Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

Zero DAC je krÅ¡,da se neko ne uvredi ,Å¡to se tiÄe sluÅ¡anja možemo i predmet opklade da spustimo na nivo nekog kvalitetnog vina,ili "otrova" po izboru...Taman da ne budemo objektivni ;) Moj post je viÅ¡e bio ÄuÄ‘enje da ti koji si vazda za DIY varijantu forsiraÅ¡ brandiran ureÄ‘aj kome uopÅ¡te i nije namena da bude DAC.SluÅ¡ao sam i Sony i Pioneer,sve je to OK,ali samo za prelazni period,dok ne doÄ‘eÅ¡ do zvuÄno i finansijski prihvatljivog reÅ¡enja...

Uglavnom ide lepše vreme Havana ili beli Baccardi je (uz lime i Coc@-Colu) moj izbor...A ti na izlet u prestonicu,pa kom obojci...

Link to comment
Share on other sites

To je ta varijanta koja se pokazala jako dobro. Samo je ta bez trafoa i cenom od 90$ dok je sa trafoom 112$. Mislim da je anubis direktno poredio sa M2Tech Young i M-DAC i to je vrlo blizu toj klasi ureÄ‘aja. Jedino Å¡to se sa Kinezima ne zna da li će se dobiti taÄno to Å¡to je na slikama, sa kvalitetom delova koji je u opisu, ili sa greÅ¡kom u montaži, itd. Uglavnom bude ok. Sa trafoom:

http://www.ebay.com/...=item1e6c8f42da

Boki to je ta moja verzija , onaj od 90$ nema dosta toga , evo malo da pojasnim stvari oko moje, kopiracu moju pp prepisku gde sam nesto odgovarao jednom nasem kolegu koji se zanima za dac - ove a i pominju se neke cifre pa cisto da svi znate sta vas ceka, mislim na one koji bi to kupovali .,

Moj ti je savet da uzmes ono sto je Nole okacio, ovo dok skutijas i sve uradis ne moze bez 200e minimum , ima moj drug tu verziju i radi odlicno - malkice losije od ove + nemas sta da ze zezas i skutijavas , ja sam prosao kroz to i izaslo me sve zajedno oko 250e. Moja verzija 112$ je bila sa R-Core trafoom, led indikator sa inputima za coax, usb, optiku + prikljucnica za pozadi za struju, itd neke sitnice tipa delovi prigusnice, regulator napona, bukvalno sve samo sam narucio kutiju 40e + ruke 40e + klirit prednja ploca izbusena na cnc masini 15e. Moja plus ima i jedan opa koji sam moze vlasnik da promeni - samo se ubode u svoje podnozje a stari se izvadi koji je na nogicama + mogu da iskljucim upseampling ako zelim takodje se izbode i vrate se dzamperi koji popune rupice da bi radilo, znaci moja je najaca verzija tih kit verzija

Saberi sve pa ti vidi koliko me je izaslo, samo mi je covek sa ebay.uk za donosenje uzeo 40e + 18% pdv na cenu od 112$ u Engleskoj , ja nisam imao nikog kao ni ti da mi to donese za dzabe iz Kine preko Engleske odakle je poruceno jer taj drug ima nalog na ebay - u da moze da kupuje, mi odavde to ne mozemo da porucimo. Ali zato nisam imao odgovornost ako se nesto desi u transportu ili stigne neispravno sto mi je itekako odgovaralo jer sa Kinezima nisi nikad na cisto a reklamacije na tu daljinu - zaboravi...

