Jump to content


Filips' sistem


Филип

Recommended Posts

11 sati ranije, golum said:

Uvek si se lozio na krseve :P...

Znas da sam uvek bio slab na Audio Research, a ovaj cd nema lampu u sebi pa mi je u tom smislu jos drazi :P

CD5 vec mi je na prvo slusanje vratio zelju za preslusavanjem cd kolekcije i povecavanju iste u buducnosti. Za sada ga koristim samo kao CD transport, u nekom momentu cu ga probati i kao cd plejer.

Ne znam da li su u pitanju godine ili nesto drugo, ali ponovo imam potrebu za posedovanjem muzike koju volim.

Kako ide vreme, mislim da ce na polici za diskove od sada zavrsavati samo ono sto mi se stvarno svidja i vredi (zahvaljujuci Tidal-u), a sto do sada nije uvek bio slucaj.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Filipescu said:

Свака част! Нисам знао да имаш две дигиталне ваге :P. Јел су у бридж моду?

Tako je, vagice dva komata u bridz modu za potpuni orkestralni ugodjaj, a sada i aparat za varenje kako je @Zexx saljivo nazvao CD5.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam priliku da slušam Vivid zvučnike, oduvale su tada tri puta skuplju konkurenciju. I lako se uklapaju u prostor, makar u ovome pristoru, ponovo za razliku od veće i nezgrapne konkurencije. Vlasnik je ove druge pravdao te nije kvadratura odovarajuća, te nije akustika sobe, oblaganje, kablovi, ovo-ono odgovarajuce, a za to vrijeme Vivid sviraju kao da su tu godinama, malo se rugajuci našem palam...bistrenju trebaju li toalet papiri ili ne ispod kablova...

To što izgled nije na nivou recimo  bowersa koje si ranije imao... nije audiofilska disciplina :)

Edit: izgled je relativan, evo se recimo Miroslavu sviđaju, meni su izgledali kao plastikaneri. Al da Miroslav čuje kako ovo čudo iz Južne Afrike zvuči tek bi onda...

Link to comment
Share on other sites

On 12.5.2019. at 12:04, Milosav Grozni said:

Devialet mi bio divno iznenađenje kod Insidesa. Sad ovako u bridge modu... Alal vera. Fali  samo vrteška. Zvučnici su mi prelepi ali nepoznanica. Nikad ih nisam slušao, samo balavio na slike iz časopisa. Ako iole zvuče ko što izgledaju kuku i lele. Svaka čast, prelep sistem.

Hvala na komplimentima, jako sam zadovoljan izborom uređaja, a pre svega zvučnicima. Jedina mana im je što traže dosta prostora, pre svega prema zadnjem zidu jer imaju bas drajver na zadnjoj strani. Sva sreća pa imam tonske kontrole na pojačalu, pa je bas najčešće na -12dB u standardnoj kućnoj postavci kada su kutije bliže zidu.

A po pitanju izgleda Vivida ljudi su podeljeni, ili im se baš svidi ili su im odbojni.

Insidesov sistem mi se čini kao jedan od intrigantnijih na forumu. Btw, dosta vlasnika Devialeta u inostranstvu sluša gramofon kao primarni izvor, kažu da ima jako dobar phono. Interesantno je da se na netu mogu naći komentari da Devialet ima analitičan i sterilan zvuk. Jer ja ga upravo ni jednog momenta ne doživljavam tako. Često se pitam da li je moguće da svi mi imamo toliko različit sluh ili je u pitanju i naš lični doživljaj zvuka. A može biti da je i jedno i drugo :)

Ovaj ARC je za sada moja vrteška, a za onu analognu što bi rekli "nikad ne reci nikad", za sada nije u planu.

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, Engine said:

Imao sam priliku da slušam Vivid zvučnike, oduvale su tada tri puta skuplju konkurenciju. I lako se uklapaju u prostor, makar u ovome pristoru, ponovo za razliku od veće i nezgrapne konkurencije. Vlasnik je ove druge pravdao te nije kvadratura odovarajuća, te nije akustika sobe, oblaganje, kablovi, ovo-ono odgovarajuce, a za to vrijeme Vivid sviraju kao da su tu godinama, malo se rugajuci našem palam...bistrenju trebaju li toalet papiri ili ne ispod kablova...

To što izgled nije na nivou recimo  bowersa koje si ranije imao... nije audiofilska disciplina :)

Edit: izgled je relativan, evo se recimo Miroslavu sviđaju, meni su izgledali kao plastikaneri. Al da Miroslav čuje kako ovo čudo iz Južne Afrike zvuči tek bi onda...

Realno, već napisah u prethodnom postu, barem ovi moji Vividi traže relativno dosta prostora iza, da kažem okvirno 1 metar ili više mereno od zadnje ploče. Ali to dosta zavisi i od pozicije slušanja koja u mom slučaju i nije baš sjajna jer se garnitura za sedenje nalazi do samog zadnjeg zida dnevne sobe. 

A za komentar apropo izgleda, slažem se skroz. Iako mislim da B1D lepo izgledaju (i prilično nenametljivo u prostoru) volim i uređaje klasičnijeg izgeda tipa pomenutih Bowersa serija 800. 

Kako god, kada sam ove moje prvi put čuo sve ostalo je postalo manje bitno :)

Link to comment
Share on other sites

On 12.5.2019. at 14:55, ab said:

@Филип

Hvala, svaka čast! 

I meni sve to prelepo, a da ne bude samo da hvalim...bilo bi sigurno sve lepše uz malo drugačiji razmeštaj komponenata ali to svakako nije mali posao. 

Hvala, u buducnosti svakako planiram pravu hifi policu u varijanti sa dve kolone na tri nivoa (gore Melco i ARC, u sredini Dev, dole kondicioner).

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Филип said:

Nesto a la ovo, samo sire sa spratom manje.

Ако смем да приметим, Devialet-у не треба толики простор. Осим ако мислиш да у будућности мењаш појачала (*), па треба ти више простора, полица може бити знатно нижа (**), а тиме и мање да утиче на звучну слику.

(*) Па и да мењаш појачала, ја сам на мишљењу да се полица треба прилагодити тачним уређајима.

(**) То је, свакако, осим ако ти није прениска за коришћење транспорта на врху, свакако.

1 sat ranije, Филип said:

Insidesov sistem mi se čini kao jedan od intrigantnijih na forumu.

Ништа се то не важи ако се не чује лично. :)

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, InSides said:

Ако смем да приметим, Devialet-у не треба толики простор. Осим ако мислиш да у будућности мењаш појачала (*), па треба ти више простора, полица може бити знатно нижа (**), а тиме и мање да утиче на звучну слику.

(*) Па и да мењаш појачала, ја сам на мишљењу да се полица треба прилагодити тачним уређајима.

(**) То је, свакако, осим ако ти није прениска за коришћење транспорта на врху, свакако.

Ништа се то не важи ако се не чује лично. :)

Jes' pa da posle pazarim i gramofon :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...