Jump to content


Peglanje talasastih vinila


HiFi User

Recommended Posts

ZaÅ¡to je moj Džejmi Oliver recept premeÅ¡ten u ovu temu   :evil:  Recept važi samo i jedino za Tehniks gramofone   :crno-na-belo 

 

Kuzmi bi se iskrivila ručka i zaribao motor beyond repair ako bi stavio peglanu ploču   :nono

 

 

Sva sreća pa Technics i Kuzma nisu jedini proizvođači gramofona na planeti.

 

 

...a, budimo realni, mnogo viÅ¡e smisla bi imalo da je "recept" prebačen ovde...

 

 

Hvala Froggy.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakav me baksuz tera,ali 3-4 odlicne ploce su mi se pokrivile sto mojom, sto ne mojom krivicom.Iako su veoma krive mogu da sviraju i igla prati brazdu,ali mislim da nije bas zdravo po iglu.Ne bih se bas igrao s rernom,nisu bas jeftine ploce u pitanju.Zna li neko koliko naplacuju ispravljanje u Onehifi?

Link to comment
Share on other sites

Ako je preporuÄena cena na sajtu proizvoÄ‘aÄa stvarno samo 170 US$ (skalamerija + torba/mini-rerna), ne bih imao niÅ¡ta protiv da jedan takav gedžet udomim.

Ima li šanse da neki domaći uvoznik i/ili distributer Hi-Fi opreme planira uvoz ili bude posrednik u kupovini Vinyl Flat-a?

(Simo Strahoto, javi se ako je odgovor "Sí")...

Link to comment
Share on other sites

Bolje da ima malo kolateralne Å¡tete nego da se ploÄa ne može reprodukovati.
InaÄe, postoji sistem za ispravljanje ploÄe bez Å¡tete, ali traje jako dugo i zove se Veliki narodni kuvar+ Vujaklija na ploÄu 6 meseci :D

Link to comment
Share on other sites

Bolje da ima malo kolateralne Å¡tete nego da se ploÄa ne može reprodukovati.

InaÄe, postoji sistem za ispravljanje ploÄe bez Å¡tete, ali traje jako dugo i zove se Veliki narodni kuvar+ Vujaklija na ploÄu 6 meseci :D

 

U Å¡poretovanje Grandmaster Flasha sam se upustio bez nekih posebnih oÄekivanja: ako uspe - uspe. Preskakala je Äak i na 5 grama pa je bila viÄ‘ena za Ä‘ubre. PloÄa sada nekako prolazi, Å¡to mi je bio cilj. DoduÅ¡e, igla Å¡evrda levo-desno, ali se održava u brazdi. Mission complete!

 

 

p.s. propustio sam da napiÅ¡em upozorenje: Do not try this at home! Provežbati prvo na Brothers in Arms  :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Kao i mnogo puta do sada, kupio sam ploÄu na Limundu. NiÅ¡ta Äudno, poÅ¡to inaÄe Äesto trgujem tamo, i ne mogu reći da sam imao nekog preterano loÅ¡eg iskustva, naprotiv.

Uvek polazim od toga da je Äovek od koga kupujem ili kome prodajem, zaljubljenik u ploÄe, diskove, muziku uopÅ¡te, te da je verovatnoća da naletiÅ¡ na nekog baÅ¡ bezobraznog jako mala.

E pa, kao Å¡to obiÄno i biva, za sve postoji prvi put.

 

Nakon prvog kontakta, posle licitacije, prodavac je od mene dobio novac na raÄunu u roku od pola sata. PloÄa je koÅ¡tala 1500 dinara. InaÄe, u toj konverzaciji je sve bilo u redu, delovalo mi je da je prodavac vrlo kulturan. pa je prvi utisak bio pozitivan. Posle 3 dana, zbog praznika, stiga mi je ploÄa. Nakon raspakivanja, onako, skromno upakovane ploÄe sa dva tanka kartona (sendviÄ princip), već posle 1 i po mikrosekunde provalio sam da je ploÄa, malo je reći kriva, adekvatnije - deformisana. Recimo da sam retko imao prilike da vidim tako deformisan primerak vinila.

 

Zvao sam Äoveka, nije se javio na prvi poziv. Onda sam mu pustio poruku na Limundu da mi se javi zbog situacije sa ploÄom. Posle nekih pola sata, javio mi se njegov otac (!?). Kaže xyz nije tu, pa će on da proba da sredi taj problem sa mnom. Dobar dan, dobar dan, kreće konverzacija, naÅ¡e ploÄe su sve iz NemaÄke (oduÅ¡evljen sam), to nisu licence, u savrÅ¡enom su stanju... Prekidam Äoveka, Å¡to kulturnije i kažem mu da je ploÄa deformisana, te da mi takva nije upotrebljiva. Zameram na relativno skromnom pakovanju, takoÄ‘e. Odmah kreće ograda, sve je to isprobano pre slanja, te svu krivicu za problem prebacuje na poÅ¡tu.

