Jump to content


PC audio sistem


gfx

Recommended Posts

Za kvalitetno akusticko merenje mnogo bitnija stvar od samog "imena", je imati kalibracioni/kompezacioni fajl uradjen BAS za mikrofon koji se koristi u tu svrhu, implementiran u softver koji se za to koristi, jer se jedino tako mikrofon moze uciniti virtuelno "ravnim".

Taj all-in-one koncept je ono sto ARC System cini kvalitetnim i pouzdanim resenjem... pa makar i sa Behringer mikrofonom. ;)

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Mikrofon na ARC sajtu nije Behringer:

http://ikmultimedia....o/moreinfo3.php

03.jpg

Nego kako nameravas da koristis ARC za slusanje muzike?

U pitanju je plugin iskljucivo namenjen programima za obradu zvuka.

Svaku pojedinacnu pesmu uvuces u program tipa Protools, Cubase, ili neki drugi i odatle ih pustas?

Nekako mi ne deluje kao prakticno resenje, mada na kraju krajeva nije neizvodljivo. :)

.

Link to comment
Share on other sites

ma sta mi naprica ....

http://muziker.cz/ft...phone_17333.jpg

pogledati video

Ne bih ni morao nista da ti "napricavam",

kada bi ti sam pazljivije citao i gledao svoje linkove i video klipove pre nego sto ih ovde postujes. :)

Tacno je, u videu koji si postovao se pominje Behringer ECM8000.

Ali da li si ga pazljivo pogledao?! :)

Ako nisi, nemoj dzabe trositi i sebi i nama vreme.

U tvom videu je prikazan program Room EQ Wizzard, a ne program ARC o kojem smo pricali i koji je kolega qfx kupio.

http://www.hometheat...ack.com/roomeq/

Sto se tice mikrofona koji stize uz ARC,

ti stvarno ne vidis razliku izmedju njega i ECM8000?!?

Hint: obrati dobro paznju na "vrh" mikrofona...

ARC mikrofon:

03.jpg

Behringer ECM8000 (slika koju si ti postovao):

behringer_ecm-8000-measurement-microphone_17333.jpg

Mikrofon koji stize uz ARC (nije ECM8000) se moze videti i ovom Youtube klipu:

Link to comment
Share on other sites

I time si dokazao sta, ja video merenja i korekciju uradjenu i sa jednim i sa drugim sa original acr softverom koja su bila ista u dlaku na nivou statisticke greske , el treba jos neki dokument izjava tri svedoka ???? to sto su promenili oklop i ofarbali ga u crno (usput ga naplatili 5 puta skuplje , necu da komentarisem) uostalom svako ima pravo da veruje u sta zeli...

Link to comment
Share on other sites

I time si dokazao sta, ja video merenja i korekciju uradjenu i sa jednim i sa drugim sa original acr softverom koja su bila ista u dlaku na nivou statisticke greske , el treba jos neki dokument izjava tri svedoka ???? to sto su promenili oklop i ofarbali ga u crno (usput ga naplatili 5 puta skuplje , necu da komentarisem) uostalom svako ima pravo da veruje u sta zeli...

"Dokazao" :) sam samo to da ARC ne prodaje ECM8000 mikrofon.

To je ono sto si ti pogresno tvrdio (?) u svom prvom postu na ovu temu.

Dogovori se sa samim sobom sta u stvari hoces da kazes.

Ili to lepse napisi - poceo si sa tvrdnjom da ARC isporucuje Behringer mikrofon uz svoj softver?

http://ikmultimedia.com/arc/versions/ nadam se da nisi uzeo komplet posto im bheringer pravi mic a softver se moze lako nabaviti...

...A sada si skrenuo na potpunu drugu pricu, da se slicna stvar koju radi ARC, moze dobiti i za manje para uz upotrebu drugog besplatnog programa i jeftinijeg mikrofona.

Sto jeste tacno, ali nema nikakve veze sa tvojom prvobitnom tvrdnjom na koju sam reagovao.

Pusti lepo coveka da uziva i ne kvari mu bez razloga zadovoljstvo.

.

Link to comment
Share on other sites

I time si dokazao sta, ja video merenja i korekciju uradjenu i sa jednim i sa drugim sa original acr softverom koja su bila ista u dlaku na nivou statisticke greske ,.

da su mikrofoni sami po sebi sa manjim odstupanjima, ili odstupanjima na "nivou statisticke greske" tvoja prica bi i bila bila ok... ali, obzirom da varijacije mogu ici i ihahaaaaaj preko +/-3dB, rezultati dobijeni bez pouzdanih i u sam softver implementiranih kalibracionih/korekcionih fajlova za mikrofon koji se koristi za merenje, nikako se ne mogu smatrati pouzdanim i ozbiljnim.

evo recimo kolika odstupanja u frekventnom opsegu mogu biti za ovde pomenuti ECM 8000, pa sad ti i sam prosudi da li je ovo nivo statisticke greske, i treba li se 'ebavati sa pouzdanim i proverenim sistemom ili ne.

post-20021-0-57711600-1314083637_thumb.j

...slicna stvar koju radi ARC, moze dobiti i za manje para uz upotrebu drugog besplatnog programa i jeftinijeg mikrofona.

