Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

Све је то тачно али то могу да ураде Ñамо они који Ñе иоле разумеју у те Ñтвари.

 

Да не би поÑле било   :plakanje

 

:wave2

Nije za one koji ne znaju za koji kraj se vata lemilica :order  Samo za Å¡vajsere.

Link to comment
Share on other sites

Ostajem na trecem op-ampu. Bezbednije je, i za lemilicu i za mene.

 

Svajsovao li je neko izlazne trafoe, bilo je reci i o tome?

A be, dve žiÄke samo ubodeÅ¡. Ne mora ni da letujeÅ¡. 3 na 1 i 5 na 7

SO8%20to%20DIP8%20top.JPG

 

A lanpe, jel turao neko u Lampuceru? Sem Fikusa.

Link to comment
Share on other sites

Nije sve tako jednostavno. Izbacivanjem treceg op-a izbacujete low pass filter. Za gluve i one sa losim sistemima je to ok jer taman dobiju malo visokih dok za one sa boljim sistemima i slusnim aparatom je takva varijanta totalno neslusljiva duze od 30 sekundi.

 

Sa lose resenim low pass filterom je odradjen i onaj mnogo hvaljeni na ovom forumu sa odama i hvalospevima dac sa cs4398. Nie mi bio problem da ga kupim i sastavim u fabrickoj varijanti ali duze od 30 sekundi nije radio. SurokVl ima jedan koji je modifikovan i moze da kaze koliko mocna igracka je dobijena za korektnu sumu.

 

Da se vratim na PCM1798, dogovor je sa Lukalukom da na diy okupljanju u Vrdniku donesem par resenja za lampuceru i pokusamo tamo da dobijemo sto bolji zvuk. Mozda je interesantno da sacekate polovinu jula i vidimo sta se moze izvuci iz njega. Tamo ce biti i vise sistema pa se moze probati u razlicitim konfiguracijama.

Link to comment
Share on other sites

Sa lose resenim low pass filterom je odradjen i onaj mnogo hvaljeni na ovom forumu sa odama i hvalospevima dac sa cs4398. Nie mi bio problem da ga kupim i sastavim u fabrickoj varijanti ali duze od 30 sekundi nije radio. SurokVl ima jedan koji je modifikovan i moze da kaze koliko mocna igracka je dobijena za korektnu sumu.

 

Na ebay i KP postoji/postjala je gomila diy dac kit sa CS4398, da li mislis na "cuveni" LM3 dac kao sto su imali Suca77, Nikstev, pa i ja ili koji model?

Link to comment
Share on other sites

Nije sve tako jednostavno. Izbacivanjem treceg op-a izbacujete low pass filter. Za gluve i one sa losim sistemima je to ok jer taman dobiju malo visokih dok za one sa boljim sistemima i slusnim aparatom je takva varijanta totalno neslusljiva duze od 30 sekundi.

 

Sa lose resenim low pass filterom je odradjen i onaj mnogo hvaljeni na ovom forumu sa odama i hvalospevima dac sa cs4398. Nie mi bio problem da ga kupim i sastavim u fabrickoj varijanti ali duze od 30 sekundi nije radio. SurokVl ima jedan koji je modifikovan i moze da kaze koliko mocna igracka je dobijena za korektnu sumu.

 

Da se vratim na PCM1798, dogovor je sa Lukalukom da na diy okupljanju u Vrdniku donesem par resenja za lampuceru i pokusamo tamo da dobijemo sto bolji zvuk. Mozda je interesantno da sacekate polovinu jula i vidimo sta se moze izvuci iz njega. Tamo ce biti i vise sistema pa se moze probati u razlicitim konfiguracijama.