Ja bi moju dao - zadnja cena 250e jer imam Burmestera koji je naravno za klasu bolji i sad mi je dac visak , inace je nikad u zivotu ne bi prodao jer svira ludacki za te novce i profi je skutijana, imas je na oglasu kp i na forumu. Ako neces da se zezas , ovo moze da ti bude opcija za razmisljanje

Eto cisto da se ljudi ne zanose da to moze za 160e da se slusa u Bgd -u

Link to comment
Share on other sites

samo mi je covek sa ebay.uk za donosenje uzeo 40e + 18% pdv

Odrao te,poÅ¡to je shiping iz Kine 20$,i stiže na kućnu adresu.Ako je u poÅ¡iljci naznaÄeno da je hobby kit,i da je vrednost poÅ¡iljke manja od 50e,Å¡to možeÅ¡ da dogovoriÅ¡ sa sellerom plaćaÅ¡ samo 110$...

Trafo ,aj nek bude 20e,kutija kod Leonarda recimo 40e...RaÄunica ispada malo drugaÄija...

Ako su led diode i trafo ,(a jesu), jedino u Äemu je razlika (i na ovoj ploÄi je moguća zamena opampa,konvertera,i "Äupanje" upsamplinga),onda ne vidim zaÅ¡to je ta iz Bokijevog linka najbolja...

post-10915-0-73166000-1333821571_thumb.jpost-10915-0-40501100-1333821610_thumb.j

Ako nešto propuštam neka mi neko ukaže...

Link to comment
Share on other sites

Branko, da li taj tvoj 930 moze da primi signal 24/96 (ili vise 24/192)? Ovaj koji ja imam mds-je530 moze samo do 24/48.

Dakle, i osnovni modeli su 24-bitni, s tim da su ograniceni na 48kHz. Probaj neki HiRes signal na tom tvom, pa javi sta se desava.

EDIT: Pera mi cita misli :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ogranicenja (vecine) MD-ova su odmah jasna. Osim ovog Noletovog vecina ima mali broj ulaza, jedan coax i 1 opt, USB naravno nemaju, HR je mislena imenica. Balansirani izlazi nalaze se samo na specificnim spravama, tipa TASCAM-a, koje su zvucno, a i inace, cesto ne malo razocarenje.

Znaci, kao prvi korak u svet DAC-ova OK, ali za iole ambicioznije, ili prakticno orijentisane (USB) nema tu previse 'leba.

Link to comment
Share on other sites

920QS ima 3 ulaza ( 2 toslink i 1 coax)

USB sam mu našvajsovao, HR radi 24 bita, meni dovoljno.

A ima i daljinski. ( Pa još i volume preko daljinskog . Divota)

Glavno je da se lepo Äuje.

Za te pare nema DIY tih karakteristika. Pa ja bih prvi bio za švajseraj da mogu za te pare da napravim taj kvalitet. Za veće pare ima i bolje. )

Å to reÄe Pera, za prvi korak u svet DACova, hje odliÄan. Iole ambiciozniji će morati dobro da se pomuÄe ( DIY) ili otvore novÄanik ( brand) -

USB jeste manjak na Lampuceri. BTW evo nudim jedan Å¡vajsovani USB ( to SPDIF / I2S) za probu sa Lampucerom ili na prodaju.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svestan da Lampucera nema USB i svestan sam toga da ona za odredjen potencijalnih korisnika zbog toga i nije

interesantna. Meni to nije problem, ali znam da ce mnogima biti.

Mozda ce delovati cudno, ali i dalje verujem da je za mnoge kupce idealan izbor polovan DAC MAGIC koji neko moze da im

odnegde doturi bez dodatnih troskova - ako je potpuno ispravan (ma koliko ja postovao CA, izgleda da im QC/QA nije uvek za

pohvalu).

Sve je tu - lepo izgleda, podrzava HR, ima balansirane izlaze (OK, ovo ne treba vecini, ali opet), ima USB, ako se nadje za 200 evra, mislim da vecina nema sta dalje da razmislja.

Lampucera i ostalo su neki put ka boljem zvuku za manje para, ali samo za iskreno zainteresovane.

Link to comment
Share on other sites

Dok sam Äekao da pristigne Touch ,Å¡vrljao sam po slimdevice forumu.U topicu gde se predtavljaju sistemi 60% konvertera je bio upravo DACMAGIC,i to u jako ozbiljnim sistemima.Ja sam sklon,poÅ¡to sam isti sluÅ¡ao,da poverujem da su oni bili žrtve fantastiÄnog marketinga koji je CA uložio u proizvod...

