Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

Dobro veÄe.

Meni danas pre podne stigla neka Lampucera. Koliko se sećam, to je neÅ¡to Å¡to sam naruÄio, ima tome par... desetljeća.

Samo sam je raspakovao iz Zeonovog profi pakovanja i osmotrio sa svih strana (ubavo :facehearts ) a onda odjurih na neki krkanluk. Vratio sam se pre sat vremena, pa sam povezao i pustio u pogon. Radi. Posle pola sata ne oÄekujte nikakve ocene ali prvi utisak je da se nisam za..bao kad sam naruÄio :bounce .

Hmm... Treba za nekih sat ponovo da izaÄ‘em, no, Äini mi se da ću da zovnem drugare i kažem im da sam spreÄen. Nova igraÄka, razumeće brkata deca :D .

Eto, samo da javim da je i poslednji primerak iz grupne nabavke stigao na odrediÅ¡te i da svira zahvaljujući svima iz GB, posebno RR i Peri, Zeonu koji je svima nama u ovom dilu pomogao ihaaaj2, a treba pomenuti i Äuvenog Vinsenta Mauricio Vegu koji je, nekako, sklopio te dve ploÄice u predgraÄ‘u Guanghzou-a, pa, ako je negde i drpio shemu i ideju, svaka mu Äast!

:wave2

Baš mi je milo em drago... Uživajte!
Link to comment
Share on other sites

Dobro je da su neki konachno shvatili koliko su im bili glupi neki postovi, pa im je smeshno.

Opet provokacija... hehe.... ne mozes pa to ti je... Komentarisi uredjaje a ne ljude! I ti i Woland me komentarisite uzivo, lice u lice, kad se nekad sretnemo... moze? ;)

Link to comment
Share on other sites

Opa, vidi, napuni se cela strana od kad sam poslednji put gledao! JuÄe mi je internet brljavio ceo dan, bio sam odseÄen od foruma, pa sad da odgovorim sa posla :ph34r: .

Hvala svima na lepim Äestitkama :thumbsup2 .

SluÅ¡ao sam preksinoć i juÄe dobar deo dana Lampion i sviÄ‘a mi se zvuk, da skratim priÄu. Prvo sam, normalno, pokuÅ¡ao da otkrijem nedostatke ranije pominjane (distorzije na odreÄ‘enim frekvencijama na nekim primercima, prduckanja, nedostatak basa, slaba dinamika i sliÄno) i niÅ¡ta od toga nisam Äuo. Sve radi sasvim normalno. Kažem, juÄe je ureÄ‘aj radio bez prekida 12 sati i povremeno sam proveravao kutiju da vidim da li se opampovi greju zabrinjavajuće - niÅ¡ta! Ali ni malo, kutija je sve vreme hladna, ili najgore, mlaka. Ne znam da li je Ston stavljao one male hladnjake, nisam otvarao kutiju?

Zvuk je na mom sistemu stvarno dobar, vrlo sam zadovoljan. Uzimam u obzir da sam sluÅ¡ao relativno kratko i svestan sam postojanja efekta promene u sistemu gde neki novi ureÄ‘aj isprva zazvuÄi odliÄno, a da je kasnije moguće da se detaljnijim upoznavanjem pokaže da to nije baÅ¡ tako. Zato neću da dajem neke ocene pre sleganja utisaka Å¡to će trajati, pretpostavljam, desetak dana. Mogu samo da kažem da sam sluÅ¡ao sve i svaÅ¡ta od muzike i da sam, ajd da kažem tako, vrlo prijatno iznenaÄ‘en kvalitetom zvuka. Ko je prvi rekao da Lampucera ima taj "atraktivan" zvuk kad se prvi put Äuje bio je apsolutno u pravu.

Eto, toliko za sad. Planiram test Lampion - Sony Minidisc kad proÄ‘e tih desetak dana da bih mogao da doÄ‘em do nekih rezultata. Moram i da smislim naÄin testiranja, neÅ¡to se razmiÅ¡ljam da to bude preko coax-a gde bi izvor bio Pioneer dvd plejer ili Philips cd620 plejer. Izbegao bih da izvor bude PC jer sa njegove Asus Xonar DX karte ide opticki kabl, pa mi je nezgodno da non stop isklj/priklj opto kabl posle svake pesme, jer planiram da radim direktno poreÄ‘enje A/B. Lakse mi je da to radim sa coax RCA konektorima plaÅ¡im se da ne oÅ¡tetim opto konektore tim uzastopnim menjanjem. Najlaksa varijanta bi mi bila da koristim i Pioneer i Philips kao transport, jedan na Lampu a drugi na Minidisc (gde bih narezao dva istovetna diska i pustao naizmeniÄno pesme), preko coax-a, ali to onda ne bi bilo po pravilima iako je Äujna razlika u kvalitetu izmeÄ‘u njih kao transorta na mom sistemu verovatno minorna ili uopÅ¡te ne postoji.

