÄno. Ako dobro shvatam dosta je lakÅ¡e za implementaciju usb/spdif reÅ¡enje od usb/is2. Da imamo neku klot Lampu za vežbanje bilo bi lakÅ¡e, ovako, razumem Å¡to niko nije zainteresovan da se igra sa tuÄ‘im dacovima uz moguć neizvestan ishod.

 

Ipak ste u pravu za to da je najbolje reÅ¡enje HiFace, u smislu sipaÅ¡ i ne misliÅ¡, Å¡to reÄe Zoran. Nema polovnih po oglasima, ne vidim? U principu, viÅ¡e sam zainteresovan da ugradim neÅ¡to dobro u Lampuceru ako se cena poklapa sa novim HiFace 2 i ako ima interesovanja da se istraži da li je PCM1798 u Lampi uopÅ¡te sposoban da primi IS2 signal a da to ne zahteva veliko muÄenje za izvesti.

Link to comment
Share on other sites

DAC (Parasound 1000) mi je 9m udaljen od PC-a... A cenim da bi na toj daljini USB najbolje odradio pos'o. 

 

ÄŒini mi se da je ova razdaljina previÅ¡e i za usb. Treba proveriti, Äitao sam da je usb kao svaki interkonekcioni kabl podložan smetnjama iz okoline a na 9m može svaÅ¡ta da pokupi od prljavÅ¡tina Å¡to će da utiÄe na signal.

Link to comment
Share on other sites

Nemojte zameriti ali mislim da su u velikoj disproporciji cene interfejsa i cene vaÅ¡ih dac-ova. Ne verujem da postoji  nepresuÅ¡na potreba za USB-om. Ovde već ulazite u zonu nabavke RME koje će bolje raditi kao dac nego ovi interfejsi i kineski dac-ovi. Eto i Å uca u CD/DAC koji je nov koÅ¡tao 13.000 eur  bode COAX sa matiÄne :roll: 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...