Jump to content


AV risiver -povezivanje sa ostalim komponentama


toni67

Recommended Posts

Pre svega pozdrav svim forumašima,zanimaju me Vaša iskusta što se tiÄe povezivanja AV Risivera sa ostatkom sistema. Naime,trenutno moj sistem Äine:

AV Risiver Yamaxa RXV-350

Blu ray plejer Samsung BD-C5900- povezan hdmi kablom sa TV i optiÄkim sa AV Risiverom

SBB D3 RISIVER povezan hdmi kablom sa TV

TV Samsung C650

CD plejer Marantz 5004 povezan analogno na AV risiver

S obzirom da uskoro stiže Yamaxa RXV-767 koja ima 6 hdmi prikljuÄka(6in/3out)moja dilema je sledeća:

Da li Blu ray plejer i D3 risiver povezati hdmi kablom sa AV Risiverom a onda jednim kablom AV risiver i TV ili D3 risiver povezati direktno u TV uz napomenu da bi TV i AV risiver bili povezani optiÄkim kablom za prenos zvuka sa TV. Kakva su iskustva i da li ima poboljsanja kvaliteta slike ako AV risiver odradi upscaling TV signala na veću rezoluciju.TakoÄ‘e zanima me da li da zadržim analognu vezu izmedju AV risivera i CD plejera ili ih povezati optiÄkom vezom.

Link to comment
Share on other sites

767 ima 5 rear hdmi in, 1 front hdmi in, 2 hdmi rear out. To je sto se tice specifikacija, BD player povezi hdmi direkt u AVR pa onda hdmi na tv. D3 HD risiver mozes povezati hdmi na tv a coax na AVR jer max sto mozes izvuci je AC3 zvuk, dok preko BD playera mozes poslati HD zvuk preko hdmi jedino. Dig out sa tv mozes povezati sa AVR reda radi ali tesko da ces ga bas koristiti.

D3 HD risiver radi odlican upscale SD materijala, dok ti za HD nije ni potreban up naravno, ipak moras licno probati pa proveriti sta ti vise prija.

Isto vazi i za cd player i AVR, analgona ili digitalna veza.... probaj oba pa sta ti vise prija.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...