Jump to content


Jimmy018 sistem


Jimmy_92

Recommended Posts

Zahvaljujem na blagoslovu,razliku je nepogresivo prepoznao svako kome sam je demonstrirao i da ponovim kod mene nije bila mala.Za koax moze da se proba i kvalitetan interkonekt.Da ne potenciram dalje pricu o kablovima,jer ih smatram manje bitnim u hifi-u,a ne verujem i da ce sistem sistem biti previse osetljiv na njih,ne bih dalje na tu temu.

Link to comment
Share on other sites

Sony TA E1000ESD kao pojacanje, a tu su i stalci mada jos uvek bez farbe. Preamp-om sam dobio to sto sam i ocekivao, malo prefinjeniji zvuk pre svega, bolja kontrola bas-a koja svakako prija kutijama i drasticno poboljsanje zvucne scene. :) Vokali zvuce kao da dolaze iz 3x vece sobe, source direct je uvek na preamp-u. Sledi poboljsanje PC-a kao izvora i nadam se veca soba u skorije vreme.

:cheers

post-23311-0-74765700-1335178591_thumb.j

post-23311-0-02516800-1335178596_thumb.j

post-23311-0-82794800-1335178600_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Eeeeeejjj bre omladinac pa kod tebe nema sale lepo su ti ispali stalci - cestitam a i Preamp odlicno izgleda na slici i verujem da dobro svira i da je doneo poboljsanje. Ipak je to bila prva stvar koju su morao da unesesh u sistem a za neki dac i ostalo lagano bitno da si ovo resio

Stalke lepo da ofarbas nemoj sad na kraju nesto da zabrljas. Ili plastifikacija ili pistolj za farbanje - cetku zaobidji u sirokom luku

Steta sto nisi blize, rado bi to cuo - jbga :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ako postoji koax ulaz,zaobidji opticki.

Ja sam ti u drugoj temi predlozio opticki i ostajem pri tome.. Ali svakako probaj.. Komentari tipa zaobidji, mislim da nisu na mestu.. :) Pogotovu na duzinu od 3+ metra.. Ne znam koji opticki je probao kolega sondek, njemu ocigledno nije prijao niti se dobro pokazao kod njega u sistemu, ali vecina ljudi na forumu proba najobicniji krs od optike u poredjenju sa Belden ili malo boljim koaksom i odmah dolazi do predrasuda..

U svakom slucaju probaj oba kabla ako budes bio u mogucnosti, pa odluci.. Ja ti mogu poslati i jedan Coax, koji mi stoji viska i hvata prasinu, cisto da vidis kako to zvuci u odnosu na taj analogni od 5m. A jos kad bi neko u komsiluku imao malo bolju optiku, pa da cujes i sam zakljucis..

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Lepo izgleda, najbolje bi bilo kad ne bi bilo te vertikalne police ali sta je tu je. Probaj bez tih mrezica, nisam cuo zvucnike koji bolje zvuce sa njima.

Ostaje ti da sredis dig izvor sa kompa i kablovi. Srecno....

Neprijatno mi je kada su bez mrezica, sve imam utisak da cu da zakacim kutiju. :1038: A soba koja me, nadam se, ceka ce da bude 90% for hi-fi only :)

Link to comment
Share on other sites

Eeeeeejjj bre omladinac pa kod tebe nema sale lepo su ti ispali stalci - cestitam a i Preamp odlicno izgleda na slici i verujem da dobro svira i da je doneo poboljsanje. Ipak je to bila prva stvar koju su morao da unesesh u sistem a za neki dac i ostalo lagano bitno da si ovo resio

Stalke lepo da ofarbas nemoj sad na kraju nesto da zabrljas. Ili plastifikacija ili pistolj za farbanje - cetku zaobidji u sirokom luku

Steta sto nisi blize, rado bi to cuo - jbga :wave2

Hvala suco :) komsija ima i komoru i farba automobile ali nikako da se odlucim za to, vise sam za plastifikaciju u mat crnu ali nikako da se nakanim da ih odnesem. :roll: Ako ides na ovu stranu slobodno svrati na pivce :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ti u drugoj temi predlozio opticki i ostajem pri tome.. Ali svakako probaj.. Komentari tipa zaobidji, mislim da nisu na mestu.. :) Pogotovu na duzinu od 3+ metra.. Ne znam koji opticki je probao kolega sondek, njemu ocigledno nije prijao niti se dobro pokazao kod njega u sistemu, ali vecina ljudi na forumu proba najobicniji krs od optike u poredjenju sa Belden ili malo boljim koaksom i odmah dolazi do predrasuda..

