Jump to content


Hi-Files: Hi-Files 43 u prodaji od 1. septembra


Ljuba

Recommended Posts

89-HF43.jpgNovi broj magazina Hi-Files pojaviće se u prodaji u četvrtak, 1. septembra, a pored bogatog sadržaja donosi i mali jubilej - sedam svećica na Hi-Files torti. Razlozi za slavlje i zadovoljstvo tu ne prestaju: ovogodišnji EISA General Meeting održan je u Beogradu, a pored glasanja za najbolje ureÄ‘aje, urednici preko 50 najuglednijih evropskih audio, video i foto časopisa imali su priliku da se upoznaju sa našom prestonicom. TakoÄ‘e, u novom broju možete pogledati prikaz nagraÄ‘enih ureÄ‘aja. Nakon vesti, meÄ‘u kojima je najveću buru izazvalo neočekivano spajanje francuskog Focala i britanskog Naima, stižu testovi - od pristupačnih PSB floorstandera i novog Simaudio integralca, najpovoljnijeg do sada, pa do prestižnih zvučnika Monitor Audio Gold GX200, kao i gramofona i mrežnog plejera Linn. Ljubitelji kućnog bioskopa mogu da uživaju u testovima AV risivera HK AVR 265 i Yamaha RX-V671, kompletnih sistema kompanija LG i Philips, ali i vrhunskog plazma televizora Samsung PS51D8000. Tu su i testovi dva zanimljiva mikro-sistema (JVC EX-S1 i LG FX-166) i prenosivog plejera Philips GoGear Muse 8 GB, a rubrika "retro" donosi prikaz legendarnog deka Akai GX-C570D. Kao i uvek, strane nakon testova posvećene su svetu muzike i filma - od muzičke kulture starog Rima, preko letnjih filmskih hitova, pa do tragične sudbine Amy Winehouse. Na kraju, "pregled tržišta" je potpuno osvežen, prostire se na rekordnih 30 strana i sadrži brojne nove ureÄ‘aje domaćih distributera.

Pročitajte ceo članak

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Razglednica

EISA u Beogradu

Testovi

Monitor Audio Gold GX200

PSB Image T5

Linn Majik LP12

Linn Majik DS-I

Simaudio MOON i.5

Simaudio MOON 310LP

Harman/Kardon AVR 265

Yamaha RX-V671

Philips HTS9221

JVC EX-S1

LG FX-166

LG HX966TZW

Philips GoGear Muse 8 GB

LG HLX56S

Samsung PS51D8000

Muzika & Film

Mali vodič kroz istoriju muzike - antički Rim

Amy Winehouse

CD i DVD recenzije

Letnji bioskopski hitovi 2011

Link to comment
Share on other sites

Uzgred, ali iskreno... nisu mi gotivni testovi, koje piše Bojan Jović !!!

Pokrenite peticiju, da nam se Milan vrati, jer uz Zorana, bila bi to "bombonica od Äasopisa"...

p.s.

Bez ljutiš Ljubo, vidim ja da se Boki trudi, ali on nije Dubravko Toplak, "surround recenzent" iz Hi-Fi Medie !!!

Jednostavno, treba ti neko sa dobrim novinarskim perom, specijalizovanim za tu tematiku...

Link to comment
Share on other sites

Ponovo se ne slažem. Uređaji koje je testirao Bojan Jović nisu po mom ukusu, tekstovi su dobri.

ÄŒovek već nekoliko brojeva piše najveći broj tekstova što je teže nego testirati 1 ili 2 ureÄ‘aja u 2 meseca. Peticiju pokreni sam ako si zainteresovan za to.

Link to comment
Share on other sites

@Accu

O cemu pricas? Kakve peticije? Da li ti je nemoguce da razumes da se ljudima zivotni putevi pomeraju i da nisu svi u mogucnosti da pisu testove. Postoji milion razloga, od promene posla, mesta stanovanja, porodicnih situacija itd. Ne mozes ti nekoga da nateras da pise, jer ja nikome to ni ne branim. Stvarno razmisli malo pre nego sto pises ovakve stvari.

Bojan Jovic je zamenik urednika i radi puno radno vreme u kancelariji, sto znaci da moze da postigne da testira vise opreme od ostalih saradnika.

Sondek, hvala, drago mi je da su ti se Linn testovi dopali.

