Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

Sad videh, propustio sam da se zahvalim Aciku :klanjanje koji je bio kljucni covek u periodu nakon nestanka paketa u bermudskom trouglu i koji je herojski preuzeo na sebe prijem i tranzit vaskrslog paketa, kao i kasnije doturanje do starog Kosutnjaka u tajnu laboratoriju gde je paket upakovan u novi paket koji je, napokon, prosvirao :listen .

:cheers

Cheers uncle!

al-swearengen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tatatatira drugari!

Lampion radi punom parom već sedam dana i smestio se na policu. Evo par slika kako sad izgleda ubogi sistem u Pekamu:

Lampucerus Rex na poÄasnom mestu. Ove neravne linije i blaga uvrnutost objekata na slici su plod kvalitetnog telefonskog objektiva, to nije tako u prirodi (dobro, možda malo jeste):

post-10102-0-49521100-1337526294_thumb.j

Vidi se da sam ga brendirao ali se ne vidi najbolje Å¡ta piÅ¡e, zato, evo jedna izbliza. TakoÄ‘e, tu vidimo kako je Trotter genijalno reÅ¡io smanjenje vibracija Philips cd plejera montirajući 4 komata lagera ispod fabriÄkih nožica, plus, na cd plejeru je dvd plejer koji ga dodatno umrtvljuje svojom kolosalnom težinom:

post-10102-0-41519200-1337526578_thumb.j

Da, da, novo ime u svetu DAC-ova, proizvod tehniÄke i bilateralne saradnje prijateljskih naroda Kine i Srbije. O imenu se nije puno razmiÅ¡ljalo, to se podrazumevalo i oÄekivalo. Evo joÅ¡ jedna, umetniÄka iskosa, sa korejskog telefona:

post-10102-0-71856200-1337526716_thumb.j

Obaviće se i najavljeni test Soft Pillows Dac u levom uglu protiv Sony Minidisc MDS-JE530 u desnom uglu, ali za neki dan, kad budem imao volje i vremena. Po onome Å¡to sam do sad zakljuÄio, ne oÄekujem neke velike razlike, no, videćemo, tj. Äućemo koji DAC će ostati na polici (polica ima dovoljnu visinu i za jedan i za drugi) a koji će u kutiju i u podrum.

Link to comment
Share on other sites

Lageri su vrlo prosto reÅ¡enje, uradio sam za 10 minuta. 4 lagera, mislim da je preÄnik 4 ili 5 mm, 4 podloÅ¡ke sa rupom u sredini i malo deblji duplofan. Lager se ubaci u tu rupu od podloÅ¡ke, sa druge strane se zalepi duplofan koji sa jedne strane uhvati podloÅ¡ku i lager (dovoljno da ga drži) a sa druge strane zalepi za donju stranu fabriÄke nogice. Mislio sam isto uradim i na pojaÄalu ali ne znam da li ima svrhe.

Stalci za zvuÄnike su uraÄ‘eni odavno pa kasnije apgrejdovani. Donja drvena ploÄa je medijapan 3,6cm (dva lepljena po 1,8 i furnirana u orahov furnir. Koji orah nemam pojma. Gornja drvena ploÄa je medijapan od 1,8cm isto orah. IzmeÄ‘u su dve aluminijumske kutije (prednja 4x4cm, zadnja 5x6,5cm) koje su plastificirane u mat crnu boju i napunjene najsitnijim peskom. Kutije su spojene sa osnovama dvrenim Äepovima iznutra, spoj je idealan.

Kasnije sam dodao donju ploÄu, ÄeliÄnu od 6mm ofarbanu u crno. Ispod nje do poda su 4 gumice, one koje koriste montažeri aluminijumske stolarije i koje su podloÅ¡ka ispod nekog metala, kupolasta gumica visine 3mm i preÄnika 2cm, spojene sa podlogom duplofanom tanjim. Gornja metalna ploÄa je manje debljine, isto ÄeliÄna i iseÄena da prati oblik baze zvuÄnika koji je 6-ugaon. ZvuÄnici imaju fabriÄki ugraÄ‘ena mesta za spajkove koji se Å¡rafe. Ja sam spajkove improvizovao od obiÄnih Å¡rafova sa odgovarajućim navojem koji su na strugu zaÅ¡iljeni. ZaÅ¡iljeni deo ide na metalnu ploÄu, mada se na ovoj slici koju sam postavio Äini da je suprotno, ne znam kako i zaÅ¡to. Sve ovo nije postavljeno džabe jer se zvuk Tannoya popravio, bas je definisaniji i precizniji nego kad je bilo bez ovih metalnih ploÄa i spajkova.

Å to se tiÄe objektivnosi testa, ne berite brigu - već sam rekao da mi je cilj da ostavim u sistemu onaj DAC koji bude bolje zvuÄao na mom sistemu i potpuno mi je svejedno koji će to da bude. Vrlo prosto. Nijedan neće da se prodaje, tako da će onaj koji se bude bolje pokazao u policu a drugi u podrum da bude rezerva za nedajbože situacije.

Link to comment
Share on other sites

Lageri su vrlo prosto reÅ¡enje, uradio sam za 10 minuta. 4 lagera, mislim da je preÄnik 4 ili 5 mm, 4 podloÅ¡ke sa rupom u sredini i malo deblji duplofan.

Хте Ñи да кажеш куглице из "Лагера" Viannen_loungelizard.gif

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Хте Ñи да кажеш куглице из "Лагера" Viannen_loungelizard.gif

:wave2

To! Kuglof a ne lager. Ustvari kugla sa lagera.

Alberte, kako podnosish onol'ku zelenu boju? Pretpostavljam da je to ona koju je Trigger prodao DelU, a kojom su farbali restoran...a neshto kasnije i majKin spomenik. :lol:

He he, nije takva zelena u stvarnosti, malo korejac daje na fluorescentnosti :D . Dosta je mirnija, rekao bih smirenija, ako dozvolite. Zavisi i od doba dana. Samo nikad nije kao na ovim slikama :blink: . Jel bese farban stan ili ordinacija onog pakistanskog dentist-a?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Biće test za vikend, izvin'te na zakašnjenju. Bio sam pre neki dan u podrumu, ustvari, samo sam mogao da otvorim vrata, nema prostora da se uđe od krša kojekakvog :oops: . Moraću da izvedem akciju podrum - kontejner kad ugrabim vremena.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...