Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

A ovi obrtni preklopnici? Jesi li takve koristio za Wolandovu makinu? Baci link na te koje bi odgovarale za ovu namenu pa da poÅ¡aljem mail u VrnjaÄku Banju da ih pitam da li imaju reÅ¡enje kako se steže na osovinu.

КориÑтио Ñам много квалитетнији преклопних од ових понуђених.

Ма Ñамо приупитај како Ñтежу дугме за оÑовину.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@Ston

Sad sam popriÄao sa vlasnikom radnje, oni to prave za neke maÅ¡ine koje izraÄ‘uju, ali može da se naruÄi kurirskom službom, samo se najavi i onda se Äeka 10-ak dana, jer to rade za svoje potrebe, nije im primarna prodaja toga, to im je usputna delatnost.

Å to se tiÄe veze sa osovinom, reÄe mi da se oni koji su za preklopnike / prekidaÄe vezuju Å¡rafom i onda ima kapica, isto drvena koja se posle stavi i pokrije. Najbolje se vidi na slikama sa diyaudio foruma, poslednji post, na dnu strane. Ti mi nisu baÅ¡ lepi kao ovi sa njihovog sajta, ti su namenjeni za potenciometre i ne vezuju se Å¡rafom, potenciometri me nisu interesovali pa nisam ni zapamtio Å¡ta mi je rekao :) . Uglavnom, može da se zovne Äovek na mob sa sajta, ljubazan Äika, ja verovatno nisam ni znao Å¡ta je najvažnije da ga pitam :blink: .

Za potenciometre su 3e a za preklopnike 5e. Ili obrnuto, galame mi ovde u kancelariji pa sam možda prebacio.

Link to comment
Share on other sites

Ma da, nego mi ovi drveni sa kapicom nisu lepi. Oni za potenciometre odliÄno izgledaju ali problem je kako da se stegnu za osovinu, ne može ovim principom.

Koliko bi koštali da se naprave aluminijumski kao sa slike koju sam postavio na dnu 124-te strane, mat crni? Ne mora mat, samo je lepše uz drvo. Leonardo?

Link to comment
Share on other sites

OK, hvala na odgovorima @Ston @Siroma @Leonardo

Sad sam razmislio natenane uz kafu... Da sam u Beogradu uradio bih nekakav klon kutije sa slike sa str. 124. Ovako mi je priliÄno komplikovano. Ovde mogu da mi urade prednju ploÄu i stranice kao sa pomenute slike. Onda bi Ston morao da mi radi samo dno, poklopac i zadnju stranu. Onda nabavljati knobove, pa da ih ovde ja eloksiram, plastificiram ili sl., pa to ponovo slati Stonu, sa daskama. Pa pisati PP-ove da se sve to usaglasi... Komplikovano i premaÅ¡uje vrednost jeftinog DAC-a Å¡to je bila poÄetna ideja.

Neka bude neki crni sa crvenim priguÅ¡enim ledovima i kipp prekidaÄima i biću zadovoljan. A da, ni DAC mi nije stigao :D . Kafa je Äudo, malo sam odlutao, pa me spustila u realnost.

Eto, možda cela ova dopisivancija pomogne nekome bar kao ideja, ona kutija je baš lepa.

Link to comment
Share on other sites

Pa, znaÅ¡ kako, pokuÅ¡avam da se odluÄim kakvu ću kutiju, ne pravim je. Kad već Äekam koliko Äekam na dac, da budem spreman kad stigne.

MD radi dobro i Äekam Lampiona da uporedim. Vidim da je ovde raÄ‘eno poreÄ‘enje sa dosta ozbiljnijim ureÄ‘ajima od MD-a i da je kao pobednik izaÅ¡ao Lampion. Od nekih jakih igraÄa je izgubio ali nigde bez nekog dobijenog gema. No, dok sam ne Äujem - niÅ¡ta ne znam i ne mogu da kažem.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam negde napisao blic utiske, ne u procentima, jer je nemoguće. Tweak je bio minimalan - obiÄna promena originalnih Mitsubishi op-ampova sa LME49720, nije raÄ‘eno niÅ¡ta drugo. Moja procena je da je zvuk dobio na prostornosti, dubini (to se možda i najviÅ¡e primećuje) i na Äistini zvuka. Te Äistine sam se najviÅ¡e i plaÅ¡io, da ne bude problema sa visokim tonovima, neÅ¡to sliÄno kao Å¡to je RR opisao iskustva sa radom Cambridge-a u cd modu u temi gde je predstavio sistem. Na moju sreću to se nije dogodilo. Zvuk je lagan za sluÅ¡anje i meni to radi po ceo dan kad sam u kući i nijednom me nije "umorilo" zvukom.

