Jump to content


Jimmy018 sistem


Jimmy_92

Recommended Posts

Jimmy cestitke, opet. Pa ti nemas mira, kao ja sa zicama...

Nisam cuo Focale sa lampama, deluju skroz obecavajuce zapazanja oko gabarita i odnosa soba/zvucnik kao i slusne razlike u odnosu na prethodni Jbl.

Nadji neke krstene stalke i javi tek onda sta cujes. Uzivaj!

Link to comment
Share on other sites

Haha, drago mi je da sam ti najbolji drugar :D Pa eto, ako je verovati iskustvima do sada, sve preko 90db osetljivosti i 8 oma nominalne a iznad 4 oma minimalne impedanse, ispada da nema greske. Ni sa 4311b ni sa Fokalima nema frke sto se pogona tice! Pogledaj malo Pointe sajt, imaju blog i neke fotke tako da vidis sa cime rade njihiva pojacala, najvise forsiraju Triangle kutije koliko sam video.

Pa hvala, opet! Pa previse sam mlad da bih bii miran haha, a posto sam izolovan od centra sveta, moram ovako :) Izvolte na slusanje! A pravi deda krstene stalke, bice za neki dan..

Link to comment
Share on other sites

Video sam odavno na Pointe sajtu galeriju raznih sistema, bilo tu raznih zvucnika, pogledacu opet, ali ovako kad ti kazes da radi, onda znam da radi,  pogotovo sto sam ukapirao da cu morati da menjam zvucnike... nece biti skoro pa skupljam info.

Drago mi je da si ti zadovoljan :)

Pozdrav, Krca

Link to comment
Share on other sites

Pa radi, ja prvi volim po nekad kad sam u fazonu da odvrnem, nekad tres metal a nekad klasiku :D Sa glasnocom nema problema, to je valjda prvi znak da se pojacalo muci, sa tihim slusanjem ne gubi dinamiku i ne zvuci tanje, samo je tise. Bas lep i utegnut, ima ga koliko hoces. Znaci ne vidim nikakvu slabost ovih 12w ili manjak snage. I plus dobar izvor (konacno mi je izvor u rangu ostalih uredjaja a mozda i bolji), fini kablovi i eto radosti :D

Link to comment
Share on other sites

Sima 20 je za 20 godina proizvodnje, ukupno 4 PP modela i jedan SE, a koliko ih je napravio u totalu ne znam, ali dovoljno je da vidis kako su izgledale prve generacije pa dalje do poslednje i sta ima unutra u Sima 20, napajanje i izlazni trafoi ( bolji nego pre, na duplom C jezgru, ako se dobro secam ).

Meni koji sam laik, kad uzmem knjigu ( bilo kog autora ) ili neciji strucan tekst na netu, koji tip napajanja je najbolji ( kad se izvede kako treba ) za lampe ( i najskuplji )... pa pogledaj sta ima u Simi 20...

Da se zove AN kostao bi jedno 3x vise min.

Sali se ti slobodno, ali to su odlicna "mala" pojacala   :)

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, siroma said:

Jel napravio bar 3 EL84 pojačala ?:lol:

joj ,ti bas dobronameran...

Pointe Sima

Pointe Sima II

Pointe Sima Jubilee

Pointe Sima 20

Pointe Classic

direktno ili indirektno,svi oni se vrte oko EL84,ili na nekoj od alternativa te cevke,moj glas ide za Classic,pogotovo u varijanti ako ima NOS Telefunken EL84-ke u sebi....

Link to comment
Share on other sites

Posto sam ja dao komentar da je Sima 20 verovatno najbolji, imao sam u vidu prethodne modele koji su svi radjeni sa istim lampama u izlazu ( EL84 ), od gore navedenih postoje razlike u stepenu ulaza i obrtaca faze koje su radjene sa PFC80 i sa ECC88/E88CC(6N23EV) :

Sima PCF 80 & EL84

Sima II ECC88 & EL 84

Sima Jubilee E88CC & EL84

Sima 20  PCF80 & EL84 ( ovde ima cevna isprvljacica )

Sima Classic ECC88 & EL84 PPP ( ovaj ima 8 lampi u izlazu tako da je snazniji, pravi dual mono )

( Sima SE, EL84 Single End, detalje zaboravio )

Ovo je koliko ja znam, neko verovatno zna vise.  To su sve pojacala sa istim izlaznim lampama, ajd' da kazem isti koncept, samo se ulazna topografija povremeno menjala ).  Ako sam negde pogresio pri navodjenju ulaznih lampi, za odredjeni model, molim ispravite me.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, microfarad said:

@Jimmy_92 , ako imaš, mogućnosti probaj da Focale čuješ sa jačim lampašem. Te kutije imaju potencijala da sviraju vrhunski. Ja sam ih slušao sa mojim Unison Researchom P40, EL34 u izlazu 40wati po kanalu. Zvuk je bio čaroban!

Sve imam samo mogucnost ne, ako ih ikad cujem sa jacim lampasem to ce biti verovatno moj lampas koji sam prvo kupio pa slusao :D A trenutno vala nemam ni para da dobacim 1500+ evrica za polovan amp, ali bice vremena, bitno je da Focal ima potencijala i za bolje i da sam izvor skockao kao i kablove, u neko dogvledno vreme planiram svakako jace lampice! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...