Jump to content


Jimmy018 sistem


Jimmy_92

Recommended Posts

19 minutes ago, Jimmy_92 said:

ali ostalih komponenti ne znam bas, verovatno je placebo efekat od prevelike zelje za pozitivnom promenom

Moguce da i toga ima, kod mene je phono na tankoj podlozi, vrlo tanak mdf, a takodje je bio u ravni membrana midbasa, mozda sada kad nije to igra neku ulogu.  Father je kod mene pod phono ubacio silikonske uloske da probamo i u tom slucaju sam siguran da je radilo cistije ( bolje ).

Sad sam po Rip Kirbi metodi stavio Gardner Dozois The Years's Best Science Fiction 25th Annual, oko 500 str meki povez, B5 format, jos jednu iza....    :)

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Father said:

Sa ovim još lepšim kadrovima, pridružujem se čestitkama i pohvalama. Lep ambijent.

Hvala hvala, malo telefonom, mrzelo me da palim aparat :D

A eto, drago mi ne da je moja izolacija bila inspiracija, jos je kod tebe i stivo za klasu iznad mog, mora to da svira opasno :)

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Krca44 said:

Father je kod mene pod phono ubacio silikonske uloske da probamo i u tom slucaju sam siguran da je radilo cistije ( bolje ).

Silikonske stopice koje sam poneo i postavljao kod Krce da čuje, zaista unapređuju kvalitet zvuka u celini. Meni su sve komponente postavljene na njih, čak i gramofon na nekih 10 komada.

To čistije se odražava u boljoj kontroli basa sa mnogo manje muljanja, oslobađanju zvuka od prizvuka "ćebeta prebačenog preko zvučnika" i konačno slojevitijoj zvučnoj informaciji sa boljom separacijom tonova i poboljšanim fokusom na instrumente. Visina je prirodnija i manje napadna, sa produženijim trajanjem tona u vidu rezonanci kojih ranije nije bilo.... Jako se puno dobija ovim jeftinim tweekom koji može da se kupi u prvoj Lilly radnji na odseku slikonski separatori nožnih prstiju kao pomagalo problemu sa čukljevima.

titania_separator_za_prste_21-5231_256.j

5535-titania-separator-za-prste.jpg

Izgleda šašavo, ali mene uši više ne bole!

Link to comment
Share on other sites

On 7.2.2018 at 21:39, Dubwise said:

Blesavo jeste ali probajte i kamen za pete u pomenutu svrhu. U Lilly-u je oko 200 din. Dovoljno je veliki da se isece na 3 dela - oslanjanje na 3 tacke. Taman za pod jednu komponentu.

Pre nekih petnaestak godina sam isprobao ovo ispod tadašnjeg gramofona. Nisam odmah skinuo. Sećam se čistijih srednjih, iako je celokupan zvuk možda bio nešto manje uzbudljiv. Zgodno je probati.

Link to comment
Share on other sites

Pojacalo bi trebalo da ima prostora iznad da odlazi topao vazduh, u njemu je takodje i ispravljacica sem ostalih 8 lampi, kod mene se izlazni stepen i predeo oko trafoa jako greju, to je kod prednje ploce i prva polovina odozgo,  ako mozes idealno bi bilo da pojacalo stoji na dva Rip Kirbija da bi se hladilo.

Cestitke za kockicu, pozdrav, Krca  :)

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Hvala na cestitkama! 

Sto se Sime tice, kad televizor ode na zid, Sima ce verovatno na vrh police ili cu da smanjim kog kirbija. Bas sam pazio na temperaturu i vrsio merenja dlanom - greje se kao i svaki amp sasvim prosecno! :D

Sto se slusanja tice (mnoooogo ne znam da objasnjavam zvuk i mislim da je nezahvalno), na prvu se cuju sve stavke koje treba da se cuju kada se uredjaj zameni na bolji. Sve sto je bilo dobro je bolje a pored toga se bas utego prilicno, srednji bolji, visoki bolji, ukupno je zvuk HI AND! I cenim ga da je gejn dac-a jaci ili kako to vec ide, glasniji je signal i manje rabim lampe :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Prvi utisak je da se slazem skroz, i ja sam se plasio malo ali Sima se ne muci ni problizno, za 90% mog slusanja potenciometar je na 11h, za bas bas glasno na 12h a moze Sima i preko, znaci dosta je 12w. Ne kazem da bi mi smetao koji vat vise, ali i ovako radi perfektno. ^_^ 

Imaju "moderniji" zvuk koji mi definitivno vise prija, drazi mi je taj lep i fokusiran bookshelf bas nego onaj masni bas 12ice i tome slicno. Prezadovoljan sam sto se basa tice, visoke ne zelim da komentarisem, bruka kako se cuje i nema ni o od ostrine ili ne znam cega, savrseno. Sve u svemu, nikad nisam imao ovoliko "vazduha" i atmosfere oko muzike.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Marko, ja nisam imao listu, prvi put sam uopste pomislio na Focal pre par dana i resio da im dam sansu! A mislim da je cena bila vise nego korektna!

Hvala Krco!

I za gledanje, prelepi su uzivo! A nisam, ne znam da li ima potrebe a plus nisam ni pratio pomenutu temu, ne bih da pokrecem bilo kakve prepirke i polemike sta je bolje a sta nije. Meni licno definitivno (od ovoga sto sam cuo kod sebe i sto sam cuo inace) vise prija bookshelf concept, znaci 5-7 inca drajveri i ta preciznost i fokus. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...