Jump to content


Jimmy018 sistem


Jimmy_92

Recommended Posts

Ovo se zove malicioznost.

    

Jimi je imao preamp na probu u svom sistemu.

Kupcu je porteban preamp

U Preampu je dobio i DAC

Preamp sa svim mogućnostima  je neuporedivo bolji od pis of šit kinskog DIY KIT DACa.

I najvažnije od svega što Mozart ne zna  je da je preamp dat sa mogućnošću da se odustane od kupovine i vrati sa celokupnim povraćajem para.

Gde to ima?

Link to comment
Share on other sites

I najvažnije od svega što Mozart ne zna je da je preamp dat sa mogućnošću da se odustane od kupovine i vrati sa celokupnim povraćajem para.

Gde to ima?

Kod (skoro) svih nas...

Sve što sam ikada prodavao je bilo pod takvim uslovima. I većina (ozbiljnijih) uređaja koje sam kupovao su kupljeni pod takvim uslovima...

Mislim da je to deo dobrog obiÄaja...

Link to comment
Share on other sites

Siroma (tema: Izvor ili amplifikacija)

Ja nisam nigde Äuo CD na varijabilnom izlazu na PowerAmp da dobro radi.

Siroma (tema: Izvor ili amplifikacija)

Uz 1000ESD ne treba ti lampucera.

Siroma (tema: Izvor ili amplifikacija)

Lampucera ili ono što ti nazivaš lampucerom , ti ne rešava preamp i još je pitanje da li je bolji dac u ESDu .

Siroma (tema: Izvor ili amplifikacija)

Po kvalitetu i ceni su 1000ESD i Lampucera neuporedivi

EPILOG

E ovo se zove sistematiÄna prodaja preampa .... :D :D :D

Mislim da si malo paranoican. :) Nisam uzeo preamp jer me neko nagovarano, slusao sam ga u dva navrata. Amplifikacija je govota tj. kompletna a plus imam kakav takav DAC u preampu dok se ne skupi za nesto bolje.

Link to comment
Share on other sites

Kod (skoro) svih nas...

Sve što sam ikada prodavao je bilo pod takvim uslovima. I većina (ozbiljnijih) uređaja koje sam kupovao su kupljeni pod takvim uslovima...

Mislim da je to deo dobrog obiÄaja...

Pa kod mene ima ali nisam nešto kod drugih to video. Žile mislim da je i Vama takav aranžman nudjen. Čak i upgrade besplatan kasnije.

Konkretno Jimiju je ponudjen i upgrade preampa po želji promenom OPA ili ugradnjom lampi. I celokupna zamena amplifikacije ( 1000ESD + 55N) za neÅ¡to drugo. Ovo je samo jedan poÄetak forumske saradnje a ne kupoprodaja i uvaljivanje. Ono Å¡to ja smatram bitnim za postojanje foruma. inaÄe bi KP sajt bio dovoljan

Preamp je prodat ( a i MD i CD su na oglasima) zbog porodiÄnih razloga a ne zato Å¡to želim da ih prodam.

Link to comment
Share on other sites

Pa kod mene ima ali nisam nešto kod drugih to video.

Iskustva nam se razlikuju... Ili ja pamtim samo srećne dane...

Žile mislim da je i Vama takav aranžman nudjen. Čak i upgrade besplatan kasnije.

Gde sam ja to opovrgnuo? Napisao sam nešto sasvim drugo...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da si malo paranoican. :) Nisam uzeo preamp jer me neko nagovarano, slusao sam ga u dva navrata. Amplifikacija je govota tj. kompletna a plus imam kakav takav DAC u preampu dok se ne skupi za nesto bolje.

Nemam razloga za paranojom, meni ni iz džepa ni u džep., niti sam nedaj Bože ljubomoran... Prosto sam otpratio razvoj situacije i navodjenje vode na vodenicu... bilo je nekako oÄigledno... Ova pojava nije tako retka na forumu, pogotovo kada iskusniji namiriÅ¡e onog kojeg je uhvatio neizdrž ;-) , tu mora da dodje do transakcije :D .

