Jump to content


Jimmy018 sistem


Jimmy_92

Recommended Posts

Za tih DC 9-11V preporučio bih narandžasti jer se meni pokazao kao izuzetan na adapteru 19V za laptop.

Prvobitno sam ga imao i na strujašu 230V, ali sam ga zamenio sa sopstvenom umotvorinom za male potrošače. Posle testa na Oppo-u sam ga precrtao za naizmenični napon.

Dakle, moja preporuka je tkođe što kraći narandžasti između dve kockice sa kvlitetnim DC konektorom i postojećim Bulgin na power supply-u.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, SUROKVL said:

Zavisi od položaja preklopnika, samo baterija ili baterija plus dopunjavanje

Ako je i ovo opcija, onda bolje nabaviti neki kvalitetan adapter za laptop sa tih 15VDC i npr 6A pa prepakovati nešto kao što sam ja radio za laptop. Ima u temi mog sistema.

Link to comment
Share on other sites

Potpuno nepotrebno, taj eksterni trafo, "napajanje od napajanja" služi u osnovi za punjenje baterije. Ostale kockice koje se napajaju, rade na bateriju u dva režima, samo baterija, dok se ne isprazni, ili drugi položaj, da se u toku rada dopunjava. Sva druga elektronika služi da bi se bateriji omogućili uslovi za rad.

Kablovima za DC 9V se ne dobija suštinski ništa, s obzirom da su na prvoj seriji ženski konektori prilično labavi, tako da kabl mora da bude tanak i mekan, kao ovaj što se dobija originalno.

Tako da sva ova priča oko lap top napajanja i zamenom kablova nema nekog efekta, naravno kome pričinjava zadovoljstvo treba da se igra sa time. Pitanje je kako će drugi trafo da utiče na struju i režim punjenja  barerije a samim tim i na njenu trajnost

Link to comment
Share on other sites

Vi ste poredili power supply uboden u DAC i neko drugo napajanje od 9V nabodeno u DAC?

Ako sklop unutar power kockice dozvoljava samo da se dalje kockice napajaju iz baterije, a da pri tome ne vide strujni izvor (napajčkih 15V) onda i nema potrebe za boljim napajanjem, ali meni se čini da to nije slučaj, već da je to rešeno kao na laptopovima. Ne govorim sa sigurnošću, ali mi je taj scenario mnogo logičniji nego prvi koji sam izneo. Dakle kada se svičuje na punjenje baterije u toku rada, onda napajanje 15V ima direktan kontakt sa izlazima 9-11V pa samim tim postoji i potreba za kvalitetnijim ispravljačem. Možda nekome sve to nije logično, ali ja tu onda ništa ne mogu da pomognem.

A što se konstrukcije kabla tiče od prvog mV do poslednjeg V je jako važno, pa ako je neko spreman na to da zažmuri, ja tu opet ne mogu mnogo da pomognem.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Vi ste poredili power supply uboden u DAC i neko drugo napajanje od 9V nabodeno u DAC?

Ako sklop unutar power kockice dozvoljava samo da se dalje kockice napajaju iz baterije, a da pri tome ne vide strujni izvor (napajčkih 15V) onda i nema potrebe za boljim napajanjem, ali meni se čini da to nije slučaj, već da je to rešeno kao na laptopovima. Ne govorim sa sigurnošću, ali mi je taj scenario mnogo logičniji nego prvi koji sam izneo. Dakle kada se svičuje na punjenje baterije u toku rada, onda napajanje 15V ima direktan kontakt sa izlazima 9-11V pa samim tim postoji i potreba za kvalitetnijim ispravljačem. Možda nekome sve to nije logično, ali ja tu onda ništa ne mogu da pomognem.

