Jump to content


Filips' sistem


Филип

Recommended Posts

On 7.1.2019. at 20:23, garson said:

https://www.ebay.com/itm/232713922570

1100$ + 179$ slanje. E sad, verovatno ce i carina malo da se ovajdi, ali moze stati u budzet a pritom je nova sprava (bar tako stoji na ebay oglasu).

Hvala na predlogu, ovaj CEC bi me izasao oko 1.500 eur.

Cena + shipping + spedicija + carina 5% + porez na sve to 20%

Link to comment
Share on other sites

Moja topla preporuka, Proceed PMDT transport, imam ga vec nekoliko godina. Vec sam par puta pao u napast da ga prodam jer ga rijetko upotrebljavam ali zao mi ga je raspariti jer imam njegov pripadajuci preamp sa DAC-om. Nakon toliko godina sluzbe trebam mu zamijeniti laser jer čita samo originalne cd-e. Prije cca 4 godine mu je napravljen komplet refresh tj zamjena svih kondova kao preventiva jer ti kondovi koje je Mark Levinson/Proceed znao upotrebljavati tih godina znaju praviti nereda u pogledu curenja. Sva sreca kod mene nisu se zblesirali. Inace opaka mašina koja je kostala 9000€

20180726_161054.jpg

20180727_164014.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Филип said:

Hvala na predlogu, ovaj CEC bi me izasao oko 1.500 eur.

Cena + shipping + spedicija + carina 5% + porez na sve to 20%

Filipe izvini sto upadam, pogledaj u opisu pod 2

"The voltage for this item is 100V. If you use this item in countries where the voltage is more than 100V such as 200 - 240V, the item will be broken unless you use a proper transformer."

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Majda said:

Filipe izvini sto upadam, pogledaj u opisu pod 2

"The voltage for this item is 100V. If you use this item in countries where the voltage is more than 100V such as 200 - 240V, the item will be broken unless you use a proper transformer."

 

1 sat ranije, sondek said:

to sam i ja video ...ali Zexx je postovao sliku iznutra gde se vidi da je voltaza promenjiva

Onda otpada ova varijanta.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sondek said:

to sam i ja video ...ali Zexx je postovao sliku iznutra gde se vidi da je voltaza promenjiva

Nisam to znao. Samo sam hteo da prosledim informaciju. Ne zameri...

(U principu ako neki uredjaj koji ne trosi previse enegije i radi na 110V, nije drama da se doda 110V:220V izolacioni trafo...)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam inace taj belt drive Cec video kod Karana,rekao mi je da su jako dobri...a ja slab na izraz belt drajv pa mi bilo tesko da poverujem... doduse cela ta prica sa CD transportima mi je malo prosla ali postujem kad neko voli da slusa muziku sa originalnih izdanja,to je lepo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

@džonibigud Za sada cu se drzati digitalne vrteske, mnogo puta izreceno ona je vrlo komforna a zbog obaveza u ovom periodu zivota jednostavno mi vise odgovara.

Od prosle godine koristim Tidal koji je odlican, ali ponekad osecam potrebu i za koriscenjem klasicnog medija pa je potraga za plejerom/transportom bila logican potez.

Analogija me za sada nedovoljno interesuje da bih ulagao u neki dobar gramofon tipa Kuzma, Dr. Feickert i sl.. ali mozda cak i najvise zbog ploca od kojih nemam niti jednu :) Jedno vreme mi se po glavi cak motao neki Technics 1200G jer mi je izgledao kao user friendly uredjaj, ali je ostalo na tome.

Realno, vinil nije za svakoga jer trazi posvecenje, makar mi tako izgleda.

P.S. Moram da vam ispricam jednu anegdotu koja doduse po mom secanju vise lici na posetu Ciganki prorocici.

Pre vise godina bio sam u tadasnjem One-Hifi-ju i igrom slucaja pricao upravo sa vlasnikom gore navedenog Audio Research CD plejera koji treba da mi stigne. Kaze on meni posle duzeg razgovora o hifi i smislu zivota.. "Ja ti vidim da ces jednog dana uci u gramofon, a taj gramofon ce biti najbolja komponenta u tvom sistemu. On ce kaze biti glavni gazda koji ce da diktira da sve ispod njega sto ne bude na nivou kvaliteta tog gramofona leteti iz sistema i ti ces promeniti i taj Devialet i sve ostalo!!

I od tada, kad god pomislim na gramofon... u fazonu sam pu pu pu :D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Филип said:

Od prosle godine koristim Tidal koji je odlican, ali ponekad osecam potrebu i za koriscenjem klasicnog medija pa je potraga za plejerom/transportom bila logican potez.

Него, и извини што не пратим на часу, дали би користио Audio Research само као транспорт или преко његовог DAC-а, па онда у Devialet?

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, InSides said:

Него, и извини што не пратим на часу, дали би користио Audio Research само као транспорт или преко његовог DAC-а, па онда у Devialet?

I jedno i drugo, ali pre svega CD5 kao transport preko AES/EBU izlaza u isti takav ulaz na Dev.

Link to comment
Share on other sites

AR CD + AR dac ,komplet koji me je potpuno odusevio potpunim odsustvom digitalitisa i izuzetno prirodnim zvukom.Steta bi ga bilo koristiti samo kao transport za tako nesto ima dovoljno pouzdanih jeftinijih resenja.Probaj obavezno i preko njegovog DAC-a .Btw. stvar ukusa mozda ali meni je dizajn njihovih sprava :wub: 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Father said:

Mene je svojevremeno ozbiljno impresionirao Electrocompaniet EMC 1 UP CD Player.

ElectrocompEMC1UP-1.jpg

I u zvučnom i u funkcionalnom smislu.

Razlog sto sam otpisao EC je sto kao transport nije dovoljno dobar zbog prilicno visokog jittera izmerenog na spdif izlazu. Koga interesuje, moze da izgugluje test u Hifi News ako se ne varam.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, sondek said:

AR CD + AR dac ,komplet koji me je potpuno odusevio potpunim odsustvom digitalitisa i izuzetno prirodnim zvukom.Steta bi ga bilo koristiti samo kao transport za tako nesto ima dovoljno pouzdanih jeftinijih resenja.Probaj obavezno i preko njegovog DAC-a .Btw. stvar ukusa mozda ali meni je dizajn njihovih sprava :wub: 

Naravno, bice isproban i kao cd. Bas me interesuje razlika u zvuku u odnosu na Devialetov Texas Instruments 1792.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...