Jump to content


PC audio sistem


gfx

Recommended Posts

Postoji i varijanta da se u doglednoj budućnosti nabavi bolji dac sa balansiranim vezama koji imože da radi i kao pre amp. Pošto su ovakvi dac-ovi veoma skupi meni i dalje izgleda kao bolja varijanta: dac bez pre amp sekcije ali sa balansiranim vezama za normalne novce + profi mikseta.

Link to comment
Share on other sites

@prophet

postoji i ne bas toliko skup (a jako dobar) DAC sa balansiranim izlazima i odlicno izvedenim Monitor Controlom.

TC Electronic BMC-2

meni je i ovo bilo neko vreme u "fokusu", ali sam odustao jer nisam zeleo da "vucem" SPDIF sa "integruse".

Pozz

Izgleda da je u pitanju pasivni atenuator, poÅ¡to na 3 o`clock ima gain 0,00db, Å¡to se meni liÄno dopada.

Link to comment
Share on other sites

Meni je to dosta interesantno pitanje samo po sebi.

Dugo je ta tema odnosa pro/home izazivala dosta kontroverzi na forumu. Sad je malo led probijen, bar po pitanju (aktivnih) monitora.

Ali ovo pitanje pro preamp-ova i power amp-ova, cini mi se, ostaje nedovoljno istrazeno. Bar do sada.

Link to comment
Share on other sites

Koliko su takva resenja "audiofilna"?

TC Electronic ima u ponudi dva (audiofilima) veoma interesatna uredjaja... jedan je gore pomenuti DAC, a drugi zvucna karta Desktop Konnekt 6.

Cenom veoma pristupacni (BMC-2 280 EUR /Desktop Konnekt-6 240 EUR), zvukom (dosta pozitivnih testova sirom neta, forumskih diskusija i sl) najpribliznije onome sto "krstimo" PC audiofilstvom.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Napravio Pera bas takve kablove :).

Doduse, samo za ulaz: FCA 202 (TRS out) -> XLR (privremeno preko adaptera u RCA, dok ne sklopi pasivni preamp).

Za izlaz bi onda trebalo praviti jos jedne TRS -> RCA, odnosno TRS -> XLR -> RCA?

Doduse, za prvu pomoc bi mogli da se iskoriste i Bujini TS -> RCA.

Posto (za sada) nemam snagas sa XLR-om, mozda bi moglo da se izvrsi neko poredjenje uz izvesna snalazenja sa kombinacijama kablova.

Poredjenje sa nekom audio komponentnom bi bilo pomalo "babe i zabe" zbog kombinacija balansirano/nebalansirano, ali neki opsti utisak bi mogao da se stekne.

Link to comment
Share on other sites

Kada će se održati ta znamenita manifestacija? Živo me interesuje kakav će utisak ostaviti.

Мене занима шта ће бити од поÑлужења за Ð½Ð°Ñ Ð½Ð°Ð¿Ð°Ñ›ÐµÐ½Ðµ Перофиле :rolleyes:

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam na varijantu sa aktivnim zvuÄnicima, gde bi ceo lanac bio sa balansiranim vezama. Mislim da ne treba ići na varijantu sa balansiranim vezama osim u sluÄaju ako imaÅ¡ dva mono bloka koji bi stajali blizu zvuÄnika. Opet sa druge strane, vredelo bi Äuti miksetu u ulozi pre ampa, bez obzira na sve.

Link to comment
Share on other sites

Napravio Pera bas takve kablove :).

Doduse, samo za ulaz: FCA 202 (TRS out) -> XLR (privremeno preko adaptera u RCA, dok ne sklopi pasivni preamp).

Za izlaz bi onda trebalo praviti jos jedne TRS -> RCA, odnosno TRS -> XLR -> RCA?

Doduse, za prvu pomoc bi mogli da se iskoriste i Bujini TS -> RCA.

Posto (za sada) nemam snagas sa XLR-om, mozda bi moglo da se izvrsi neko poredjenje uz izvesna snalazenja sa kombinacijama kablova.

Poredjenje sa nekom audio komponentnom bi bilo pomalo "babe i zabe" zbog kombinacija balansirano/nebalansirano, ali neki opsti utisak bi mogao da se stekne.

Sve balansirane konekcije na Mackie-u su TRS.

Znaci za balansiranu vezu sa FCA 202 ti treba TRS-TRS kabl.

Mikseta ima za nedaj boze i RCA konektore za tape in i out, ali je balansirana veza ipak ono pravo.

RCA ulaz, a mozda i izlaz imaju malo nekakvog shuma, koji se doduse u stvari i ne primecuje/cuje previse.

Evo ponovo slike (svi konektori su na ovoj strani, pozadi je samo prekidac i konektor za napajanje):

2155.g4b96232529e50.jpg

Link to comment
Share on other sites

dakle, za probu bi trebalo napraviti jedan par TRS -> TRS kablova.

Ðије потребно, уђеш на XLR улазе али Gain пот Ñмањиш на минимум. Страна 14 упутÑтва за руковање.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...