A što se konstrukcije kabla tiče od prvog mV do poslednjeg V je jako važno, pa ako je neko spreman na to da zažmuri, ja tu opet ne mogu mnogo da pomognem.

bateriijsko napajanje nije primarno predvidjeno da se u isto vreme puni i  da svira muzika,

ta mogucnost je ostavljena od strane proizvodjaca da se moze zavrsiti slusanje i u situacijama kad se baterija isprazni u nezeljenom trenutku.prepravljati kablove i napajanje koje puni bateriju je nonsence...posebno ulagati 100 evra u uredjaj od 150 i to na toj poziciji....

mozda linearno superregulisano napajanje za punjenje akumulatora....ako to tebi nije jasno .....tu onda niko ne moze pomoci.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, patason said:

bateriijsko napajanje nije primarno predvidjeno da se u isto vreme puni i  da svira muzika,

ta mogucnost je ostavljena od strane proizvodjaca da se moze zavrsiti slusanje i u situacijama kad se baterija isprazni u nezeljenom trenutku.prepravljati kablove i napajanje koje puni bateriju je nonsence...posebno ulagati 100 evra u uredjaj od 150 i to na toj poziciji....

mozda linearno superregulisano napajanje za punjenje akumulatora....ako to tebi nije jasno .....tu onda niko ne moze pomoci.

Ok, znači napajanje je primarno baterisko i slušanje sa ispravljačem je funkcionalno demanti cele sprave. Sa ovim sam saglasan i priznajem da sam bio preentuziastičan. U krajnjem slučaju slušanje sa adapterom uključenim uvek sigurno će degradirati životni vek baterije. Slažem se da je ulaganje ovde neopravdano.

Onaj kablić posle baterije koji ide prema kockicama ipak mislim da bi uneo primetno poboljšanje.

Link to comment
Share on other sites

A što se ti uopšte toliko opterećuješ uređajem koji nisi ni čuo ni video niti imaš bilo kakvo praktično iskustvo sa njime a ni planova da ga nabavljaš. Mi ti iznosimo praktično iskustvo, ja sam to imao u sistemu. Ti više veruješ svojim pretpostavkama nego tuđem iskustvu. 

To kako to radi možemo da razglabamo do sudnjega dana po sistemu kako mali Perica zamišlja da to radi. To da li je baterija pod stalnim naponom ili nije ne znamo, ali sve ukazuje da nije i da ima neka elektronika koja reguliše punjenje i pražnjenje i odvaja ulaz od izlaza.

Kako god, već sam napisao, to napajanje radi bolje od svih  koja su probana, tako da onaj ko ga je projektovao očigledno je znao svoj posao. I pored toga već sam napisao ne jednom, niko nikog ne sprečava da se poigra sa time, uključujući i tebe, ako mu to pričinjava zadovoljstvo, pa da onda iznese svoja iskustva,ovako pričamo na prazno.

Na osnovu čega tvrdiš da će kablić na izlazu uneti primetno poboljšanje! Pretpostavka,ubeđenje, ljubav prema kablovima, narandžasti sindrom:D ili nešto peto. Napisah ti da su konektori takvi kakvi jesu, a znamo i da na "pravim" strujnim kablovima na 230V konektori utiču više od žice! A na DC naponu od 9V koji je uticaj kabla?

Ja imam trenutno napajnje serije 2 koje je potpuno konstrukcijski drugačije i nešto drugačije i zvuči (probali uporednim testom) koje fabrički ima daleko kvalitetnije i konektore i dobijaju se na oko daleko kvalitetniji kablići za 9V. Sem pouzdanosti kontakt nikakvog drugog uticaja na zvuk nemaju, a i da imaju tvrdim da ni ti ni ja ne bismo tu razliku čuli, pogotovo ne u većini sistema! Jedino se razlikujemo što ti veruješ da bi ti to čuo :D

 A možda sam ja u krivu, ako budeš u prilici probaj, pa da uporedimo iskustva, ovako.......

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uočio mesto za poboljšanje i to je sve, predložio šta uraditi pa ko hoće neka proba.

Imao sam prilike da čujem RingeRajine kockice u svom sistemu i ni malo me nisu oduševile. Lično nemam posebno visoko mišljenje o njima.

A nešto što se potvrdilo više puta, na više drugih mesta je logično da bi unelo poboljšanje. Ma koliko da je buđav neki sitem promena se uvek čuje. Tako da je pretpostavka koju sam izneo vrlo realna da će da se čuje.