Za komp super, ostalo,pa zavisi Å¡ta oÄekujete od zvuka i koliko vam je bitno kako Å¡ta svira.Ali poÅ¡tujem...Dokle god se sluÅ¡a muzika ,dokle god se u njoj uživa...Em je sprava:ukljuÄi ,pusti i niÅ¡ta ne ÄaÄkaj..

Link to comment
Share on other sites

To i kazem. U tu kutijicu je spakovano sve sto prosecnom korisniku moze da zatreba.

Kakav je finalni rezultat drugo je pitanje, ali za nekoga ko hoce da na jednostavan nacin zavrsi pricu, pravo resenje.

Primera radi, kako ce neko potrositi 1000 evra na amplifikaciju? Neko ce da useta u prvu prodavnicu i da da pare za AV receiver. Neko da da kupi kineskog lampasa. Neko ce da proba sa DIY-em. Neko ce da kupi polovan kombo koji je nekada bio top (razmisljam o jednom takvom, mada mi se ne rastaje od mog AL-a).

Tako je i sa DAC-om. Nekom je najbolja stara Wadia, nekom nov CA DM, nekom...

Link to comment
Share on other sites

Boki to je ta moja verzija , onaj od 90$ nema dosta toga , evo malo da pojasnim stvari oko moje, kopiracu moju pp prepisku gde sam nesto odgovarao jednom nasem kolegu koji se zanima za dac - ove a i pominju se neke cifre pa cisto da svi znate sta vas ceka, mislim na one koji bi to kupovali .,

Moj ti je savet da uzmes ono sto je Nole okacio, ovo dok skutijas i sve uradis ne moze bez 200e minimum , ima moj drug tu verziju i radi odlicno - malkice losije od ove + nemas sta da ze zezas i skutijavas , ja sam prosao kroz to i izaslo me sve zajedno oko 250e. Moja verzija 112$ je bila sa R-Core trafoom, led indikator sa inputima za coax, usb, optiku + prikljucnica za pozadi za struju, itd neke sitnice tipa delovi prigusnice, regulator napona, bukvalno sve samo sam narucio kutiju 40e + ruke 40e + klirit prednja ploca izbusena na cnc masini 15e. Moja plus ima i jedan opa koji sam moze vlasnik da promeni - samo se ubode u svoje podnozje a stari se izvadi koji je na nogicama + mogu da iskljucim upseampling ako zelim takodje se izbode i vrate se dzamperi koji popune rupice da bi radilo, znaci moja je najaca verzija tih kit verzija

Saberi sve pa ti vidi koliko me je izaslo, samo mi je covek sa ebay.uk za donosenje uzeo 40e + 18% pdv na cenu od 112$ u Engleskoj , ja nisam imao nikog kao ni ti da mi to donese za dzabe iz Kine preko Engleske odakle je poruceno jer taj drug ima nalog na ebay - u da moze da kupuje, mi odavde to ne mozemo da porucimo. Ali zato nisam imao odgovornost ako se nesto desi u transportu ili stigne neispravno sto mi je itekako odgovaralo jer sa Kinezima nisi nikad na cisto a reklamacije na tu daljinu - zaboravi...

Ja bi moju dao - zadnja cena 250e jer imam Burmestera koji je naravno za klasu bolji i sad mi je dac visak , inace je nikad u zivotu ne bi prodao jer svira ludacki za te novce i profi je skutijana, imas je na oglasu kp i na forumu. Ako neces da se zezas , ovo moze da ti bude opcija za razmisljanje

Eto cisto da se ljudi ne zanose da to moze za 160e da se slusa u Bgd -u

Na koji si Dac skutijan mislio, linkovao sam dosta njih?