Ovo je donekle taÄno, ustvari jedina je razlika Å¡to nemam, nego sam imao taj DAC.Imao sam  i nemodifikovanu i verziju apgrejdovanu od strane kolege Impulsa.U osnovnoj varijanti taj kit svira zapanjujuće dobro, brz,detaljan sa dobrom scenom dinamiÄan, ali tipiÄno digitalno iritirajući.Naravno ovo u kontekstu sluÅ¡anja u sistemu viÅ¡e klase, u ekonomskim sistemima niže rezolucije i tamnijeg zvuka to se ne oseti u toj meri i taj DAC se pokazao kao odliÄan apgrejd za neke moje prijatelj koji su imali CD plejere osrednjeg kvaliteta (Philips 830 i to apgrejdovan i NAD 541 BEE).Plus veoma korektan USB ulaz Å¡to daje dodatnu fleksibilnost korišćenja.

    Imao sam nekoliko komada i jedan je zavrÅ¡io kod Impulsa, bio sam veoma radoznao(ai on takoÄ‘e) Å¡ta tu može da se popravi i Å¡ta se može izvući iz te osnovne ploÄice.O tome Å¡ta je sve uraÄ‘eno ne bih pisao, to prepuÅ¡tam Impulsu, ali rezultat je bio zapanjujući.Na sve ove dobre osobine koje sam naveo vezano za zvuk, dobila se mekoća i prirodnost.Zvuk nije izgubio ni na dinamici ni na energiÄnosti, detaljnost je ostala, ali sada to može da se sluÅ¡a kolko hoćete, zvuk je nenametljiv i ne iritira.

    Taj komad je zavrÅ¡io kod jednog mog prijatelja, takoÄ‘e Älana ovog foruma, ali posle opsežnog testiranja i presluÅ¡avanja, i to na njegovo veliko zadovoljstvo, naravno i moje.NuÄ‘eni su mu joÅ¡ neki DACovi, a on je imao Philips 614 na komem je apgrejd radio jedan renomirani konsruktor pojaÄala, koji je koÅ¡tao triÄavih 300E!

   Taj pomenuti kit ima svoje mane daleko da je savrÅ¡en, ali je veoma solidan proizvod za ljude koji žele jeftino reÅ¡enje tipa lampucera.Sa uraÄ‘enim apgrejdom to skaÄe u kvalitetu za dve tri kategorije i morate se dobro pomuÄiti do 500E pa i viÅ¡e da naÄ‘ete digitalni izvor koji će ga nadsvirati.SluÅ¡ao sam ga i poredio sa LM3, Äak je prvi komad koji je nabavljen stigao zajedno sa Å ucinim LM3, zvuk je tu negde, s tim Å¡to je ovo duplo jeftinije, a u nekim parametrimaje zbog jednostavnosti konstrukcije bolji od LM3.Lm3 svira mnogo bolje kada se predžamperiÅ¡e i kada mu se iskljuÄi upsampling.No ja se time nisam direktno bavio pa ne bih da Å¡irim temu

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Mnogo je lepo urađena, pa se ložim da na osnovu izgleda dobro i radi. Ono što mi se posebno dopada je u tekstu na kraju oglasa:

IMPORTANT : Î¤his is NOT a cheap DAC from China, this is a DAC made ​​in the European Union  with original special components from established vendors ! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2$ razlike je nebitno. U svakom sluÄaju HVALA.

 

И има улазно излазне конекторе а не редну Ñтезаљку за жице.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, da li je neko imao priliku da vidi, Äuje, opipa ovaj DAC:

http://www.ebay.com/itm/SABRE-HI-END-DAC-24bit-192khz-with-ES9023-WM8804-and-i2s-input-diy-DAC-/271259596887

 

Cena deluje napumpana. Lepo izgleda ploca, mada, opis se ne razlikuje puno od kineskih opisa dacova sem sto je napisan na boljem engleskom. Po meni, previse skupo za ono sto se vidi na slici. Cini mi se da ovo nije narocito bolje od onog daca koji je imao RR a koji je bio visestruko jeftiniji, ali mozda mi se samo cini.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je da li je napumpana ili je realna, obzirom da je dac uraÄ‘en u EU, a ne u Kini gde je opÅ¡te poznato sve jeftinije.Mene prvenstveno zanima, iako je ovo verovatno ista konstrukcija kao i RingeRajin ex dac, da li je izvedba u ovoj verziji TA Äujna razlika koja je nedostajala da kinesko izdanje ostane kod Ringeraje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...