Jump to content


Jimmy018 sistem


Jimmy_92

Recommended Posts

Batali i u mislima rca ulaze,to je samo jedna potpuno nepotrebna smetnja na putu najtiseg i najosetljvijeg signala u hifi.Ma koliko bio kvalitetan da popravi zvuk ne moze nikako,a da pokvari moze jako lako.Ja bih najradije i phono sekciju ugradio u gram i takvo i jeste najbolje resenje ovog sto ja imam kako bi i kabl eliminisao.

Link to comment
Share on other sites

Ja se tu apsolutno ne slazem, uvek kad promenim kamb ili isprobam neki novi shvatim vaznost i kablove smatram komponentom kao sto je i pojaclo kao sto je i sve ostalo u sistemu. Imao sam stock kabl na proslom gramofonu, posle sam stavio bolji prsvljdrni ne tako skup i poboljsanje u zvuku je opravdalo svaki od 40 evrica. :)

Link to comment
Share on other sites

Ok ako postoje,mada bi i njih bolje bilo eliminisati i spojiti direktno.Ja ih na mojoj 160-ki nisam imao.DoduÅ¡e moj je bio 160b sa SME i kablom koji je iÅ¡ao uz ruÄku.RaÄunaj da je gramofon vremesan,pa treba uraditi dobar servis podeÅ¡avanje,podmazivanje tj promenu ulja i novi kais.Rewire ruÄke možda,al kod nekog struÄnog takoÄ‘e može da pomogne dosta.Od podeÅ¡avanja zvuk takodje dosta zavisi, to je ipak subsasijski gram.Meni su i promene mata donosile benefite.Zidna konzola ako je stabilan zid takoÄ‘e.PovrÅ¡inu na kojoj je gramofon dovedi u perfektno ravno stanje uz vaser vagu.Zrno po zrno pogaÄa ,reklo bi se.

Link to comment
Share on other sites

Prodavac mi detaljno ispricao da je sve lepo pregledao lik koji radi sa torensima i da je ovo najutegnutiji torens koji je video u poslednje vreme. :) Neka je malo naduvao pricu, ali je inace proveren prodavac i verujem da je neko stvarno pogledao gramofon. Videcu ovde u Nisu, znam jednog lika pa mozda organizujem generalku. Ima podesavajuce nogice i na ravnom je, to sam sredio. Prvobitno sam hteo da ga rezem i pravim novi ram ali mi se ta ideja sve manje svidja jer mi je zao da kasapim ovako divno ocuvan gramofon. Nema tacku na sebi, stvarno cudno (izuzev poklopca). Tako da ce finansije da ideu za kablic i zvucnicu kad vreme dodje :)

 

p.s. Imam pitanje, kako je najbolje da izglancam tanjir? Da samo dobije stari sjaj, u super je stanju ali su otisci svuda po njemu od prstiju a na metalu to ruzno izgleda?

Link to comment
Share on other sites

p.s. Imam pitanje, kako je najbolje da izglancam tanjir? Da samo dobije stari sjaj, u super je stanju ali su otisci svuda po njemu od prstiju a na metalu to ruzno izgleda?

 

ПС. Што га више гланцаш пре ће да тамни.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Bolje ovde pisi kako si se malo zaglavio 

 

Vidi da ti cika Suca kaze  B)  :beer

 

Nisi mi jasan ali ajde svrbi te neki q... i hoces da promenis. Prvo nije mi jasno sta te sad zulja u zvuku , drugo da preskocis tog Moon - a  nemere bez 1200e . Moon i 3.3 je odlicno pojacalo i naravno da je bolje od tog koji sad imas. Hegel je odlican MATCH sa Dynaudio , Siminu cenu ne znam ali znam da je pojacalo vrh kao i model H - 80  i ako mozes nekako probaj da ga dohvatis jer ces na duze staze biti miran i spokojan. Shvati  ;-)  ne mozes napraviti skok a da te ne kosta ta igranka  koja iznosi  minimum 500 - 600 eura

 

Tvoje pojacalo ces brzo prodati , to nije problem a sta je bolje i na sta treba ciljati sam ti napisao,  dodacu tu osim ova dva Hegela i Moon - a i 3.3 , Krell kav 300i , s 300i , Primare i 30. 

 

Primare je ovde najlosiji ali i naj - jeftiniji i cena mu ide do 800e. Sve ovo ostalo se krece oko 1200e  +  -  xxx eura i bolje je od tvog sadasnjeg Moon - a. ;-)  , u to ne sumnjaj

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...