ja bi razumeo @civijevu pricu da ovde polemisemo o sistemu koje kosta 2000 (i vise) EUR, onda je OK traziti kompromisne kombinacije, besplatna softverska resenja, jeftinije (daj-sta-ima) mikrofone itd itd... ali, ovde se radi o kvalitetnom i pouzdanom sistemu koji je kod Thomann-a 220 EUR , i ja mu zaista niti vidim ikakvu zamerku, a pogotovo spram cene, alternativu.

mozda bi @civi mogao da kaze koji bi mikrofon on koristio uz REW (kao besplatno softversko resenje) obzirom da se toliko "gadi" na Behringer i koliko bi to s' jedne bilo jeftinije, a sa druge strane "u okvirima statisticke greske" resenje?

Pozz

Link to comment
Share on other sites

JA tvrdim da je mikrofon isti a kalibracija se radi na pocetku merenja , a vi kako hocete over and out , a mogu da donesem 8000 pa da uporedite rezultate kad ste vec tolike neverne tome... btw ovo su Kujine reci sa drugog threda ;) E jbg. :) Jeste ECM8000 50 evra, ali ga rebrandiranog isporucuje recimo Lyngdorf uz svoje room correction sisteme (ako su lagali mene i ja lazem vas).

Ako je dobar njima, dobar je i meni.

Link to comment
Share on other sites

@Kuja, sorry, tek sad primetih...

Nego kako nameravas da koristis ARC za slusanje muzike?

U pitanju je plugin iskljucivo namenjen programima za obradu zvuka.

Svaku pojedinacnu pesmu uvuces u program tipa Protools, Cubase, ili neki drugi i odatle ih pustas?

ARC System je podrzan od bilo kod audio programa koji moze da hostuje VST efekte.

Dakle, load-ujemo ARC VST u npr. Foobar, podesimo kalibraciju, sacuvamo snapshot i... uzivamo u zvuku. :)

Simple as that ;)

Pozz

Link to comment
Share on other sites

@Kuja, sorry, tek sad primetih...

ARC System je podrzan od bilo kod audio programa koji moze da hostuje VST efekte.

Dakle, load-ujemo ARC VST u npr. Foobar, podesimo kalibraciju, sacuvamo snapshot i... uzivamo u zvuku. :)

Simple as that ;)

Pozz

Aaaaaa! Super!

Nisam imao pojma da Foobar podrzava VST plugin-ove. :)

Od koje verzije?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam tacno OD koje, ali mislim da to i nije toliko bitno, koliko je bitno da to postoji i da radi stabilno... v.1.17 je "sigurica", a update sa bilo koje verzije na ovu poslednju pretpostavajlam da ne bi trebalo nikome da predstavja neki problem.

Evo ga i VST Adapter v.2.4 link. :)

Pozz

p.s. da ne bude zabune, nije samo Foobar u pitanju, njega sam naveo zato sto ga i ja (kao vecina ovde) koristim kao primarni audio player... isto vazi i za WinAmp, Aimp, itd, itd

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

U novoj godini, uradjen prvi (ozbiljan) update "sistema"...

Posle relativno kratke epopeje sa Focusrite karticama (prvo Pro 14, zatim Pro 24), preslo se na M-Audio ProFire 610. Jednom recju, pun pogodak, uz Adame, napokon prosvirao (i to kako treba) i K-701 ;)

post-20021-0-33661100-1327675391_thumb.j

Uplivom multimedije u "branjeni audiofilski prostor" nametnula se i potreba za wooferom, pa je i ta prica prilicno pazljivo razmotrena i realizovana kupovinom Tannoy TS-10 woofera. Koliko god da sam bio skeptican prema primeni jedne takve sprave u ozbiljnom audio konceptu, moram priznati da ovo malo cudo jako lepo radi, i da (posle samo malo pazljivijeg pozicioniranja u prostoru) ne smeta kada ostane ukljucen i dok je klasicno slusanje muzike u toku. :)

post-20021-0-66789100-1327675400_thumb.j

Pozz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kako svira? uhhhhh... pa tek smo danas poceli da se "upoznajemo" ;)

prvi utisak je da razlika od svega dosadanjeg postoji... i to, boga mi, povelika.

ja jesam ocekivao odredjeni kvalitativan "pomak", ali ovoliki svakako ne.

zato i nisam odgovorio odmah, prosto sam jos uvek zatecen... i ne skidam kez sa lica :)

cekam da se utisci malo slegnu, pa cemo da krenemo "u sitna crevca".

Pozz

Link to comment
Share on other sites

kako svira? uhhhhh... pa tek smo danas poceli da se "upoznajemo" ;)

prvi utisak je da razlika od svega dosadanjeg postoji... i to, boga mi, povelika.

ja jesam ocekivao odredjeni kvalitativan "pomak", ali ovoliki svakako ne.

zato i nisam odgovorio odmah, prosto sam jos uvek zatecen... i ne skidam kez sa lica :)

cekam da se utisci malo slegnu, pa cemo da krenemo "u sitna crevca".

Pozz

Ajde dodji da ga uporedimo sa Arcam rDAC i M2Tech Evo DAC. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...