Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

Hvala svima, drago mi je da vam se svideo tekst :cheers ! Sad sam otvorio stranu i vidim, stvarno je podugo, možda i predugo, ali šta je tu je.

Pratim i dalje na forumu dešavanja oko Lampucerije, nadam se da će neko ko krene u modifikacije pisati na forumu i podeliti iskustva sa ostalima. Ako se može nešto još izvući iz ove makine - zašto ne probati? Pod uslovom da uloženo, iskazano u novcu, ne pređe van kategorije "jeftin dac" :)

Hvala na onako opsirnom tekstu! :thumbsup2

A sto se modifikacije tice, cekamo prvo Bujine utiske posle male modifikacije koju planira da odradi.. Mislim da je u pitanju dodavanje jos jednog trafoa i razdvajanje napajanja za digitalni i analogni deo, ako se ne varam? Pa cemo videti kasnije da li se ispati ici u tom smeru ili ne..

Bilo bi interesantno ako bi pokusali da odradimo i ono sto je Mark pisao, koliko se secam racunica nije prevelika, a sve je detaljno opisano? Pominju se tamo i neke lampice, pa ce ime Lampucera dobiti barem neki smisao.. ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

JuÄe sam izvadio dva AD827 koji su na mestu buffera i spiÄio dva LME49720. Onaj treći AD827 za I/V nisam menjao jer nemam treći LME :huh: .

Sviralo juÄe i danas pa mogu da kažem sledeće - nema znaÄajne razlike, svira ovaj DAC dobro. Dve se promene Äuju ali su vrlo sitne razlike u pitanju:

- Karakter zvuka je ostao isti, možda je sad malo mekÅ¡i, opuÅ¡teniji, za malu nijansu, tako mi se Äini.

- Scena je nekako veća, to sam siguran. U Å¡irinu, promene u dubini nisam registrovao. Uglavnom, niÅ¡ta Äujno na prvi ton, radi se o nijansama.

Možda bi se još nešto moglo dobiti sa trećim op-ampom, mada, sumnjam. Ozbiljno razmišljam da više ništa ne pipam jer ovo stvarno dobro radi.

Ako neko bude probao lampe ili trafoe na izlazu neka napiše utiske. E da, možda se i Impuls oglasi ako je nastavio sa radom na ovom dacu, što je malo verovatno jer od skoro je tata, a tu se nema vremena za hobije ;-) .

Link to comment
Share on other sites

Eno moja stoji u kutiji od GB, sve cekam da se neko javi sa nekim vestima o uspelim modifikacijama, ali slabo nesto.

Ðе Ñекирај Ñе превише, ни моја још није Ñкутијана! Тражим некога да ми Ñве то лепо попакује.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ðе Ñекирај Ñе превише, ни моја још није Ñкутијана! Тражим некога да ми Ñве то лепо попакује.

:wave2

Pogledaj ovde http://www.diyaudio.com/forums/digital-line-level/164299-new-small-diy-gigawork-dac-24.html#post2899375

taj mladić lepo radi skutijavanje i iz Beograda je pa možda da stupiÅ¡ sa njim u kontakt. Ima i maÄku. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sam nesto cacnuo, malkice. Opisao sam nekoliko postova iznad. Nista posebno, ali sam zadrzao stanje posle promene OP. Ovaj DAC slusam svakodnevno i sasvim sam zadovoljan kako sam/smo prosli u ovoj grupnoj nabavci.

Sto s' mene tice, nemam nista protiv kakav je sad, ako neko nesto smisli da se budzi ni u tom slucaju nemam nista protiv ;-) .

Link to comment
Share on other sites

Evo, da javim tužnu vest. Moja Lampucera je preminula, pokoj joj duši.

Čip je prestao da pokazuje znake života te je mrtvozornik mogao samo da konstatuje preminuće.

Srce mi se cepa od tuge pregoleme, ali, tu je pokojnicina sestra bliznakinja pa se stvari polako vraćaju u normalu.

Link to comment
Share on other sites

Evo, da javim tužnu vest. Moja Lampucera je preminula, pokoj joj duši.

Nije ona umrla, samo je otiÅ¡la u veÄna loviÅ¡ta. Tamo bizoni krstare u nepreglednim krdima, potoci su bistri i trava je zelenija i nije zabranjena. Nema banaka, vlade, granica, poslodavaca, a novac je nepoznata kategorija. Jitter je nemerljiv i muzika je moćna.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...