Jump to content


Filips' sistem


Филип

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

@golum Nazalost usviran sam samo od posla, malo vremena pretice za hifu i druzenje.. no good.
Ne stigoh ni na HFS da dodjem, vidim ove godine svakoliki slusni utisci.

Melco se u medjuvremenu razradio.

Posle svega, imam blagi osecaj paradoksa, ni priblizno vise nisam raspolozen za opise kao nekada, ali mogu da kazem da je ceo sistem sada potpuno "kameleonskog" tipa - u trenutku se prilagodjava zanru muzike i kvalitetu produkcije. U tom smislu i muzicko (ili bolje receno audiofilsko) zadovoljstvo donekle ume da varira. Sada kada je sve skockano bas kako sam zeleo, pokusavam da manje razmisljam o samim uredjajima. Sa druge strane, znam da ce me dok sam ziv hifa uvek zanimati, nevezano da li budem zeleo da menjam sistem ili ne. I dalje volim da procitam test nekog uredjaja, bilo da je budget hifi ili hiend. Jednostavno, volim ovu tematiku.

Sto se tice zvuka, ponekad mi se ucini nesto mracnijim, ali cim dodje numera koja potpuno obasja sobu najlepsim tonovima, taj utisak se izgubi. Dakle, sto se tice neutralnosti vrlo sam zadovoljan, jedino bas ume da pomuti stvari kada ga ima vise na snimku, jasno zbog zadnjeg bas drajvera na Vividima. U poslednje vreme dosta slusam klasiku (ponekad i velika orkestarska dela) i moram da naglasim da ovde sistem posebno briljira, siguran sam najvise zahvaljujuci Devialet amplfikaciji. Za sve ove godine naucio sam da je za veliku dinamiku definitivno potrebna velika snaga (na nekom pribliznom koncertnom nivou glasnoce). Realno, najvise mi zadovoljstva pricinjava kasnovecernje slusanje kad sve utihne i kada zvuk i emocije imaju neku posebnu draz i dimenziju. Veruj mi, tad se najmanje trudim da sedim u sweet spotu.

Kao sto sam vec pisao, ostaje delimicni problem idealnog pozicioniranja u svakodnevnim kucnim uslovima. Dakle, akustika prostora je sledeca tema za (mal) tretiranje :). Konkretno - kvalitetna polica, poseban strujni vod do hife i neka vrsta minimalistickog akustickog tretmana koji ce da parira isto takvom "konceptu" sistema.

Sa druge strane, vidim ti si i dalje potpuno "opijen" novim igrackama, a imas i razloga, ARC Ref, ovo ono.. :beer

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Филип said:

Sa druge strane, znam da ce me dok sam ziv hifa uvek zanimati, nevezano da li budem zeleo da menjam sistem ili ne. I dalje volim da procitam test nekog uredjaja, bilo da je budget hifi ili hiend. Jednostavno, volim ovu tematiku.

Realno, najvise mi zadovoljstva pricinjava kasnovecernje slusanje kad sve utihne i kada zvuk i emocije imaju neku posebnu draz i dimenziju. Veruj mi, tad se najmanje trudim da sedim u sweet spotu.

Sa druge strane, vidim ti si i dalje potpuno "opijen" novim igrackama, a imas i razloga, ARC Ref, ovo ono.. :beer

CItajuci tvoj odgovor apsolutno sam se pronasao u dva pasusa koja si napisao. A to je da jako volim ovaj hobi koji me realno izuzetno opusta podjednako sto se tice dela jurenja uredjaja i svega sto je vezano za taj deo kao i naravno za deo slusanja same muzike. Samim tim I ne verujem da cu nesto stati sa samom potragom (makar dok budem imao mogucnosti = vremena i novca - mada novac nije uvek najbitiniji i tu mi je apsolutni reper Patason ciji sistem za moje usi i dalje zvuci kao referenca).