Moja greÅ¡ka je bila Å¡to sam tražio preporuÄenu poÅ¡iljku i tako dalje... Ja opet kažem, ne verujem da ovako može da se deformiÅ¡e u roku od jednog dana, sve i da su se maksimalno nemarno odnosili prema njoj. Otac prodavca to demantuje, kaže oni su krivi.

 

Onda ide ponuda da izaberem drugu ploÄu. Ja odbijam, jer mi druga ne treba. Onda mi nudi drugu ploÄu istog izvoÄ‘aÄa, ali bez omota, samo u ineru. TakoÄ‘e odbijam iako je prodavac posebno naglasio da je ploÄa nemaÄka (oduÅ¡evljen sam, opet). I onda dolazimo do zanimljivog raspleta. U dve reÄenice mi je Äovek objasnio da povraćaj novca nije moguć, nikako, da citiram "ne dolazi u obzir". Zatim opet kreće da hvali svoju robu, svoje pakovanje... Ja ga uÄtivo prekidam i kažem da me ne zanima sve to i tu dobijam elegantno spuÅ¡tanje sluÅ¡alice.

 

Okrećem ja njega u Äudu, pitam, da li mi je zaista spustio sluÅ¡alicu? Kad, sa druge stane eto prodavca. Odjednom, viÅ¡e nije odsutan. Ok, idemo dalje...

 

On pokazuje jasne znake nervoze. Kaže, njegov otac je hteo da bude poÅ¡ten, i da mi zamenu, sa Äim se on nije slagao u startu (!).

Kaže, ja sam onda na Äistom gubitku.

Ja kažem, ne treba mi nekompletna ploÄa.

On kaže - da je kompletna ne bi ti je ni nudili (!!).

 

Ja onda kažem da će dobiti negativnu ocenu, na šta se on nasmeje i kaže, slobodno, ja ću se žaliti Limundu na to što ne poštuješ pravila aukcije.

Onda se pozove na disklejmer koji stoji ispod njegove ponude gde kaže "ne odgovaramo za Å¡tetu nastalu u transportu", te da se to već deÅ¡avalo ranije, kao i da će Limundo, kao i do sada stornirati to. Sve je jasno, nemamo Å¡ta da priÄamo bla bla truć...

 

Ok, zdravo onda, doviđenja, prijatno.

 

U bunilu, Å¡ta da radim, odbacim opciju da isterujem pravdu na Limundu, jer prodavac ima 11x viÅ¡e trgovina od mene (- za mene), te da se zaista on može braniti time Å¡to sam ja kupovinom ploÄe od njega prihvatio rizik da dobijem neki krÅ¡ u paketu ( joÅ¡ jedan - za mene).

 

 

Umesto toga, odneo sam ploÄu u One Hi-Fi, na peglanje.

 

Nikola, Äovek koji je primio ploÄu mi je potvrdio, iz njegovog iskustva, da je takvu deformaciju teÅ¡ko dobiti u transportu. Tako sam i mislio. Da dodam da je i on, koji je verovatno ispeglao stotine komada bio iznenaÄ‘en koliko je ploÄa bila kriva. Ostavio sam ploÄu i ponadao se da će to biti reÅ¡enje ove sage. On, nije bio optimista, a bogme, nisam ni ja.

 

Danas, kada sam otiÅ¡ao po ploÄu, svim mukama doÅ¡ao je kraj. PloÄa je bukvalno preporoÄ‘ena. 250 dinara i vraćena je u život. Nema mistracking-a, talasanje je minimalno, bukvalno manje nego na nekim ploÄama koje inaÄe ne držim za krive. Da dodam, povrh svega, da nisam bio u obavezi da iÅ¡ta plaćam ukoliko ne bi bila ispravljena da ja budem zadovoljan.

Osveženje je bilo videti pošten svet nakon ovakvog iskustva, samo dan pre.

 

Sve pohvale za profesionalnost i ljubaznost, i njemu i njegovoj ljubaznoj koleginici sa pulta. Ne znam da li je Äovek Älan foruma, verovatno jeste, pa će nadam se proÄitati ovo uskoro.

 

A ja sam iz nekog razloga morao ovo da podelim sa vama. Ko god je proÄitao, svaka mu Äast na strpljenju.

Link to comment
Share on other sites

1. Ne mora da znaÄi da je prodavac bio svestan da prodaje krivu ploÄu, ali odnos pri reklamaciji je dovoljan razlog za pretpazljivost s njim u buduće.

2. Ne znam kakva je bila krivoća ali je sasvim moguće da se to desi pri transportu:

a) nagla promena temperature 

b( odloženost u blizini grejnog tela negde u tranzitu

... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...