U svakom slucaju probaj oba kabla ako budes bio u mogucnosti, pa odluci.. Ja ti mogu poslati i jedan Coax, koji mi stoji viska i hvata prasinu, cisto da vidis kako to zvuci u odnosu na taj analogni od 5m. A jos kad bi neko u komsiluku imao malo bolju optiku, pa da cujes i sam zakljucis..

:wave2

Koliko se secam imao je neki nordost opticki, to mnogo govori :) A naravno, probacu sve sto mogu kada stvorim uslove za to. Sacekacu da predjem u drugu sobu gde ce komp da bude na duzinu normalnog interkonekta, e onda ce da se sprovode probe :blah

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Može da se proba lampucera VS ESD pa da vidimo i Äujemo da li si pogreÅ¡io.

Sinoc objasnise da se unutrasnji dac nikako ne moze zaobici... koja je poenta? Zakaciti lampuceru analogno ili dovesti dig signal direktno u preamp opet se konvertuje dig na unutrasnji dac.

Link to comment
Share on other sites

Sinoc objasnise da se unutrasnji dac nikako ne moze zaobici... koja je poenta? Zakaciti lampuceru analogno ili dovesti dig signal direktno u preamp opet se konvertuje dig na unutrasnji dac.

Ne bre. Lele . :mad:

Dvoumio se izmedju Lampucere i ESD Å¡ta da kupi. Pa da Äujemo kako konvertuje Lampucera direkt u N55 a kako ESD kao DAC i preamp.

Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tice ne moramo da probavamo, vec sam kupio preamp i to je to. Ne volim da se predomisljam :D Ja na DAC gledao kao npr bolji cdp, ako slusam sony x555es svakako ce bolje da radi digitalnom vezom bolje od sadasnjeg xe800qs. Znaci ako dam bolji signal preampu (neki bolji dac pa onda analogno u preamp) ipak verujem da ce razlike svakako biti.

Link to comment
Share on other sites

Znaci ako dam bolji signal preampu (neki bolji dac pa onda analogno u preamp) ipak verujem da ce razlike svakako biti.

Na koju foru ako preamp opet do pretera u digitalno pa posalje na svoj dac?

Da... papir ti nece zastiti parket od "eksera" na stalcima. Stavi metalne novcice ispod ili jos bolje idi u Buddys i naruci metalne podloske za stalke.

Link to comment
Share on other sites

Nordost Silver Shadow nije optika.. ;) Cak sta vise, BNC, koja bi trebala da bude najbolja veza od sve tri pomenute..

Može da se proba lampucera VS ESD pa da vidimo i Äujemo da li si pogreÅ¡io.

Hteo je da kupi lampuceru kao sucinu.. Bilo bi interesantno probati, jos kada bi se ubacio i onaj SMD i par nepristrasnih clanova, pa da se zavrsi polemika na temu lampucere i mini diska konacno! :order

Link to comment
Share on other sites

Nordost Silver Shadow nije optika.. ;) Cak sta vise, BNC, koja bi trebala da bude najbolja veza od sve tri pomenute..

Hteo je da kupi lampuceru kao sucinu.. Bilo bi interesantno probati, jos kada bi se ubacio i onaj SMD i par nepristrasnih clanova, pa da se zavrsi polemika na temu lampucere i mini diska konacno! :order

Gle gle, malo sam pomesao loncice onda sto se kabla tice :D P.S. Mogu da budem damacin kles-a u novoj prostoriji :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Na koju foru ako preamp opet do pretera u digitalno pa posalje na svoj dac?

Da... papir ti nece zastiti parket od "eksera" na stalcima. Stavi metalne novcice ispod ili jos bolje idi u Buddys i naruci metalne podloske za stalke.

Ekseri su 3mm, nisu bas siljci. :) Podloske svakako imam u planu ali sam lenj, koliko su u kalci ti koje pominjes?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...