Jump to content


LG dilema!


generalna_skupstina

Recommended Posts

Dragi svi,

evo i mog prvog post-a u ovoj temi. :loveface

Brzo objasnjenje: Crk'o stari LG monitor od 22''. U servisu kazu da ne mogu da poprave, daju zamenu. Isti kupljen u PC Practic-u, i sad bi valjalo da izaberem tu zamenu. Vrednost starog je 12 190 din. pa u tom ili malo skupljem rangu mogu da izaberem monitor (naravno, uz doplatu) !

Zbog 3 god. garancije, opet se opredeljujem za LG.

Dilema je sledeca: da li izabrati onaj sa VGA ili onaj sa DVI-D konekcijom pride. :nerd

1. http://www.pcpractic.rs/proizvodi/lcd-monitori/6929-lg-22-w2246s-bf-lcd-monitor

2. http://www.pcpractic.rs/proizvodi/lcd-monitori/6391-lg-22-w2246t-bf-lcd-monitor

Specifikacije su identicne, ali deli ih dodatna konekcija - DVI-D.

Razlika u ceni je 3 000 din. ?!?!

Pravo pitanje je, zapravo, da li DVI-D moze da priusti toiliko bolje uzivanje u slici ili ne?

Kartica je ATI Radeon hd4650 i ima postojecu konekciju, kao i HDMI (sto je, naravno, irelevantno)!

Najljubaznije molim za misljenja, jer sutra ova teta iz PC Pracitc-a zove, a ja moram imati spreman odgovor.

A, da, takodje... ako ima neka bolja alternativa ovom LG-u, a u tom cenovnom rangu i u PC Practic-u, molim skrenite mi paznju!

Veliko hvala i srdacan pozrav iz Zemuna,

G.S.

Link to comment
Share on other sites

Ovako... u zameni sam uzeo LG 22'' LED monitor. Lep, na prvi pogled, ali... slova mutna, ne moze da se podesi ostrina, sve, SVE sam pokusao, ali nece, nesto ga tu zeza sa tim osvetljenjem! Izgleda da je fensi belo led osvetljenje i stetno za oci, jer me iste bole posle 5 min. gledanja. Nakon 15 min. pocinje i glava da boli...

Nazovem, kazem dajte mi isti ali da nije LED, skoknem i zamenim za obican LCD. Sto mu dodje isto, ali jos bolje, jer za razliku od LED osvetljenog LCD monitora, obican LCD ima isti ekran, ali jasnije se vidi sve i nema neprirodne beline i plavicaste slike!

Eto, storija je zavrsena, sad imam lep LCD! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...