Mislim da je polemika, da li bi bolji kabl uneo poboljšanje zaista bezpredmetna.

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, Father said:

Ja sam uočio mesto za poboljšanje i to je sve, predložio šta uraditi pa ko hoće neka proba.

Imao sam prilike da čujem RingeRajine kockice u svom sistemu i ni malo me nisu oduševile. Lično nemam posebno visoko mišljenje o njima.

A nešto što se potvrdilo više puta, na više drugih mesta je logično da bi unelo poboljšanje. Ma koliko da je buđav neki sitem promena se uvek čuje. Tako da je pretpostavka koju sam izneo vrlo realna da će da se čuje.

Mislim da je polemika, da li bi bolji kabl uneo poboljšanje zaista bezpredmetna.

Nisi tada imao adekvatno napajanje na laptopu pa nisu mogle da prosviraju B)

Link to comment
Share on other sites

Ajde sada se zezaš. Tada je Ringe donosio svoj MacMini kao transport i poredili smo Oppo 105D sa Kockicama kao DAC. Ja tada nisam ni koristio laptop.

Tek posle nekog vremena sam ustalio laptop kao transport sa Foobarom pa kasnije razvijao sopstvene USB kablove, optimizovao win10 i radio selekciju izlaza, da bi na kraju prešao na APlayer i uradio modifikaciju napajanja. I to je to.

Svi ste bili svedoci mog rada na tim idejama i ne krijem da sam krenuo od nule. Praktični razultati govore više nego što bih ja mogao ovde da napišem pa budem osporavan u diskusiji sa ljudima koji nisu čuli moj sistem. Neke kolege su bili u gostima i čuli pa izneli šta su imali po tom pitanju.

Neću više da se bavim naklapanjem. Ako ti je nebulozno šta ja predlažem ti iznesi svoje mišljenje i svoj stav dragom kolegi Jimmy-ju. Ustvari to si već jasno uradio i neka njega da vidi šta će ili neće uraditi.

Link to comment
Share on other sites

Pa sto odmah ne kazes da je poredjenje bilo sa Oppom. Onda je prica bespredmetna.
Oppo je najbolji uredjaj ikada napravljen na zemaljskoj kugli i to bez obzira na rang cene...uh izvinjavam se... ne samo na zemaljskoj kugli...u vaskolikom kosmosu. Nisu se slucajno zaverile sile sa tamne strane da ugase tu luču mikro i makrokozma... Ali na srecu ostaje nam narandzasti kao svetlost na kraju tunela...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Father said:

Ajde sada se zezaš. Tada je Ringe donosio svoj MacMini kao transport i poredili smo Oppo 105D sa Kockicama kao DAC. Ja tada nisam ni koristio laptop.

Tek posle nekog vremena sam ustalio laptop kao transport sa Foobarom pa kasnije razvijao sopstvene USB kablove, optimizovao win10 i radio selekciju izlaza, da bi na kraju prešao na APlayer i uradio modifikaciju napajanja. I to je to.

Svi ste bili svedoci mog rada na tim idejama i ne krijem da sam krenuo od nule. Praktični razultati govore više nego što bih ja mogao ovde da napišem pa budem osporavan u diskusiji sa ljudima koji nisu čuli moj sistem. Neke kolege su bili u gostima i čuli pa izneli šta su imali po tom pitanju.

Neću više da se bavim naklapanjem. Ako ti je nebulozno šta ja predlažem ti iznesi svoje mišljenje i svoj stav dragom kolegi Jimmy-ju. Ustvari to si već jasno uradio i neka njega da vidi šta će ili neće uraditi.

Okolo,naokolo, ipak konačno dođosmo do suštine i pravog zaključka :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To je malo zeznuto oceniti, da imam stari kablic izneo bih neki zakljucak. Cenim ga da je za promenu zasluzan FTA strujni, a mozda je ovo sto cujem rezultat oba kabla po malo. :D

Sve u svemu, za nijansu otvoreniji zvuk i vise detalja nego ikad, ja sam srecan! Na putu je i Pointe R1500 letva i to bi bilo to od mene sa kablovima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...