Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

12!!! Woland ne ubaci GS.

Nije mi jasno kako je dac koji je kasnije porucen stigao pre?!?! Sta radite bre tamo u Kini??? Najsmesnija situacija mi je bila sa onim office-ima. Te sad je departure to... pa onda ide arrival, pa departure iz tog, i tako, kinezi setaju paket po office-ima, bole ih!

Elem, stavio sam neki suludi prekidac na kuciste, sad mu Lampuzera dodje kao ves masina! Naletim i na neki transformator na buvljaku. Aj ' se sagnem, kad ono... 230V, 2x12V, 1.5A !!! Malo cenkanja i uzmem za 150 din. Kuci na instrument - oba sekundara pokazuju 12.3V ! Tras na sasiju, svira fino...

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja sam preuzeo, s tim da me nikakva carina nije kontaktirala već smo pošta, najverovatnije zbog toga što su kolege već predavali paypal invoice pa su prepoznali paket.

Ono što mi nije jasno je da na paketu uredno ima zalepljen prateći dokument o vrednosti i vrsti paketa, ne znam zašto im je trebala dodatna potvrda, to je Äist bezobrazluk. Ja je prilažem da je vidite.

P.S. nisam znao da smo naruÄili Yamaha DAC :)

post-10706-0-53684100-1320742487_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

U Trafco-u ovaj trafo sa montaznim kit-om 30VA/15-0-15 kosta 1275 dinara da se uradi. Ja sam narucio pre neki dan i treba danas da bude gotov. Nemam vise strpljenja da cekam... :bounce ...javljam kakva je situacija.

Elem, nesto sam guglao i nadjem ovu firmu na Drini koja pravi al. kutije po zadatim dimenzijama. Ima pod oznakom RKR ili RKHE i recimo RKHE sa dimenzijama 85*200*250 kosta 2600 dinara + postarina. Nesto sam gledao standardna velicina 440 je dosta ispod cene Mikroprinca, dovoljno ispod da se sa postarinom isplati naruciti...mislim koga zanima... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Stigla i meni danas oko 15h, znaci

Stigla:

Spark

Ninoslav

Alexandar

Leonardo

Aciko

Skrstic

tuturutu

Dark0

Davor

Pera451

Woland

generalna_skupstina

lukaluka

Pelac

Problemi sa NS carinom:

remark

Cekamo ostale pa idemo na trafo i kutiju, bar mi koji nismo nestrpljivi :)

Hvala svima koji su odvojili vreme i ulozili bilo kakav trud u ovaj GB.

Jel ima neko u Ns ko bi ovo sklepao, vama u Bg je lako kad imate S.C. i ostalale zmajeve, Luka, Woland jel imate nekog?

Link to comment
Share on other sites

Danas sam pazario trafo u Trafco-u - 1264 din,30 VA,15 0 15 na sekundaru,sa srednjim izvodom.Kao i Tician izostalo mi strpljenja.Pri kupovini trafoa samo me obrisite sa poslednjeg zabelezenog spiska.Izvinjavam se ostatku grupe za kupovinu trafoa sto sam vas "ispalio",nadam se da nema ljutnje :unsure:...Sad se pristupa skutijavanju,videcemo kako ce to ici...

Link to comment
Share on other sites

Dragi svi,

ja kupio trafo na buvljaku za 150 din.. Kad ga ugledah, tesko mi bilo da se suzdrzim! ALI, kao sto rece peroderformeo vazan je ''duh zajednice'', pa necu ispaliti u slucaju da vam zahvali taj jedan trafo za popust. Ako vas ima 9, a popust ide na 10, GS ce da kupi jos jedan, pa cu da napravim neki switch, malo slusam na obicnom, malo na toroidnjaku! :lol::P;-) I, ako ugradim one avionske Kipp switch-eve, moju ves masinu mogu da preimenujem u Lampuzera 29 fulcrum! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa vama. Tih 100-200 ili više din. je nebitno. I ja sam od onih nestrpljivijih i da sam našao u nedelju na rakovaÄkoj pijaci trafo kupio bih ga samo da nakaÄim i Äujem ovo malo Äudo (nudili mi neki za neonke za 600 i kusur), što ne znaÄi da odustajem od GB-a Trafko-vih torusa. Uzeo bih +1 drugaÄiji za napajanje za t-amp (ovo shvatite kao poziv na pomoć, ono što ja znam 12-13V 2-3A)

Link to comment
Share on other sites

Nabavna cena u Trafku za vise od 10 komada trafoa 30V/ 15-0-15, kostala bi 1075 dinara sa PDV-om. Znaci usteda oko 200 dinara po komadu, ko nije nestrpljiv... :wave2

Ja sam ga prikljucio prvo na ispravljac, svi naponi su ok, merio instrumentom i sto je najbitnije vrlo malo se zagreje. Nakon toga sam prikljucio i samu plocicu DAC-a. Kao izvor sam prikljucio WDTV HD preko Toslinka. Sta da Vam kazem, zvuk je odlican. Do sada sam kao DAC koristio Sony MDS-JSE330 MiniDisc, sto je zvucalo dobro ali sada je sve zivahnije. Bas je mnogo upecatljiviji, prostornost kao i mnogi detalji koji do sada nisu dolazili do izrazaja.

Link to comment
Share on other sites

I, kad smo kod GB kutija... Neko je ranije predlozio da se uzmu kutije od sat. receivera... To je vise nego sjajan predlog. Meni komsija dao njegov rascerupani receiver, izbusio, isek'o, isturpijao, i ubacio dac i napajanje sa sve trafoom! Za lovu koja ne premasuje 500 din. moze da se uzme receiver i sve se ubaci unutra. Neki malo deblji DVD resava posao takodje! Za pocetak, dok se svi bore sa neizdrzom da slusaju dac, ovo je ok resenje. Ja cu kasnije da se bacim na neku komb. drvo - metal - staklo - klirit, pa kako budem imao srece sa nabavkom materijala, takva ce i kutija biti.

I, po ko zna koji put - ima li UOPSTE neko zainteresovan za nabavku kondenzatora preko kineza? Ako se bilo sta bude radilo u pocetku (naravno, posle balansiranog izlaza), to ce biti zamena kondova. Fikus je istazivao, mi samo mozemo da odlucimo ko koje kondove zeli.

Link to comment
Share on other sites

Nabavna cena u Trafku za vise od 10 komada trafoa 30V/ 15-0-15, kostala bi 1075 dinara sa PDV-om. Znaci usteda oko 200 dinara po komadu, ko nije nestrpljiv... :wave2

Ja sam ga prikljucio prvo na ispravljac, svi naponi su ok, merio instrumentom i sto je najbitnije vrlo malo se zagreje. Nakon toga sam prikljucio i samu plocicu DAC-a. Kao izvor sam prikljucio WDTV HD preko Toslinka. Sta da Vam kazem, zvuk je odlican. Do sada sam kao DAC koristio Sony MDS-JSE330 MiniDisc, sto je zvucalo dobro ali sada je sve zivahnije. Bas je mnogo upecatljiviji, prostornost kao i mnogi detalji koji do sada nisu dolazili do izrazaja.

Trafo koji sam uzeo ima 1,5A na sec., i ne greje se uopste. Stvar je u tome sto kod Trafco-a moze da se uzme i onaj osnovni od 20W, realno, ovom dac-u ne treba vise od 150-200mA ! Ipak, k'o sto je receno, toroidnjak moze da se uzme sa nekim drugim vrednostima na sec. pa da se iskoristi za nesto novo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...