Jump to content


Jimmy018 sistem


Jimmy_92

Recommended Posts

Ne znam ni ja sta me svrbi, q... nije vec zelja da promenim pojacalo jer znas ono, imam osecaj da fokusi mogu vise i da je pojacalo tu glavna prepreka trenutno. Mozda i gresim, ali je cinjenica da bi bolje pojacalo donelo velike promene na bolje :) Nista i konkretno u zvucku ne fali... Cena H100 sa KP je prejaka za mene, to ne mogu da dobacim sada a ako idem na H80 on damora da ide i dac i sve oko njega u sta sam ulagao pa mi je teze da se odlucim na tako nesto. Videcu da skupim jos koju paru pa da opipam trziste za Moon-a i da vidim sta mi je ciniti, mozda da slepamo i nesto sa zapada. :)

 

:cheers  :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zdravo ljudi! Nije me bilo neko vreme, a setio sam se foruma kad sam video da postoji Arcam irDAC II i shvatio da je dosta vremena proslo pa eto, da se javim da sam ziv :D U neku ruku je dobro sto me nije bilo, to znaci da se nisam previse opterecivao opremom nego se slusala muzika, dovrsavao faks, kupovali stripovi, fotkalo i menjala ta oprema, putovalo itd :D Sistem je manje vise isti: Moon i1, Dynaudio Focus 140, irDAC sa napajanjem, Thorens TD160 budzen, Sony KB902s dek, Transparent i FTA kablovi :) I da hocu vise nemam sta da krpim, sve je skockano, a da nesto menjam, mozda drugi put... Dobar je dokaz da je ovakav sistem skoro dve godine B)

File_000.jpeg

File_001.jpeg

File_002.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Zdravo ljudi, da ne bih otvarao temu pitanjem koje je vezano za celokupni sistem, pitacu ovde u nadi da cu dobiti neki savet. U poslednje vreme me mnogo golica neka promena, budimo realni, ovu postavku manje vise istu slusam skoro 3god a to je bolesno dug period za nase standarde :D Generalno nemam nikakvu zamerku na zvuk, ali se pitam da li imam slabu kariku u sistemu!? I ciljam na izvor ili pojacalo i to u kom smeru dalje. Sa jedne strane je opcija Kef ls50 wireless cime bi zavrsio karijeru. A sa druge, ne znam sta bi unelo znacajnije promene, da li bolji DAC ili bolji amp. Dakle, da li naci prikladnu zamenu za MOON i1 tj nesto sto ce da izvuce jos malo iz Focus 140 ili to ostaviti kako je a ici na jaci dac koji je i cenovno u rangu sa kutijama i pojacalom (700-800e)? 

 

Pa ako neko ima nesto mudro za reci, otvoren sam za predloge i hvala :)

Link to comment
Share on other sites

A imam i prinovu u sistemu :) Malo mi je dosadio Thorens, cak sam i u plusu u odnosu na cenu Rege pa ce to da ode na upgrade ozicenja, interkonekta i tega rucice! Kasnije planiram i novu zvucnicu, a vec je tu Soulines mat od plute za koji sam se smejao u cudu jer sam razliku jasno cuo. I onda sam tako menjao onu Rega krpu i mat i smejao se :D

IMG_2773.JPG

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Jimmy_92 said:

Generalno nemam nikakvu zamerku na zvuk, ali se pitam da li imam slabu kariku u sistemu!?

Kao i kod svake male kutije, imas slabu tacku u najnizem opsegu, Konkretno, dole ti fali jedna i po oktava sto nije malo.

Focus 140 is pretty much maximally flat down to 60Hz, with then a fourth-order, 24dB/octave rollout. 

read more at https://www.stereophile.com/content/dynaudio-focus-140-loudspeaker-measurements#KBWgwOKeeoBW0WWt.99

506140fig3.jpg

Dakle, dodatak bar 2 suba, doneo bi znacajan pomak. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2017 at 22:33, Jimmy_92 said:

…ali se pitam da li imam slabu kariku u sistemu!? I ciljam na izvor ili pojacalo i to u kom smeru dalje…

Nije zezanje; ako sve zvuči korektno jedino ostaje da se popuni donji deo subwooferima. Moguće da ti je bas malo popunjen zbog sobe, tj. da ga soba podiže, ali ako imaš tehničkih mogućnosti, kutije bar još pola metra napred. Moglo bi se dobiti na preciznijem fokusu, boljoj sceni… ali bi se verovatno niske frekvencije malo izgubile. Pa je onda uz to vezano ono što @damic predlaže...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Postavi gramofon na neku policu ili zidnu konzolu da sistem ne izgleda kao prva strana knjige "Akustična povratna sprega za pocetnike".Može to da se uradi i diskretno vizuelno,ima i već i takvih a i Target tt2 i neka polica za ostatak sistema bi pomogla.Ovako proizvođač baš ništa nije uradio da se reši vibracija,a ti si učinio maksimum da stvari učiniš gorim postavkom zvučnika i gramofona u neposrednu blizinu,sa podlogom koja je magnet za vibracije.

Sto se tiče zvučnika,uzivaj ! :cheers

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, sondek said:

Postavi gramofon na neku policu ili zidnu konzolu da sistem ne izgleda kao prva strana knjige "Akustična povratna sprega za pocetnike".Može to da se uradi i diskretno vizuelno,ima i već i takvih a i Target tt2 i neka polica za ostatak sistema bi pomogla.Ovako proizvođač baš ništa nije uradio da se reši vibracija,a ti si učinio maksimum da stvari učiniš gorim postavkom zvučnika i gramofona u neposrednu blizinu,sa podlogom koja je magnet za vibracije.

Sto se tiče zvučnika,uzivaj ! :cheers

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, vdzele said:

Ako su toj babi očuvani drajveri onda neki dobar majstor može da je osvežavanjem dovede u stanje dobrog milf-a  :rolleyes:

Ako nisu,mozda moze ovo da pomogne:

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjt-Yr_2ePXAhVRqaQKHaRXCSsQuAIIPjAD&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D-wiY7esClp8&usg=AOvVaw01oQUM8TJ1G6OCWfExNry6

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, SUROKVL said:

Nego, ima ovde na forumu kolega sa nikom Rosuljac, ne znam da li on ima neke veze sa ovim linkom!

Ako ima bilo bi lepo da podeli iskustvo i napiše par reči ! :D

Mislim da nema, čovek je iz okoline Leskovca, ali treba pitati ove iz Vrnjačke banje.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...