Jump to content


Jimmy018 sistem


Jimmy_92

Recommended Posts

Zvuk koji 4311b pruza, da se plasticno izrazim, je zanimljiv i nesto je novo za mene. Nije ni bolji ni gori od fokusa, samo je potpuno drugaciji i ta mi promena trenutno prija. Dobio sam bas onakav kakav 12ica pravi i srednji opseg koji ima neku neverovarnu sirinu, cela soba peva :D Fokusi su bili precizniji i odmereniji i nisu bili  ovako veseli. A to da li je sa babe na devojku ili obrnuto, tek mi je 25a pa me devojke jos uvek zele tako da ovo nije vencanje, bice tek promena. :)

Alchajmer ne stanuje kod mene, gramofon se retko i slusa u globalu, uskoro ce i tu rokada verovatno jer su me spotifaj i tajdal unistili. :(

A Peternek krasi drugi zid iste sobe!

 

E sad, ako je neko slusao 4311b u nekim kombinacijama, jako bih voleo da cujem utiske? Moon radi odlicno ali me zanima da li JBL zeli nesto iz njegovog doba ili...

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam koliko sam u mogucnosti da izvedem to, tj koliko je mudro uzeti lampasa na slepo. Jesi li cuo 4311b ili neki jbl tog tipa sa lampama pa predlazes ili? 

 

Napisao sam da probas a ne da kupis. Slusao sam AlNiCo verziju sa cevima te zbog toga napisah da nam preneses utiske.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, siroma said:

Ako si za probanje sinergije sa cevkama može da se izorganizujemo nešto.

Boga mi, jesam, iskustvo vise :)

 

21 minuta ranije, vdzele said:

Da ne čitam celu temu - koju muziku slušaš jimmy?

Uhhh, kao da si me pitao zasto postojimo i kuda idemo. :D Najvise se slusaju rok i metal u svim oblicima, onda odmah iza dzez, bluz i klasika.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
5 sati ranije, Father said:

Bombona :thumbsup2

Jednostavno i lepo. 

Hvala hvala, trudio sam se da pojednostavim situaciju! 

 

3 sati ranije, Kejsovic_33 said:

Kako se uklopio Šima? Kakvi su utisci?

Jao ja veze nemam da opisujem zvucne slike i ludila, kako sta zvuci i kako je bilo pre :D Sve u svemu, znam kada mi nesto vise prija, a Sima mi prija mnogo vise od Moon-a. Definitivno lampe lepse leze JBL-u a boga mi i meni. 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Jimmy_92 said:

Jao ja veze nemam da opisujem zvucne slike i ludila, kako sta zvuci i kako je bilo pre :D Sve u svemu, znam kada mi nesto vise prija, a Sima mi prija mnogo vise od Moon-a. Definitivno lampe lepse leze JBL-u a boga mi i meni. 

Ma ok, to sam i pitao, kako su "legle" lampe... Nisam ni mislio na "lepršav bas i duboke visoke, raširenu pozornicu i suženu svest da su zvučnici i dalje prisutni u prostoriji, vaskrsenje o-srednjeg opsega..."

:cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Haha, Kirbi je na zadatku i sklopljenih stranica :) A ideja za stalke nije moja, ukradena je a kolega forumas mi je dao merke. Komsija stolar ih pokidao!

A sto se izolacije tice, u mom slucaju je slucajka jer nisam hteo da pojacalo stoji toliko nisko iz estetskih razloga i da se manje prasnjavi pa rekoh da ubacim koji strip zbog visine. U sve verujem i verujem u izolaciju gramofona, ali ostalih komponenti ne znam bas, verovatno je placebo efekat od prevelike zelje za pozitivnom promenom. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...