Link to comment
Share on other sites

@Trotter: nemoj burazeru ti da juris kutiju i knob-ove dok ne stigne ono Äudo... kad stigne, sve moÅ¡' za jedan dan da poruÄiÅ¡. Ako niÅ¡ta drugo, zvizneÅ¡ na dasku kao i većina nas dok se kutija ne sredi.

Ako ti SC radi kutiju, dobro su mu poznate mere pa ti je samo pošalje kad završi, a ti ubaciš lampu pod haubu uz malu pomoc komšinice u stilu...

post-16450-0-46754300-1325091738_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

То је комплет, интереÑантно!

:wave2

Jeste komplet, i za dva dugmeta istih dimenzija treba dva kompleta, bezveze. I ovi liÄe da se vezuju sa Å¡rafÄićem sa strane, kao za potenciometre.

@Trotter: nemoj burazeru ti da juris kutiju i knob-ove dok ne stigne ono Äudo... kad stigne, sve moÅ¡' za jedan dan da poruÄiÅ¡. Ako niÅ¡ta drugo, zvizneÅ¡ na dasku kao i većina nas dok se kutija ne sredi.

Ako ti SC radi kutiju, dobro su mu poznate mere pa ti je samo pošalje kad završi, a ti ubaciš lampu pod haubu uz malu pomoc komšinice u stilu...

Jeste, Ston mi radi kutiju a i montira ono u kutiji (ako stigne, pu, pu....). Razlog: ja sam lemilicu video samo na slikama i jednom kod nekog majstora, iz daljine.

Komšinicu ću da zovem da slušamo flakove kad (ako stigne, pu, pu....) Lampuserus bude na polici :D . Ako bude tražila, otvoriću da joj pokažem šta ima unutra B) .

Link to comment
Share on other sites

Jeste komplet, i za dva dugmeta istih dimenzija treba dva kompleta, bezveze. I ovi liÄe da se vezuju sa Å¡rafÄićem sa strane, kao za potenciometre.

Razlog: ja sam lemilicu video samo na slikama i jednom kod nekog majstora, iz daljine.

ÐиÑам укапирао како Ñе Ñтежу ти црни дугмићи, једино да пошаљемо Сирому да оде да провери :thumbsup2

Ево мало теорије :

http://www.hometheatershack.com/forums/remotes-cables-accessories-tweaks/13000-how-solder-illustrated-diy-guide-making-your-own-cables.html

http://www.hometheatershack.com/forums/remotes-cables-accessories-tweaks/13000-how-solder-illustrated-diy-guide-making-your-own-cables-2.html

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa kolko vama dugmadi treba? Valjda je jedno dovoljno? Ili dva razliÄita?

A kolko znam u PRO Electronicu rasparuju pakovanje pa može da se kupe samo dva ista dugmeta iz dva pakovanja, ako baÅ¡ hoćete istu veliÄinu.

Mogu da pogledam, Å¡to da ne. Ali mislim da su oni koji se navlaÄe kao zupÄanik.

50315_120425171322179_4214472_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hvala za teoriju :thumbsup2 . Ipak, ne bih da se uÄim na lamperiji koja nije ni stigla. Probaću jednom na kablovima pa ako mi uspe operacija, bacam se na sastavljanje First Watt F3 :ph34r: .

Ja sam danas na osnovu istraživanja po netu zakljuÄio da se neki knobovi jednostavno navlaÄe na osovinu a neki se Å¡rafe u osovinu sa strane, kao ovi

post-10102-0-54410000-1325100714_thumb.j

post-10102-0-02307900-1325100743_thumb.j

Imamo, naravno, i one koji se Å¡rafe odozgo, ali to smo apsolvirali.

@Siroma

Meni trebaju dva ista, pogledaj sliku na 124 strani, ne taj oblik i dimenzije, već da bude takav raspored i ista velićina oba knoba, a iznad njih po jedan prigušeni crveni led :facehearts :facehearts

Link to comment
Share on other sites

E pa ako ćeÅ¡ onu drvenu fioku onda turi i drvene dugmiće. HINT ZapuÅ¡aÄ od Ouzo dodeka (12). Ima drveno dugme i silikonsku sredinu. Malo improvizuj oko, da prostiÅ¡ , nabivanja na osovinu.

259_2.jpg

PS Imam par komada al za drugara ću da se žrtvujem i ispravnim dva Ouza da bi mu obezbedio Äepove.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...