I jos nesto, svako ko misli da moze da pise bolje ili na istom nivou kao sto mi to radimo, slobodno moze da se javi na mail redakcije sa CV-jem i sa jednim primerom testa.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

@Accu

O cemu pricas? Kakve peticije? Da li ti je nemoguce da razumes da se ljudima zivotni putevi pomeraju i da nisu svi u mogucnosti da pisu testove. Postoji milion razloga, od promene posla, mesta stanovanja, porodicnih situacija itd. Ne mozes ti nekoga da nateras da pise, jer ja nikome to ni ne branim. Stvarno razmisli malo pre nego sto pises ovakve stvari.

Bojan Jovic je zamenik urednika i radi puno radno vreme u kancelariji, sto znaci da moze da postigne da testira vise opreme od ostalih saradnika.

Sondek, hvala, drago mi je da su ti se Linn testovi dopali.

I jos nesto, svako ko misli da moze da pise bolje ili na istom nivou kao sto mi to radimo, slobodno moze da se javi na mail redakcije sa CV-jem i sa jednim primerom testa.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Jedva 20-ak strana za stereo hi-fi? Hmm... Nadam se da ce u narednim brojevima biti vise stereo hi-fi, a manje mlatimudije. Sto se kvaliteta tekstova tice (a i koncepcije celog broja), navikli smo da septembarski broj tradicionalno bude najslabiji sa dosta praznog hoda i popunjavanja prostora. Steta, posto testirani uredjaji zasluzuju vise paznje.

Link to comment
Share on other sites

Listam ja danas novi Hi-Files No. 43... i sasvim sluÄajno na stranici 32, bacim pogled na reklamu za naš dragi Hi-Fi Forum, kad ono... !!!

Accuphase, odnosno "Uncle Sam" se nalazi u Äitavih 5 rubrika, na naslovnoj stranici foruma.

Kako biti (ne)iskren pa ne priznati sebi, da ovakve stvari, pa neka su i trivijalne, odnosno sluÄajne... Äoveku jednostavno gode !!!

p.s.

Vidim, da me ima i u temi "Onkyo AV Resiveri za 2011 najava" u rubrici "Kućni bioskop"... gde baš tad da "okinete" screenshot ???

Btw... tema nije moja.

:1038::1038::1038::1038::1038:

Link to comment
Share on other sites

Ljubo, Ljubo... Äemu tako ishitrena reakcija, pa niti sam šta loše napisao, a još manje loše pomislio !!!

Niti inaÄe meni jako drag magazin "HiFi Media", stavljam iznad našeg(tvog) "Hi Files"-a, uostalom kupujem ga od prvog broja, što ti verujem laska...

Što se tiÄe "peticije", možda je malo nespretno i nezgodno odabrana reÄ, pa je zazvuÄalo tako kako je, skoro politiÄki(daleko bilo, naravno), niti mi je to bila namera !!!

Naravno, nisam jedini kojem Wili-jevi testovi strašno nedostaju, znam i da Äovek "ima druga posla u životu", kao i svi mi ostali...

No, što se tiÄe Bojana... oÄito je da preterujete sa "kvantitetom poslova" na raÄun njegovih brojnih zaduženja i obaveza u redakciji, a to ume da bude kontraproduktivno !!!

Ipak, budimo iskreni... što naravno trebaš da ceniš, ono što po meni u ponavljam testovima surround ureÄ‘aja nedostaje je, što bi rekao Dragan Radenković "onog fino samlevenog šećera, kojim se sladite danima"... nema tu one ajde da dam sebi slobodu "elegiÄnosti", poput Wilijevih odnosno Zoranovih testova...

Problem je u tome, što se samim tim, surround tako tretiran, doživljava od strane Äitalaca koji tu oblast vole, kao u najmanju ruku "drugorazredan", ili ako smem tako da napišem "manje vredan" od sterea.

S obzirom da je "kućni bioskop" dodašao s namerom da ostane, a ne da bude jedna od brojnih u nizu "prolaznih avantura elektronske industrije", treba na sve to gledati s tog aspekta...

Jer, testovi i kolumne nisu samo "nešto što će nekog eventualno povući da to i kupi", već imaju i jaku edukativnu crtu, zbog koje su Äasopisi takvog tipa zapravo i kupuju, te naravno Äuvaju u kolekciji.

Link to comment
Share on other sites

@Acco, ti toliko tema pokreces, i toliko poruka objavljujes da je tako nesto neminovno. Znam, znam, ti pokreces diskusije na forumu, ali hajde barem probaj da kada odgovaras ljudima, sve stavis u jednu poruku, a ne tri posebne.

@Zexx

i ja se ponekad cudim kako Accu zna kolike su nase redakcijske obaveze, itd. ali ne brini, ne uzrujavamo se oko njegovih komentara :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...