Jump to content


Problem u pojacalu


DejanK

Recommended Posts

Cale ima Zvucnike Mission M35i x 2 i Pojacalo Yamaha rx-v661 . On zeli da slusa stereo ali je ovo pojalo 7x90 wati . Drugar koji se razume u pojacala kaze da pojacalo nema ni 50 wati i da mi treba bolje pojacalo da bih napravio dobar stereo zvuk . Predlaze mi HK 3490 2x120 wati . Sta mislite vi ?

Link to comment
Share on other sites

A drugar bas eto hoce da ti pomogne tako sto ce kupiti povoljno do tebe tu yamaha-u...Povezi 2 zvucnika na prednje, gde im je i mesto, u meniju podesi da ostalih zvucnika nema i stisni neki tamo taster ( nemam pojma kako se na yamahi zove ) source direct i uzivaj...

P.S.

Dugme se zove Pure Direct

Link to comment
Share on other sites

Cale ima Zvucnike Mission M35i x 2 i Pojacalo Yamaha rx-v661 . On zeli da slusa stereo ali je ovo pojalo 7x90 wati . Drugar koji se razume u pojacala kaze da pojacalo nema ni 50 wati i da mi treba bolje pojacalo da bih napravio dobar stereo zvuk . Predlaze mi HK 3490 2x120 wati . Sta mislite vi ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ok , onda da vam objasnim zbog cega sam dosao na ideju da menjam yamahu za HK od pocetka . Yamaha jako slabo gura Mission M35i od 8 oma . Cak i kada sve izpodesavam i ukljucim pure direct slabo . Pricao sam sa par ljudi i rekli su mi da taj model nije bas odlican i da nema toliko snage da gura ove zvucnike . Cak je jedan drugar provalio da pozadi pise Full Power Consumption 380 wati aOutput Power / Total

630.0 Watt . Imam od ranije Vivax zvucnike i pojacalo i to radi ok ali kada sam povezao yamahu i vivax zvucnike od 4 oma rasturalo je koliko se culo glasno . Zaboravio sam da napomenem da se pojacalo puno greje na sta god da je povezano . E onda mi je drugar jedan rekao da uzmem harman kardon i preporucio mi je modele HK 3490 jaci i HK 3480 slabiji . Ja sam nasao kupca za yamahu i mogu da je prodam za 400 evra i uzeo bih HK 3490 za 460 evra (mozda malo vise ) .

Link to comment
Share on other sites

Pa povezujem ih isto kao i ove gore pomenute vivax . Mislim da nije dovoljno jako . Cak je rec jako ne prikladna za to . Mislim radi to ali odvrnem ga bas ljutski a membrane se skoro ni ne pomeraju i slabo se cuje . Danas sam prodao yamahu tako da je tu gotova prica jedino je pitanje da li da uzimam taj HK 3490 ili ne ?

Link to comment
Share on other sites

Ako je Yamaha ispravna i zakacio si sve ispravno (front A) to jednostavno nije moguce i to ti garantujem! Imam Yamaha RX-V657 i RX-V861 receiver-e, a uz RX-V861 imam i Harman Kardon HK6950 pojacalo koje ima 2x170W RMS, tako da imam i jako dobar reper.

post-8571-0-17211500-1314817345_thumb.jp

Jedino sto mi pada na pamet (uz neispravnost receiver-a) je da si pogresno kacio zvucnike na 'presence / front B' izlaz ili da ti je neko (mozda ti slucajno) ogranicio maximum volume na neku nisku vrednost. Do koje vrednosti ti je isao volume kad pojacas do maksimuma? Treba da bude +16.5, a na toj vrednosti nema sanse da ostanu ispravni ni Yamaha, ni zvucnici nakaceni na nju... :)

Zbrzao si prodaju bezveze ili si zeznuo nekoga prodavsi mu neispravnu spravu :)

post-8571-0-17211500-1314817345_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nije me bilo neko vreme pa nisam stigao da zavrsim sta je bilo na kraju . Yamahu nisam ni prodao , ispravna je i problem je bio sto je meni u podesavanjima sve bilo na 0 .

E Sada , za caletove Mission m35i je uzet HK3490 . Mislim da je to prava stvar za njega . Da me nebi svi napadali posle da odvrcem previse , recite mi do koliko mogu da pojacavam njega ? Minimum mu je -80 ma max je +10 .

Imam problem oko povezivanja woofera imam dva mala sonyjeva woofera (u jednoj kutiji) i pasivno pojacalo i kada god povezem cuje se muzika iz woofera a ne bass . Da li neko zna o cemu je rec ?

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem, prvo tvrdiš da si prodao, posle da nisi prodao tu Jamahu.

To Å¡to ti je sve bilo na 0 nema nikakve veze.

PojaÄavaj onoliko, koliko tebi odgovara, ali da pri tom nema Äujnih izobliÄenja. Dakle, dokle god je Äist zvuk, za ureÄ‘aje ne bi trebalo biti nikakvih problema.

