Jump to content


Jimmy018 sistem


Jimmy_92

Recommended Posts

Hvala ljudi, hvala :)  :cheers Sinoc slusao 20ak min, sad evo ni sat i odusevljen sam. Najveci apgrejd do sada, verovatno sad i kutijice daju vise zbog krstenog digitalnog izvora a irDAC je spektakularan. I ja sam bio skeptim sto se dac-ova tice, bio sam ubedjen da moram preko 1000e da putkem da bih dobio nesto bolje od stx ali priznajem, gresio sam.  :crno-na-belo  Bice tu i napajanje napravljeno, boli usb kablic pa cu i ustiske da kucam uskoro i tako  :wave2

Link to comment
Share on other sites

I meni je bas drago sto sam se odlucio na takav korak, bila mi je cimka posteno ali sam poslusao rezultate bacenog pasulja i sve je ispalo vise nego dobro. :) Sad vec imam fin i skockan sistem, fale jos neke sitnice ali to je minimalno ulagane. :) A hocu, sredicu ovo sa drajverima, hvala :)

Link to comment
Share on other sites

fale jos neke sitnice ali to je minimalno ulagane. :)

Fali ti jos neki krsteni usb kabl. Ne znam sa cega pustas muziku ali preporucujem Amarru sa iTunes shell-om, lepo radi. Cujem da je izasla nova Amarra koja podrzava dsd-sacd fajlove, samo jos nisu napravili verziju za "domace" trziste ;).

Jos ako koristis ssd za play a hdd kao magacin - to je to ako si vec zadovoljan dac-om. Posle samo sipas i ne mislis  :cheers

Link to comment
Share on other sites

Kiselio si se dugo za irDac, skoro kao ja, ali sada vidiÅ¡ Å¡ta je sprava ... 

Uživaj  :thumbsup2

Inace za dac-ove kao takve, sumnjao sam.. Ali sad sam potpuni vernik, apsolutno u sve sem polica. :D Mada cu verovatno jednog dana i tu da promenim misljenje  :crno-na-belo

 

 

Fali ti jos neki krsteni usb kabl. Ne znam sa cega pustas muziku ali preporucujem Amarru sa iTunes shell-om, lepo radi. Cujem da je izasla nova Amarra koja podrzava dsd-sacd fajlove, samo jos nisu napravili verziju za "domace" trziste .

Jos ako koristis ssd za play a hdd kao magacin - to je to ako si vec zadovoljan dac-om. Posle samo sipas i ne mislis  

 

Fali mi, mada ne znam koliko je realno da izdvojim.. Oko 50ak e bih dao, ovi wireworld kablici deluju primamljivo. Onaj transparent bih rado posedovao ali nemam trazsenu svotu.. :/ p.s. Dap, na hdd skladistim, uskoro moram jos jedan da kupujem ponestaje mesta. I izgleda da dobijam lap top kroz mesec, dva tako da ce i to da bude velika promena. Nema suma bi buke od kompa, jedva cekam! 

 

 

Cestitke Jimi sistem ti vise nije ni malo naivan. Focus , novi dac - ovo ono - drnde mrnde. ode ti lepo u vislju klasu. Vlajo a i ti imas isti dac , izgleda da je to dobra sprava. Uzivajte...pozzz

 Hvala Suco! I ja mislim da je to to, dobacio sam svoj limit a i limit sto se muzike tice za taj novac, tako da sam prezadovoljan. :) Stvarno je dobra sprava, najavite se nekad kad idete ka jugu  :wave2

Link to comment
Share on other sites

 

 

Fali mi, mada ne znam koliko je realno da izdvojim.. Oko 50ak e bih dao, ovi wireworld kablici deluju primamljivo. Onaj transparent bih rado posedovao ali nemam trazsenu svotu.. :/ p.s. Dap, na hdd skladistim, uskoro moram jos jedan da kupujem ponestaje mesta. I izgleda da dobijam lap top kroz mesec, dva tako da ce i to da bude velika promena. Nema suma bi buke od kompa, jedva cekam! 