Moj liÄni stav po pitanju tvoje transakcije jeste da možda taj preamp Äini Äuda sa zvukom u kombinaciji sa 55ES snagaÅ¡em (neznam), ali ... DAC sa maksimalnih 48 kHz , 2012. godine i sa kompom kao centralnim izvorom zvuka kao u tvom sluÄaju.... mislim stvarno... Ako si hteo Äisto preamp imao si tolko brutalnih modela po oglasima ... taj DAC u pomenutom preampu ti zaista nije nikakvo posebno reÅ¡enje ... verovatno bi sa poÅ¡tenom zvuÄnom kartom novije generacije 192kHz/24bita mnogo bolje proÅ¡ao i nasluÅ¡ao se zvuka visoke rezolucije...

Trošile su se pare tebi drugar... plus neizdrž... plus iskusne kolege sa foruma željne "saradnje" a ne trgovine... :D

Link to comment
Share on other sites

Ajde pre svega raspravite lepo u PP sta imate, zasto skoro svaka tema mora da krene sa prepucavanjem.. Aman, evo ja slusam sve to za sta ti pricas a ne znas i super sam zadovoljan. Ne vidim zasto na ovaj kombo ne moze da se doda dobar DAC, ako se analogno poveze na preamp on nece nista da konvertuje i kraj. Neka izgleda kako hoce, ja volim da verujem ljudima i sumnjam da je siroma hteo da me zezne. Slusao sam samo snagasa duze vreme i hteo sam da uzmem taj preamp vise i da kompletiram to, posle ide DAC i kraj..

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Žile mislim da je i Vama takav aranžman nudjen. Čak i upgrade besplatan kasnije.
Samo da pojasnim, pitali su me u PP. Ja nisam ikada kupovao ovaj preamp. Ovo Å¡to se pominje je jedna rukotvorina @siroma...

Ko me je terao da odgovaram na jednostavno pitanje...? Niko... ;)

Link to comment
Share on other sites

Siroma (tema: Izvor ili amplifikacija)

Ja nisam nigde Äuo CD na varijabilnom izlazu na PowerAmp da dobro radi.

Siroma (tema: Izvor ili amplifikacija)

Uz 1000ESD ne treba ti lampucera.

Siroma (tema: Izvor ili amplifikacija)

Lampucera ili ono što ti nazivaš lampucerom , ti ne rešava preamp i još je pitanje da li je bolji dac u ESDu .

Siroma (tema: Izvor ili amplifikacija)

Po kvalitetu i ceni su 1000ESD i Lampucera neuporedivi

EPILOG

E ovo se zove sistematiÄna prodaja preampa ....

Ja sam ovo shvatio kao simpa pošalicu, šteta što je izazvalo negativne reakcije.... :roll:

Jimmy svaka Äast na prinovi, verujem da se savrÅ¡eno uklopio u ostatak sistema. :thumbsup2

Sad znaÅ¡ Å¡ta ti je Äiniti: obavezno posteljina sa SunÄ‘er Bobom :crno-na-belo i onda možeÅ¡ na miru da :listen ili da :bounce po krevetu.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ovo shvatio kao simpa pošalicu, šteta što je izazvalo negativne reakcije.... :roll:

Jimmy svaka Äast na prinovi, verujem da se savrÅ¡eno uklopio u ostatak sistema. :thumbsup2

Sad znaÅ¡ Å¡ta ti je Äiniti: obavezno posteljina sa SunÄ‘er Bobom i onda možeÅ¡ na miru da ili da :bounce po krevetu.

Hvala kolega, ako resis mozda tvoj da prodajes sundjer boba prvi sam na listi :D Mada bih vise voleo pingvine sa madagaskara :D

Link to comment
Share on other sites

Samo da pojasnim, pitali su me u PP. Ja nisam ikada kupovao ovaj preamp. Ovo Å¡to se pominje je jedna rukotvorina @siroma...

Ko me je terao da odgovaram na jednostavno pitanje...? Niko... ;)

Niste me qvotovali u celini pa su pomislili da je preamp. Kazao sam da je kod mene tako za svu robu ne samo  ovaj sluÄaj. PoÅ¡aljem, posluÅ¡aÅ¡ pa ako ti se svidja platiÅ¡ a ako ne, vratiÅ¡. Jedan audiofil iz Sombora je tako uzo DAC i nikad se nije javio. Ko me tero da ovako poslujem.A duÅ¡ebrižnici koji se raspituju na PP neka pitaju mene Å¡ta imaju. Da sam neÅ¡to hteo da krijem ja bi Jimiju na PP "sistematiÄno prodavao preamp".