Ovo sa Sony vuferima nisam najbolje shvatio. Može li malo detaljnije? Å¡ta je to "pasivno pojaÄalo"?

Link to comment
Share on other sites

Za Yamahu ovako . Drugar je rekao da hoce da kupi , on ima 5-1 neke bookshelf zvucnike . Prica je bila ,, daj ti to meni , meni ce ovo moje da gura bez problema a ti tebi kupi neki stereo receiver ali moras da me cekas za pare" . I ja sam majmun dao to bez para , rekao je za 2 meseca , ali naravno kada je proslo rekao je da nema i onda tako jos mesec dana i jos dok nisam pukao i trazio mu nazad . Uzeo sam je nazad i to je to .

Za te sonyjeve . To su dva woofera u jednoj kutiji . Za njih imam usher pojacalo i sa Yamahom je radilo ok . Medjutim sada kada sam uzeo Harmana 3490 ne znam kako da povezam . Citao sam uputstvo ali sta god da uradim ili se cuje pesma na wooferu (ne cuje se bas) ili se ne cuje nista .

Link to comment
Share on other sites

Ja baÅ¡ sad ne shvatam koje pojaÄalo želiÅ¡ da prikljuÄiÅ¡. Ali jedno je sigurno:

1. Ako za te sonijeve zvuÄnike (odnosno u tvom sluiÄaju vufer) imaÅ¡ pojaÄalo (uher), onda ih povezujeÅ¡ na izlaze koji su na pojaÄalima obeleženi sa SUB OUT i to je isto i na jednom i na drugom pojaÄalu, s tim Å¡to na yamahi imaÅ¡ samo jedan izlaz za sub, ali to uopÅ¡e ne smeta - prikljuÄi jedan kraj ÄinÄa iz uher pojaÄala ( ili u sluÄaju da je stereo prespoji nekim adapterom od jedan na dva ÄinÄa). Ako ideÅ¡ iz Harmana oni prekidaÄi kod izlaza treba stajati na off. (Mislim da je tako, tj. da njihovim stavljanjem na ON u vufer dolazi izlaz za zvuÄnike - i koristi se za pasivne vufere - ako greÅ¡im, neka me neko ispravi, nisam imao taj resiver, nego procenjujem na osnovu slike, nisam siguran)

2. Vrlo lako se može desiiti da ti vufer ne radi iako je sve dobro prikljuÄeno, ako si ukljuÄio PURE DIRECT. U tom sluÄaju većina resivera ne Å¡alje signal za vufer, pa se on i ne Äuje. To moraÅ¡ proÄitati u podeÅ¡avanjima u kojim postavkama radi vufer, a u kojim ne.

Link to comment
Share on other sites

Za Yamahu znam . Nikada nisam imao problem sa vezivanjem woofera na Yamahu . Harman mi zadaje muke strasne . Sada sam stavio prekidace na off i povezao medjutim cuje se pesma iz woofera a bas se ne cuje . (za pojacalo usher sam zaboravio da napomenem da je staro gramofonsko i da mu je sve pozadi preranjeno kako bi mogli wooferi da se povezu i yamaha )

Vezao sam sledece : Na pojacalu usher 2 cinca (crveni i beli) sa spliterom i pretvorio sam u jedan kanal i stavio u subwoofer out MONO gornji .

Smptomi su da radi samo jedan woofer i iz njega izlazi pesma a ne bas . Kada sam skinuo spliter i stavio umesto u gornji MONO , u oba MONO cula su se oba zvucnika ali ista prica , cuje se pesma a bas ne .

Imam u steku popularni HK65000 pa cu da probam da koristim njega umesto ushera , da vidim da nije mozda je usher ne ispravan .

Svako ko ima nesto da napise neka pise .

Link to comment
Share on other sites

Povezao sam Hk65000 koje radi odlicno ali kada sam povezao sa Hk3490 isti simptomi kao i Usher . Cuje se cela pesma na njima odnosno cuje se sve sem bassa .

Ljudi ja sam prosto nemocan i ocajan . Sve sto sam znao ja sam probao . Saljem slike pozadine Hk65000 i Hk3490 pa mi vi recite gde i koji kabl trebam da ubodem ako je uopste do toga .

post-25106-0-90384500-1322790811_thumb.j

post-25106-0-89789900-1322790829_thumb.j

post-25106-0-90384500-1322790811_thumb.j

post-25106-0-89789900-1322790829_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da garantujem da jeste jer nemam toliko iskustva sa ovim stvarima ali kada sam ga pustao poslednji put (pre godinu dana) radio je super i davao je samo bas . Sada iz njega izlaze svi zivi instrumenti . Razlika je u tome sto je to bilo povezano sa Yamahinim A/V risiverom ( odnosno Woofer -> Usher -> Yamaha . a sada ja pokusavam da povezem sa HK Stereo risiverom (Woofer -> Usher -> Harman) .

Za pojacala mogu da garantujem da je sve ispravno ali za te woofere ne mogu .

Problem je to sto nemam drugi woofer da donesem pa da probam .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...