Tu dolazim i do drugog pasusa, a to je samo slusanje i kako i kada slusam i svodi se na to da slusam 85% vremena dok nesto trece radim ali mi dobar zvuk u tim momentima donosi neizmernu radost :-)...nekada se uhvatim kako sebi kazem iz druge sobe - ala ovo dobro sljaka :listen

Sto se tice opijenosti - pa moram ti reci da su REF i Gidjgin DAC doneli, malo je reci astronomsku razliku u zvuku, i zaista osecam da ako nisam slusao mjuzu u toku dana/veceri da sam nesto propustio...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Skoro pa ni jedan RCA konektor ne ispunjava uslov impedanse 75 oma: konstrukcijski razlozi. Ali ovde je to manje bitno. Kako prenosis S/PDIF signal, ja bih gledao duzi kabl, >1,4m bese neka preporuka da bi se sprecile tj. minimizirale refleksije signala unutar samog kabla.

Solid core 75 ohm bakarna zica duzine >1,4m sa "Canare' RCA konektorima za krimpovanje bi bila neka moja preporuka. 

Pozz.

 

Link to comment
Share on other sites

Može,i sam koristim Linn Black kabl i za interkonekciju i kao digitalni po preporuci proizvođača samo je digitalni terminisan sa BNC,naravno 75ohm je.Ali ono sto nije za utehu je da nije sa svakim isti zvuk.Probao sam ih par i sa nekima je baš bilo evidentne razlike.Najskuplji Nordostov nije bio i najbolji,zapravo nije bio baš najbolje uklopljen zvučno.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, DJ.NIK said:

Skoro pa ni jedan RCA konektor ne ispunjava uslov impedanse 75 oma: konstrukcijski razlozi. Ali ovde je to manje bitno. Kako prenosis S/PDIF signal, ja bih gledao duzi kabl, >1,4m bese neka preporuka da bi se sprecile tj. minimizirale refleksije signala unutar samog kabla.

Solid core 75 ohm bakarna zica duzine >1,4m sa "Canare' RCA konektorima za krimpovanje bi bila neka moja preporuka. 

Pozz.

 

Hvala, ako se dobro secam navedenu optimalnu duzinu (oko 1.5 m duzine) bas preporucuje Straight Wire.

Link to comment
Share on other sites

Jos nesto..

Da li krajnji zvucni rezultat koriscenjem istog (kvalitetnog) digitalnog kabla moze znacajno da varira od uredjaja do uredjaja koji se koristi kao CD transport (audio out S/PDIF?

Ideja je da privremeno kao CD transport koristim Pioneer DV LX-50, a da kasnije isti bude zamenjen univerzalnim plejerom Oppo 205.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Novosti na poziciji izmedju Melca i Devialeta.

WW je dobio naslednika u vidu Chord Sarum Super Aray USB.

Sta reci osim da sam usao u probu sa dosta skromnim ocekivanjima, a izasao sa sirokim osmehom slusajuci muziku na jednom novom nivou.

WW Platinum Starlight usb mi je do juce bio referenca. Britak, punog zvuka sa finom ekstenzijom u gornjem spektru, artikulisan, ipak nije takmac Chord-u koji je "za glavu" bolji, ali ruku na srce i dosta skuplji.

Dobio sam bolji fokus, rekao bih 3D fokus koji je koherentan u prostoru, sa nesto istaknutijim i opipljivijim vokalima nego do sada. Flauta je dobila vise tela, a najfinji detalji se ciju primetno jasnije, uvek kao deo celine.

Za potrebe AB testa koristio sam dobro poznate i sjajno snimljene atmosfericne kompozicije Patrise Barber poput Autumn Leaves, Taste of a Honey i dr... gde preovladava odlicno snimljen i majstorski odsviran klavir, ali i bubnjevi.

Zvuk je sada jos otvoreniji i to je ono sto mi se najvise dopada kod ovog kabla. Ne znam sta su mu radili, ali su mu bas pogodili zicu. :) 

IMG_9822.JPG.5e842bc8785e6bd9ea13734191639020.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...