Jump to content


Jimmy018 sistem


Jimmy_92

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Cao ljudi :) Malo promenih ambijent a sa njim i par stavki u sistemu. Da skratim besedu, od poslednjeg posta do pre par dana sam se mucio sa strimovanjem uglavnom, dok konacno nakon bezbroj resenja nisam probao Primare NP5! Focale sam u sustini vec zamenio, kum je u BG-u pokupio Sonus Faber Venere 1.5 za mene dan pred ove zabrane i ludila i ja nikako da vidim svoj novi SF, zarobljeni su kod njega a ja u Nisu :(

Za sad je ovako nesto:

iPad 6gen / Tidal HiFi > Primare NP5 > Hegel HD11 > Unison Research Unico > Focal 807v (uskoro Venere 1.5). Transparent Audio music wave zvucnicki koje nikad necu ni menjati, ostala kablaza FTA.

Pozdrav

received_233476711217993.jpeg

received_716925942413408.jpeg

received_273114210528495.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozdrav, red je da malo apdejtujem svoju temu :) Na putu je i Buchardt I150, videcemo sta ce da ostane. Ima tu da se oproba dosta kombinacija jer njihov amp ima i DAC i strimer u sebi!

 

Buchardt S400mk2

Naim 5si

Chord Qutest

Primare NP5

FTA kablovi i stari dobri Transparent Music Wave zvucnicki.

 

received_664052011542686.jpeg

received_339270334725570.jpeg

received_1153891352030710.jpeg

received_1024404288456340.jpeg

received_2203880513083075.jpeg

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Jimmy_92 said:

Pozdrav, red je da malo apdejtujem svoju temu :) Na putu je i Buchardt I150, videcemo sta ce da ostane. Ima tu da se oproba dosta kombinacija jer njihov amp ima i DAC i strimer u sebi!

 

Buchardt S400mk2

Naim 5si

Chord Qutest

Primare NP5

FTA kablovi i stari dobri Transparent Music Wave zvucnicki.

 

received_664052011542686.jpeg

received_339270334725570.jpeg

received_1153891352030710.jpeg

received_1024404288456340.jpeg

received_2203880513083075.jpeg

Svaka čast, čestitam na izboru.

Mislim da će ti na kraju ostati jedan zvučnički kabl i jedan strujni, kao i meni.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, sondek said:

Znaci imamo S 400 na forumu, nema brige 😉

A sto ne bi imali? :) I to ne s400, nego s400 mk2!

 

8 sati ranije, chika_milan said:

Ooooo kako želim da čujem taj butchard. 
 

 

nesto mislim da je a500 za mene :)))

Vala i ja sam zeleo da cujem, evo slusam i to je to! Jos je prerano da sudim ali bas bas lepo rade. Siroko, cisto, sve se cuje gde treba da se cuje, utegnuto + su meni prelepi! Napisacu utiske kad prodje neko vreme!

 

7 sati ranije, _Naum said:

Lepo sve izgleda, a verujem i da radi odlicno.
Svi se hvatamo za Buchardta jer je novost na forumu. Da li ste uspeli da dobijete povracaj carinskih troskova (carina, pdv) kao sto reklamiraju?

Bez persiranja molicu, 92 sam :D Dap, sve je kao sto su rekli, carina je bila pozamasna ali su mi refundirali :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 4/9/2022 at 9:13 PM, Jimmy_92 said:

Slusam, uzivam, bice utisaka uskoro. Da ne prenaglim + da euforija malo popusti!

 

Uskoro ce i I150 da stigne pa da lepo uporedim sve zivo, bice tu "posla" :)

 

Napisacu koju kroz nedelju/dve!

 

 

Zdravo Jimmy, da li moze neki utisak za S400? I ako je stigao i I150? 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo mene nazad :) Nemam naviku kao nekad da ulazim cesto na forum, pa evo da kazem koju kad sam se vec setio.

 

Mada, mozda bi bilo bolje da se nisam setio posto nisam bas recit a ne stojim dobro ni sa audiofilskim epitetima! :D

Ukratko, stigo je I150 i meni je to sviralo bolje od Naim 5si + Chord Quetest. Tu sam testirao, zezao se, slusao dugo i resio da prodam pojacalo i dac. Sa I150 sam bio prezadovoljan, nikad pre nisam imao jednu spravu koja sve radi dobro. 