Any questions?

Žile, sory ako su te smarali PPukama.

Link to comment
Share on other sites

Moram da se javim i da kazem da mi je Siroma izasao u susret i sacekao me za drugu ratu novca kada sam kupovao CD Player od njega, i to me posteno sacekao, nesto sto vecina ne bi htela. Mislim da Jimmy nije pogresio sto je uzeo Preamp od Sirome, narocito sto zive u istom gradu, tako da lako moze da mu se obrati za upgrade ili bilo sta drugo. Meni kad je CD Player poceo da preskace (mojom greskom), Siroma je odmah ponudio da plati popravku (zamenu lasera), iako je proslo mnogo vise vremena od neke radne garancije. E to se zove postena forumska trgovina :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Niste me qvotovali u celini pa su pomislili da je preamp. Kazao sam da je kod mene tako za svu robu ne samo ovaj sluÄaj. PoÅ¡aljem, posluÅ¡aÅ¡ pa ako ti se svidja platiÅ¡ a ako ne, vratiÅ¡. Jedan audiofil iz Sombora je tako uzo DAC i nikad se nije javio. Ko me tero da ovako poslujem.A duÅ¡ebrižnici koji se raspituju na PP neka pitaju mene Å¡ta imaju. Da sam neÅ¡to hteo da krijem ja bi Jimiju na PP "sistematiÄno prodavao preamp".

Any questions?

Žile, sory ako su te smarali PPukama.

Naravno, greÅ¡ka je (u celini) moja. Sada sam quote-ovao sve. Ne, nisu me „smarali“. Ako sam dobro razumeo. Pitanja u PP se nisu ticala Vas... Ticala su se preamp-a... Da ne pominjem da su PP-ove pisali sasvim obiÄni ljudi, nikako „duÅ¡ebrižnici“... Sve Å¡to uzimam na sluÅ¡anje plaćam (u celini) unapred... Ovo postaje neprijatno. Da stanem(o) ovde?
Link to comment
Share on other sites

Ok, da ja kazem koju i da onda stavimo tacku.

1. Mozart-e gde i kad si slusao ovaj preamp i u kom sistemu kad znas da on sa svojih 48khz ne radi dobro.

Ja sam ga imao pre E9000ES i ja sam Jimmy predlozio da ga kupi, jos dok on nije ni razmisljao o Sirominom, a ja mog vec bio uveliko prodao. Ja se iskreno bojim da ti samo bolujes od cifri i da zapravo i nemas pojma sta znaci 48khz.

2. Jimmy zaboravi jos jedan DAC, E1000ESD je potpuno digitalni preamp i on analogne signale odmah pretvara u digitalne , tako ih obradjuje i vraca u analogne.

Da pojasnim Ako HI REZ format posaljes u neki DAC on od njega napravi analogni, ti taj analogi posaljes u preamp, on ga odmah prebacuje ponovo u digitalni, i sa 48khz ( sad ce mocart da se frapira ) interno obradjuje, vraca u analogni i salje u power amp.

Dakle odmah vidis da ima jedna konverzija viska. Ova u preampu. Nema veze sto to odlicno radi, sto je ekstra neutralan, sad ce ti strucnjaci objasniti da si se sje,,o i da to nije nista, da....a osim na slici nisu ga ni videli, ni ugasenog.

Ej batali sve nas i slusaj muziku, napravio si dobar potez i za te pare imas i preamp i dac, i EQ i selektor ulaza... i to solidan. Bolji od lampucere sa 44,1 khz signalom provereno.

Ono na sta ja skrecem paznju preferiraj digitalnu vezu sa izvora ka preampu, zbog mira u glavi.

Link to comment
Share on other sites

Ok, da ja kazem koju i da onda stavimo tacku.

1. Mozart-e gde i kad si slusao ovaj preamp i u kom sistemu kad znas da on sa svojih 48khz ne radi dobro.

Ja sam ga imao pre E9000ES i ja sam Jimmy predlozio da ga kupi, jos dok on nije ni razmisljao o Sirominom, a ja mog vec bio uveliko prodao. Ja se iskreno bojim da ti samo bolujes od cifri i da zapravo i nemas pojma sta znaci 48khz.