Link to comment
Share on other sites

110$+20e+40e=

koji je odnos $~e,ne znam stvarno,mrzi me da raÄunam...

Sony MD QS9x0=150e

A pocepaće ga DIY ko maÄe muÅ¡katlu... :)

Sve zavisi ko za koliko nadje MD, recimo ja sam moj patio iskreno 59 evra a za taj novac ne verujem da moze da se kupi tako nesto priblizno njemu. Najbolje je kupiti MD sa pokvarenom mehanikom i tada je cena za dz.. Treba loviti ES seriju MD, pogotovu 555es, 50 es, 333es.

Link to comment
Share on other sites

Znaces tek kad ga budes uporedio sa nekom ozbiljnijom spravom - nas je toliko dosla Lampucera sa trafoom. Probaj, pa reci utiske.

Dopunski razlog za to sto kazem da MD nije nuzno resenje je kolicina MD-ova u opticaju.

Samo u ovom GB bilo je 24 coveka - gde bi se kod nas nasla 24 iole kvalitetna MD-a, da ne pricamo o ES seriji?

Kad se ES i pojavi to cesto ima i svoju cenu - cesto 200+ Evra. A i dalje nema USB-a, HR-a itd.

A kad smo vec dotle dosli, ima i ko za te pare nudi sve ono sto MD-u nedostaje.

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi ko za koliko nadje MD, recimo ja sam moj patio iskreno 59 evra a za taj novac ne verujem da moze da se kupi tako nesto priblizno njemu. Najbolje je kupiti MD sa pokvarenom mehanikom i tada je cena za dz.. Treba loviti ES seriju MD, pogotovu 555es, 50 es, 333es.

+1.

Price /performance je nepobediv. (+ design, +plug&play+ 3 ulaza + remote)

Meni je DAC potreban za PC i sasvim mi je dovoljan 1 ulaz na koji sam prikljuÄio Å¡vajsovani USB

24 bita mi za sada nisu najvažniji.

Kada uporedim trud oko DIY DACa ( sredstva, rad, vreme, neuspele eksperimente, ...) odgovorno tvrdim da za par desetina € nema dobrog DACa sem MDa.

Kad budem napravio bolji DAC od MDa biće obznanjeno. Šta kako i pošto.

Mislim da Lampucera nemože baš da pobriše patos sa MDom pogotovu ako ga malo istweakujem.

Trebaće neki bolji DAC da to postigne.

...

Dopunski razlog za to sto kazem da MD nije nuzno resenje je kolicina MD-ova u opticaju.

Samo u ovom GB bilo je 24 coveka - gde bi se kod nas nasla 24 iole kvalitetna MD-a, da ne pricamo o ES seriji?

Dosta toga je i promenilo vlasnika. Zašto? Ne treba im DAC, hoće bolji DAC, nema USB...

Kad se ES i pojavi to cesto ima i svoju cenu - cesto 200+ Evra. A i dalje nema USB-a, HR-a itd.

A kad smo vec dotle dosli, ima i ko za te pare nudi sve ono sto MD-u nedostaje.

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi ko za koliko nadje MD, recimo ja sam moj patio iskreno 59 evra a za taj novac ne verujem da moze da se kupi tako nesto priblizno njemu. Najbolje je kupiti MD sa pokvarenom mehanikom i tada je cena za dz.. Treba loviti ES seriju MD, pogotovu 555es, 50 es, 333es.

150e sam stavio,jer kolega siroma za toliko prodaje svoj primerak...

Link to comment
Share on other sites

150e sam stavio,jer kolega siroma za toliko prodaje svoj primerak...

A ja sam stavio 180 eura i razmisljam da ga povucem iz prodaje pa da ga prodam kasnije za vecu lovu. Verovali ili ne, ja sam u poslednjih mesec dana video mozda 4-5 komada na ebay-u i svi su bili izlicitirani preko 300 eura. Treba se postaviti pitanje zasto je to tako, uredjaj koji ima skoro 15 godina da toliko vredi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...