 

E sad, razlike u zvuku i zasto sam tako odlucio? Ne znam majke mi... Ja nemam moc koju mnogi poseduju, ne cujem razliku od pola decibela na 3829492 herca, ne cujem da li je violina 3 ili 3.4 metra od dirigenta... Znam kad u nekoj spravi vise uzivam, kad me tera da slusam muziku kao lud (ne samo dok traje euforija nakon kupovine), kad mi je merak sto to imam su sobi i 40x dnevno pogledam taj komad opreme itd. Sto se zvuka tice, bas je bio prilicno utegnutiji verovatno zbog snage pojacala, sve je malo prisutnije i zabavnije za slusanje, zvuk je "otvoreniji" i "leprsaviji". Kazem opet, ne znam ali meni licno u mom sistemu svaki pomak na bolje zvuci manje vise slicno i uvek se pomera ta neka granica (kad se menjaju uredjaji a ne zvucnici), bolji bas, otvorenija zvucna slika, bolja pozornica, zvucnici malo vise nestanu u prostoru.

 

E onda sam, posto nemam mira, porucio Gato DIA250s NPM... U prevodu, S400mk2 zvuci vanserijski. Dakle, po meni i u mojoj sobi, Gato je 4 klasa iznad I150 u skoro svakom aspektu i po meni mnogo bolja sinergija sa zvucnicima (cudno ili ne, ne znam). Da li je opet do same snage pojacala, dac-a, strimera koji je vrhunski, sta god bilo sve je opet otislo par koraka na bolje u gore pomenutim aspektima. Bas koji sad imam u sobi (u uzasnoj sobi i poziciji zvucnika, da dodam) moze da se meri sa najboljim koje sam ja cuo a ceo zvuk je posipan onom audiofilskom magicnom prasinom, stvarno zvuci neverovatno. 

 

I to je to, za sad i za duze vreme jer ne znam koliko jos para treba da pljunem da nadmasim ovo sto sad imam. Ja sam presrecan, sve u vezi sistema me raduje cim udjem u sobu! 

 

I150 je preuzeo srecan vlasnik, tu je na forumu a moze biti da je recitiji od mene pa moze i on da kaze koju o pojacalu kod njega. :)

P.S. Da, zvucnici... Zvucnici sve sto rade rade perfektno. Nista se ne istice, nista ne fali, sve sto treba je tu. Po meni zvuk podseca na neke zajebanije modele Dynaudio podnostojecih kutija a glavna osobina s400mk2 po meni je sto zvuce jedno 4 puta vece nego sto jesu, u svakom smislu. To i cinjenica da je sweet spot sirok koliko i razmak izmedju zvucnika.

 

 

 

 

received_374518381488404.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Hvala Jimmy na utiscima.

Ja sam u međuvremenu naleteo na S400 Mk1 i pazario, prezadovoljan sam, do sad nisam nikad osetio toliku promenu u sistemu, a verujem da su Mk2 još bolji. Pošto mi je dnevna soba daleko od idealne za pozicioniranje zvučnika, S400 sam i uzeo u obzir jer su gomile recenzija upravo isticale to lako pozicioniranje čak i u samoj blizini zidova.

Mogu samo da potvrdim da je i meni utisak čak i u mojim uslovima da je sve na mestu kako treba, ništa ne štrči, trpe dosta žanrova, baš iskreno uživam u muzici. Ono što je meni stvarno bilo iznenađenje iako sam to pročitao u većini recenzija je bas, nisam mogao da verujem da iz ovako malih kutijca izlazi tako pun bas, par drugara koji su dolazili da ih poslušaju su isto komentarisali da li sam uštekao negde i subwoofer. Nisam menjao pojačalo tako da ih guram sa Cambridge CXA81, verujem da bi još bolje zvučali uz nešto drugo, ali sam za sada prezadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Da vaskrsnem temu, nije na odmet. :)
 

Buchardt Anniversary 10

Platin hub kao veza izmedju kutija i izvora

Shanling ET3 transport/strimer


Sve to zvuci sjajno i kad god resim da uradim nesto “radikalno” uvek dobijem bolji zvuk, i subjektivno i objektivno! A najbitnija stvar je da sam poceo da prikupljam diskove jelte, kolekcija je za nepuna dva meseca dosla do 150 naslova tako da cu audiofiliju vezanu za uredjaje malo da preusmerim na kolekcionarstvo i muziku (ubise me Tidal i Qobuz).

 

 

 

 

IMG_2425.jpeg

IMG_2427.jpeg

IMG_2428.jpeg

IMG_2426.jpeg

IMG_2430.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...