2. Jimmy zaboravi jos jedan DAC, E1000ESD je potpuno digitalni preamp i on analogne signale odmah pretvara u digitalne , tako ih obradjuje i vraca u analogne.

Da pojasnim Ako HI REZ format posaljes u neki DAC on od njega napravi analogni, ti taj analogi posaljes u preamp, on ga odmah prebacuje ponovo u digitalni, i sa 48khz ( sad ce mocart da se frapira ) interno obradjuje, vraca u analogni i salje u power amp.

Dakle odmah vidis da ima jedna konverzija viska. Ova u preampu. Nema veze sto to odlicno radi, sto je ekstra neutralan, sad ce ti strucnjaci objasniti da si se sje,,o i da to nije nista, da....a osim na slici nisu ga ni videli, ni ugasenog.

Ej batali sve nas i slusaj muziku, napravio si dobar potez i za te pare imas i preamp i dac, i EQ i selektor ulaza... i to solidan. Bolji od lampucere sa 44,1 khz signalom provereno.

Ono na sta ja skrecem paznju preferiraj digitalnu vezu sa izvora ka preampu, zbog mira u glavi.

Aaaaaa, tu je doslo do zabune jer sam bio ubedzen da ne konvertuje sve.. Verovatno si mi napomenuo negde.. :) Ovo svakako nece da mi ostane do kraja zivota, kad osetim potrebu da slusam hi res verovatno cu da prodam komplet i pljunem jos 300, 400e za integralca i dac. Ali do tada :listen I mislim da nema potrebe za prepirkama, nije bas lep mocartov nastup ali boze moj. ;-) P.S. Svakako cu optikom da povezem, samo da skupim koju hiljadarku. I necu sve da vas batalim, sta bih ja bez vas i vaseg iskustva :type

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Cudi me da nisu ostavili neki analogni pass through... zar su ocekivali da nikada nece biti prevazidjena tehnologija?

Ne sumanjm da to dobro radi i lepo se cuje, samo "glasno" razmisljam.

Nisu ostavili ko zna zbog cega, i ja sam glasno razmisljao.

Nema ni E9000ES analog pass through...isto sam glasno razmisljao i saznao da je u toj seriji sony otisao korak dalje pa je i preamp podelio u 2 komponente TA-E9000ES digitalni preamp i TA-P9000ES analogni preamp. Logicno u tom slucaju imas analogiju totalno odvojenu od digitalije i ultimativno resenje u ne smetanju jednog na drugo.

Ako ti bilo koja od njih 2 ne tebaju nemoras ni da ga koristis. Logicno na P9000ES postoji ulaz za E9000es kao passs i tad u e9000 u meniju promenis da nije preamp nego procesor i sve legne na svoje mesto. Mislim da si me razumeo...

E sad u vreme E1000esd nije bilo analognog dodatka....mozda su odustali. A mozda su i mislili da ga mozes nakaciti na klasican preamp, ili na druge ulaze snagasa. Kombinacija je mnogo..

Link to comment
Share on other sites

Nisu ostavili ko zna zbog cega, i ja sam glasno razmisljao.

Nema ni E9000ES analog pass through...isto sam glasno razmisljao i saznao da je u toj seriji sony otisao korak dalje pa je i preamp podelio u 2 komponente TA-E9000ES digitalni preamp i TA-P9000ES analogni preamp. Logicno u tom slucaju imas analogiju totalno odvojenu od digitalije i ultimativno resenje u ne smetanju jednog na drugo.

Ako ti bilo koja od njih 2 ne tebaju nemoras ni da ga koristis. Logicno na P9000ES postoji ulaz za E9000es kao passs i tad u e9000 u meniju promenis da nije preamp nego procesor i sve legne na svoje mesto. Mislim da si me razumeo...

E sad u vreme E1000esd nije bilo analognog dodatka....mozda su odustali. A mozda su i mislili da ga mozes nakaciti na klasican preamp, ili na druge ulaze snagasa. Kombinacija je mnogo..

P9000es je redji od belog medveda.. :D Mada je po meni to ultimativno resenje, i amp i pre za digitaliju i pre za analogne, lepota :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...