Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

Evo ja da se javim i iznesem svoje utiske.Sklopio sam privremeno da vidim da li sve radi ,i posto sam porodicu evakuisao iz kuce,pustio sam sve u rad.Lampucera definitivno dobro radi,bolje od moje zvucne kartice koja ima cak dva clock-a u sebi i tri op-ampa,odnosno 2x2604,i jedan 2132,koje sam naknadno stavljao ne bi li poboljsao zvuk.Ovo se u ovakvoj probi cuje sasvim korektno,mada sam primetio da se zvuk menja,sada posle 2 sata mog slusanja(jos se nisam zapalio),zvuk je puniji,i bolje pravi vazduh izmedju instrumenata,i vokala.Ja ne bih menjao ove op-ampove na njemu,jer sam vecinu isprobao sem op 627 koji je skup,i nije mi bilo interesantno da dajem velike pare,samo radi probe.Ovde mislim da ne bi trebalo da imam,slabiji ton jer je moj opticki kabl 5 metara,ali definitivno cu da zamenim Onaj famozni kablic,koji je beda bedna:)Cini mi se da sam vidjao neke providne hibrid kablove od slusalica,ali to cu vec da se setim gde i kad.Moj utisak je da ovajD/A konverter,zasluzuje lepu kutiju i da je zadovoljio!Meni licno je najveci upgrade,jedna stvarno lepa kutija,i 10cm najskupljeg ozicenja,pa kolko kosta nek kosta:))

post-16836-0-98056700-1322953538_thumb.j

post-16836-0-98137300-1322953602_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Äisto da i ja potvrdim da ovo malo cudo svira bas ok za ove parice......

jos uvek preslusavam omiljene diskove tako da mi cak bolje zvuci nego na cd playeru,jer konstantno proveravam na pojacalu oba inputa opt./cd

uradicu mu samo drugo napajanje za op ampove i to ce biti to,poceracu ih sa +/-15v

mada razmisljam i o 18v.

jel kontrolisao neko ad827 osciloskopom i dali se vidi nesto izmedju dva stepena pojacanja 1x827 i 2x827

mozda ova dva treba' smiriti'.

jedno vece sam zaspao a dac je ostao celu noc da radi bez, pozara u stanu :)

Link to comment
Share on other sites

Evo jedne pozajmljene kod mene...U poÄetku AKM4420 iz Toucha nije niÅ¡ta slabije svirao...U meÄ‘uvremenu,Äini mi se da je bas postao malo utegnutiji,a visoki manje prÅ¡te...Pratićemo situaciju...Da li je isplativ upgrade (ne mislim finansijski),ili ići na neÅ¡to ozbiljnije...Neki 1702,1704 ili možda Äak i Aya (neda mi mira odkad sam reÅ¡io da se pozabavim DAC-om)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...