Link to comment
Share on other sites

Ma gledao sam juce Man City - QPR... Normalno, navijao sam za City (iako ih ne volim iÄ) samo da bi oni uzeli titulu a ne Man Utd, to su mi tradicionalni rivali :) . Ako si pratio Millwall (tim iz Peckhama), jesi video ko im je najbolji igrac? Trotter :D

Evo, u gostima protiv Ipswich-a je bio i strelac

http://www.rezultati.com/utakmica/hjE3iQ3h/#detalji-utakmice

Link to comment
Share on other sites

Ma gledao sam juce Man City - QPR... Normalno, navijao sam za City (iako ih ne volim iÄ) samo da bi oni uzeli titulu a ne Man Utd, to su mi tradicionalni rivali :) . Ako si pratio Millwall (tim iz Peckhama), jesi video ko im je najbolji igrac? Trotter :D

Evo, u gostima protiv Ipswich-a je bio i strelac

http://www.rezultati...etalji-utakmice

Jedan od dece Å¡to si ih posejao po AfriÄkim lukama?

Link to comment
Share on other sites

Razmisljam da li bi Trotter-ov test mogao da se izvede i malo drugacije - na nacin koji nije primeren za uredjaje vise klase, ali bi ovde mogao da pomogne.

Ideja je da se naprave dva identicna IC-a (Mogami/Neutrik) i dva identicna relativno jeftina digitalna kabla. Onda da se izlaz iz izvora splituje nekim 1 RCA -> 2 RCA spliterom i uredjaji povezu.

Sada su i IC-ovi i digitalni identicni. DAC-ovi se povezu na dva linijska ulaza na pojacalu i promenom ulaza se menja DAC koji svira.

Kazem, nije resenje za sisteme vise klase jer ovaj razdelnik na putu signala nije idealno resenje, ali mi se cini da bi u nekoj entry level ili nesto visoj klasi mogao da se koristi za A/B.

Ako neko ima ideju za unapredjenje ovoga moglo bi se iskoristi za neki buduci clash. Ja bi sa Scorpio-om napravio kablove ( moj materijal, njegove ruke :) ), pa napred.

Link to comment
Share on other sites

Nesto slicno sam i planirao da uradim, samo, bez splitera. Imam dva para identicnih Mogami IC za vezu od Lampe i Minidisca do ampa, za dig. coax mogu da koristim ovaj koji imam, neki HQSS od 900 dinara (dobar je, ne prekida :D ), s tim sto bih morao da ustajem i menjam cas iz jednog u drugi testirani uredjaj posle svake pesme. To mi ne mirise na zabavu ali sluzimo narodu... Sta predlazete da koristim za transport - Pioneer DV-300 ili Philips CD620?

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da mi ne preostaje drugo resenje. Vidjao sam negde te splitere, ali mi se ne investira bas (tacnije, nema, kriza oskudacija) u tom pravcu. Jos bih morao da kupujem dodatni coax a sve to za potrebe testa. Da nameravam da to koristim i kasnije, pa ajde, ovako...

Ma cupacu kablove, malo razgibancije nece da skodi :) .

Link to comment
Share on other sites

Ima da ih izlizem do cryo treated platinaste osnove.

Sad videh, propustio sam da se zahvalim Aciku :klanjanje koji je bio kljucni covek u periodu nakon nestanka paketa u bermudskom trouglu i koji je herojski preuzeo na sebe prijem i tranzit vaskrslog paketa, kao i kasnije doturanje do starog Kosutnjaka u tajnu laboratoriju gde je paket upakovan u novi paket koji je, napokon, prosvirao :listen .

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Sad videh, propustio sam da se zahvalim Aciku :klanjanje koji je bio kljucni covek u periodu nakon nestanka paketa u bermudskom trouglu i koji je herojski preuzeo na sebe prijem i tranzit vaskrslog paketa, kao i kasnije doturanje do starog Kosutnjaka u tajnu laboratoriju gde je paket upakovan u novi paket koji je, napokon, prosvirao :listen .

:cheers

Ух, Ñад ће да Ñе уобрази sarcastic_hand.gif

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...