 

 

Imas Kimber bakar u BM za taj iznos.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj previse "stiskati" kada je jedna bitna karika (kakva moze biti i taj USB kabl) u pitanju. Razlika izmedju 50 i 100 EUR je previse mala, u odnosu na ono sto izbor u skupljoj kategoriji moze da ti donese. Previse su to dobre komponente da bi sad skrtario na necemu tako finansijski sitnom (u odnosu na sve sto si vec ulozio), a sto bi itekako moglo uticati na zvuk. Ako ce ti biti od neke pomoci, ja sam imao priliku da probam nekoliko zaista dobrih USB kablova iz tog (cca 100 EUR) cenovnog ranga i odlucio se za Audio Quest koji me kostao ravno 100 EUR (1,5m) i sa kojim sam prezadovoljan. Bolje malo pricekaj... znas i sam kako kazu, "strpljen-spasen"   :)

 

Cestitke za DAC, BAS lepo ti to radis Jimmy :)

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Bilo na TV

Jimmy, Äestitke za daÄić!

Hvala Trotter! 

 

 

Nemoj previse "stiskati" kada je jedna bitna karika (kakva moze biti i taj USB kabl) u pitanju. Razlika izmedju 50 i 100 EUR je previse mala, u odnosu na ono sto izbor u skupljoj kategoriji moze da ti donese. Previse su to dobre komponente da bi sad skrtario na necemu tako finansijski sitnom (u odnosu na sve sto si vec ulozio), a sto bi itekako moglo uticati na zvuk. Ako ce ti biti od neke pomoci, ja sam imao priliku da probam nekoliko zaista dobrih USB kablova iz tog (cca 100 EUR) cenovnog ranga i odlucio se za Audio Quest koji me kostao ravno 100 EUR (1,5m) i sa kojim sam prezadovoljan. Bolje malo pricekaj... znas i sam kako kazu, "strpljen-spasen"   

 

Cestitke za DAC, BAS lepo ti to radis Jimmy 

 

Pozz

Hvala na savetu gfx, bice to najverovatnije jos jedan transparent u sistemu do kraja meseca. A hvala jos jednom, trudim se kako znam i umem.  :cheers

Link to comment
Share on other sites

Cestitke Jimmy za Dac.Osim toga sto si se lepo ponovio mislim da je mnogo vaznije da si uvideo koliko je bitan IZVOR zvuka i koliko se dobija apgrejdom sistema na izvoru.Garbage in garbage out teoriju propagiram odkad sam na forumu jer ni najbolji sistem na svetu nece nadohnaditi ono sto si izgubio na izvoru.Sto je kvalitet sistema bolji te su razlike vece.Po meni je najgora varijanta u hifi imati odlican ostatak sa inferiornim izvorom.Engleski trgovacki trik je bio prodaja budzet zvucnika uz lp12 na izvoru.Pricao sam za slucaj kad je covek kupio male HB1 u Londonu misleci da je zeznuo ceo svet i da ima high end za male pare,sve dok nije stigao kuci gde nije bilo vrhunskog gramofona na izvoru.Kod gramofona su doduse razlike vece nego kod digitalije.Engleski recept za uspeh pre pojave CD-a je bio pola para u gram pola u sve ostalo,imao sam tako koncipiran sistem maltene 20g zvucao je...da neopisujem ,tako da ga nisam menjao 20g.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Juce zajedno samnom stigose i novi fta kablovi, strujni i interkonekt RR ako se ne varam. Totalno su novi pa se usviravaju, a danas je tu i novi usb kablic. :) Treba mi vremena dok sw naviknem na sve ovo, u nedelju dana sam bukvalno promenio sve sem pojacala. Ovakav zvuk je nesto novo za mene pa se ne odvajam od sistema i slusanja muzike, i naravno sve to zvuci bolje i bolje jer ni dac jos nema ni 40ak h slusanja a kablovi ni 5h. :) Sve u svemu ja sam presrecan i to je izgleda to od mene neko vreme, ne znam sta moze da se desi da me natera da menjam ovo, madaaa...

post-23311-0-52382100-1406127325_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Hvala sondek, i izvini sto kasnim, nzm kako ovo nisam primetio. Ja smatram da je sve sto cini sistem bitno, samo jos u police ne verujem ali se mozda i to polako promeni nekad. :) Razlika je vise nego velika i pozitivna. Pozdrav :)

 

Nisam ni ja verovao dok nisam napravio policu. Razlika zaista postoji, doduÅ¡e pre police ureÄ‘aji su mi stajali jedan na drugom (neverujem da bih mogao da Äujem bilo kakvu razliku izmeÄ‘u dve dobre police).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...