Jump to content


PC audio sistem


gfx

Recommended Posts

Koliko se meni cini vec je (i to ekspresno) i "otisao" sa K/P ;)

 

Odlican je to DAC (DM+) po veoma prihvatljivoj ceni, tako da me uopste ne cudi sto je tako lako i brzo dobio novog (i nadam se srecnog) vlasnika  :thumbsup2

 

Uzivaj u novoj spravi i bre slusaj muziku  :listen

 

pa, bre, slusam... i slusam, i uzivaaaaaam,...   :listen

 

Thanks. 

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... pa pazi, nekoliko puta sam vec pokusavao da saberem neke svoje "utiske" na jednu malu gomilicu, i napisem odgovor (pre svega) Srdjanu, ali svaki put kada sam to cinio posle nekih pola sata bi i odustajao, jer sam uvek dolazio do zakljucka da ispisani tekst deluje kao klasican hype, ili kao da ga je pisalo dete kome je neko poklonio dugo zeljenu, nedostiznu, igracku.

 

Uvek bi pocinjao pricom o head-ampu, o odusevljenju koje mi je ova Wadia priredila u kombinaciji sa AKG K701, i cinjenici da je ovo prvi DAC uz koji su te slusalice zaista prosvirale u punom sjaju, o bogatstvu detalja, stereo slici, bini, gitari, violini, trubi, klaviru... orkestru, rok bendu, dzez triu, ... cvrstini basa, transparentnosti viskoih...  "silini" kojom ih bez problema kontrolise, goni kroz ceo opseg, od prvog do poslenjeg sekunda slusanja.  

 

Kolaps bi nastajao svaki put kada bi pokusao da u nekoliko recenica, ukratko, cvrsto obuzdavajuci svoje odusevljenje, opisem kako je Wadia legla uz Kimber zice Dynaudiu, i sta se sve izdesavalo u prvom, inicijalnom slusnom "testu", a sta tek posle toga, svih ovih dana.

 

Medjutim, sada mi je, bukvalno kao "kec na deset", doslo ovo tvoje pitanje, koje mi dozvoljava taj luksuz da samo jednim malim, skormnim, i iz mog ugla nedvosmilenim DA, najprostije odgovorim na njega, a time u stvari i (po)kazem koliko je meni ovaj DAC priustio zadovoljstva, koliki je kvalitativni iskorak doneo u odnosu na sve ono sto je do sada bilo na njegovom mestu (a u mom sistemu), i kakvi su moji utisi o njemu, i to od prvog ukljucivanja, pa sve do momenta u kom ovo pisem... 

 

Ako si citao do sada moju temu, znas da se ja ne sluzim klasicnim audiofilskim floskulama, nema foliranja, proseravanja, "teskih" reci,.. Takodje, sebe ne smatram dovoljno kompetetnim da bi na bilo koji nacin mogao bilo sta kriticki pisati o jednom ovakvom uredjaju... ima dovoljno reviewa sirom neta bas o ovom DACu, i u svakom slucaju vredi ih procitati. Meni su bili jako dobar putokaz, i inicijalna kapisla za narucivanje i kupovinu. Sve sto ja mogu reci o ovom uredjaju je da je meni uneo jednu sasvim novu, u svakom pogledu bogatiju, dimenziju u ono sto krstimo terminom "uzivanje u slusanju muzike punim plucima". 

 

Da li se isplatilo kupita ga? DA, i te kako. :)

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Srebro, daaaaaa...   :facehearts

 

Ono sto sa svog aspekta mogu reci o ovom kablu, posle par dana intezivnijeg slusanja, i da zvuci iole nepristrasno... 

 

da, razlika u zvuku postoji...

 

da, jeste evidentna, i...

 

da, MENI se svidja u kom segmentu je (u odnosu na Kimber) "izrazena", iako je jos uvek u "burn-in" fazi .  

 

Kabl definitivno JESTE svetlijeg, otvorenijeg karaktera, i to je ono sto se MENI svidja... visoki i srednji MENI deluju leprsavije, transparentnije, kolicina detalja u tom spektru impresivnije, kompletna zvucna slika prostornije, bas cvrsce, definisanije. Naravno, NIJANSE su u pitanju, ali MENI, na MOM sistemu, u MOM prostoru, sa muzikom koju JA slusam, u MOJIM godinama, itd, itd... 

 

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Srebro, daaaaaa...   :facehearts

 

Ono sto sa svog aspekta mogu reci o ovom kablu, posle par dana intezivnijeg slusanja, i da zvuci iole nepristrasno... 

 

da, razlika u zvuku postoji...

 

da, jeste evidentna, i...

 

da, MENI se svidja u kom segmentu je (u odnosu na Kimber) "izrazena", iako je jos uvek u "burn-in" fazi .  

 

Kabl definitivno JESTE svetlijeg, otvorenijeg karaktera, i to je ono sto se MENI svidja... visoki i srednji MENI deluju leprsavije, transparentnije, kolicina detalja u tom spektru impresivnije, kompletna zvucna slika prostornije, bas cvrsce, definisanije. Naravno, NIJANSE su u pitanju, ali MENI, na MOM sistemu, u MOM prostoru, sa muzikom koju JA slusam, u MOJIM godinama, itd, itd... 

 

 

Pozz

 

 

znaci ne valja :plakanje

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

@ Vlajo, Srdjane...

 

Nisam hteo onako ad-hok, i bez iole ozbiljnijeg preslusavanja meni dobro poznate (i test) muzike da odgovaram, jer bi to bilo i neozbiljno, i besmisleno. Sacekao sam da prodje vikend i slegnu se utisci, obzirom da sam u proteklih par dana imao dovoljno vremena da se na miru pozabavim slusanjem "novog kabla", i hvatanjem nijansi koje bi meni bile presudne pri (pr)ocenjivanju jednog kabla boljim u odnosu na drugi. Ono sto sa sigurnoscu mogu reci je da razlike u zvuku zaista ima, i da je i ovaj pomak, definitivno pomak na bolje. Meni je ovaj kabl "otvoreniji" (u svakom pogledu) u odnosu na AQ, i samim tim prijatniji uhu. Sve deluje (za nijansu) definisanije, "cistije" i (pogotovo u visokotonskom podrucju) leprsavije, sa vise "vazduha" u prostoru... Ipak, ako se opet osvrnem na limite koje sam sistem kao sistem ima, moram se jos jednom ograditi, i  ponoviti da se radi o nijansama, ali meni dovoljno uocljivim i dopadljivim, tako da mi se investicija u jedan ovakav kabl cini sasvim opravdanom.  ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...