Jump to content


Filips' sistem


Филип

Recommended Posts

Nisam gledao forum  neko vreme jer se bakcem  oko novog gramofona Pink Triangle PT TOO + RB 300 i tek sad videh da si pisao..  Filipe hvala na trudu  za 802 - ke TO SI BAS LEPO OPISAO  :)  . 

 

N i s a m  znao da si uzeo Avalon a pogotovo to da si uzeo dosta jak model - Indre , respect :thumbsup2 i pun pogodak . Zajednicki drugar je Kostic , prepoznao sam po sistemu kad si opisao jer on ima Linn cd - 12. Sad su mi mnoge stvari jasnije, uzeo si bolju kutiju za klasu od 802 N , mislio sam da si uzeo slabiji model Avalona  Ascedant mk II koji sam slusao i  :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pavlaka,

 

Hvala na Äestitkama, za 15 dana bih trebalo da dobijem Plinius SA-103 na probu pa ću tek tada napisati viÅ¡e o Avalon Indrama.

Å to se tiÄe B&W 800D nikad se ne zna Å¡ta vreme nosi... iako je za pomenutu kombinaciju pored para potreban i veci prostor.

 

Za sada hoću iz ovih zvuÄnika da isteram maksimum, a Äini mi se da će to sa pomenutim pojaÄalom biti moguće jer sam već sluÅ¡ao sliÄnu kombinaciju nekoliko puta ranije.

 

Za sada dosta iznenađenja sa Avalonima, pre svega po pitanju pozicioniranja. Pre neki dan sam ih izvukao malo više od zadnjeg zida i pogodio polozaj gde se zvuk pojavio fantomski 2 metra od desne kutije. Videcu kako ce se ponasati sa Pliniusom koji bi trebalo da da stabilniji stage od ec-a.

 

Evo još jedne slike za kraj.

 

Link to comment
Share on other sites

Sto su lepee covece. :)

Jimmy,

 

Potpuno individualno, moj klinac koji ima tri godine rekao citiram "tata, kakvi su ti ovo bojleri?"

 

Ćale mi rekao da izgledaju kao partizanski spomenici, a Å¾ena viÅ¡e ne progovara osim mestimiÄnog i sve reÄ‘eg komentara "ureÄ‘aji su ti sve ružniji", Å¡ta reÄi a ne...  :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Jimmy,

 

Potpuno individualno, moj klinac koji ima tri godine rekao citiram "tata, kakvi su ti ovo bojleri?"

 

Ćale mi rekao da izgledaju kao partizanski spomenici, a Å¾ena viÅ¡e ne progovara osim mestimiÄnog i sve reÄ‘eg komentara "ureÄ‘aji su ti sve ružniji", Å¡ta reÄi a ne...  :plakanje

 

Pitaj klinca i zenu da li je dynaudio a52 lepsi, ako jeste ucinicu ti uslugu! :D p.s. Svidjaju mi se agresivne linije, ne volim zaobljene stvati, dizajn kida!

Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da su previse stisnuti jedan uz drugi?

Ubaci ATD i mrdaj ih :smile:

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/4632-testa-setup-sa-amused-to-death/

 

Ja bih, ali prostor ograniÄen, blizu desnog zvuÄnika je noseći zid/zub pa će biti problem ako ga pomerim joÅ¡ desno, zub će doći pravo iza zvuÄnika.

Probaću ipak joÅ¡ malo da ih razmaknem jer mi je sluÅ¡na pozicija trenutno na oko 4m Å¡to baÅ¡ i nije Å¡kolski jednakostraniÄni trougao.

 

Ninja, hvala na predlozenom albumu, kad stignem probacu da ga preslusam i prenesem utiske!

Link to comment
Share on other sites

prelepo pogledaj na audioplus.hr promociju tih zvucnika u pakracu mislim da zasluzjuju bolje pojacalo,slusao sam slabiji model avalona sa krell cd i jeff rowland 112 pojacalom i to je lepo sviralo uzivaj u svakom slucaju

Pojacalo ce biti promenjeno, trenutno sam u potrazi za pravim igracem.

Link to comment
Share on other sites

prelepo pogledaj na audioplus.hr promociju tih zvucnika u pakracu mislim da zasluzjuju bolje pojacalo,slusao sam slabiji model avalona sa krell cd i jeff rowland 112 pojacalom i to je lepo sviralo uzivaj u svakom slucaju

Sad videh pomeniti tekst, u pitanju je veci model Isis, doskora drugi model odozgo.

Po mnogo cemu su Indre koje ja imam Isis u manjem pakovanju.

Imam ozbiljne ambicije po pitanju amplifijacije za ove zvucnike, trenutno je problem sto sam budzet planiran za novi amp sprzio na nove zvucnike pa sam trenutno u poziciju "ista meta, isto odstojanje".

Sa B&W bih na jedan znao koje pojacalo sa uzmem, sa Avalonima cu morati malo da istrazujem, premda znam iz iskustva da rade dobro sa Pliniusom.

U igri su tranzistori snage 200-300w, po netu se pominje dobra sinergija sa snaznim lampama tipa VTL, ali nemam nerava za tu pricu videcu... Posto su Avaloni vrlo rezolutni, pretpostavljam da bi im dobro legao neki dobar gramofon.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da je prostorija 35 m2, i s obzirom Å¡ta se sve može iÅ¡Äitati iz ovih merenja na Stereophile-u, treba zaobići cevna pojaÄala koja ne mogu da isporuÄe hrpe struje na niskoj impedanci (a to je većina): http://www.stereophile.com/content/avalon-acoustics-indra-loudspeaker-measurements   Citat, iznad slike impedance i faze (kraj prvog pasus):

"The shape of the impedance-magnitude trace also suggests that the speaker will sound bright when used with an amplifier having a high source impedance, such as a typical tube design. The Indra will work best when matched to a solid-state amplifier rated into 2 ohm loads."

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da je prostorija 35 m2, i s obzirom Å¡ta se sve može iÅ¡Äitati iz ovih merenja na Stereophile-u, treba zaobići cevna pojaÄala koja ne mogu da isporuÄe hrpe struje na niskoj impedanci (a to je većina): http://www.stereophile.com/content/avalon-acoustics-indra-loudspeaker-measurements   Citat, iznad slike impedance i faze (kraj prvog pasus):

"The shape of the impedance-magnitude trace also suggests that the speaker will sound bright when used with an amplifier having a high source impedance, such as a typical tube design. The Indra will work best when matched to a solid-state amplifier rated into 2 ohm loads."

Hvala, vec sam video tu konstataciju, taj vtl se pominje kao predstavnik snaznijih cevasa a inace sam video da i vlasnik vtl-a Luke Manley nekoliko puta nastupao opravo sa Indrama, gramofonom i VTL monoblokovima MB 450.

Premda bih voleo da cujem neke dobre lampe kod sebe, mislim da to nije za mene iz vise razloga.

Video sam po netu da ih uparuju i sa Karanom (i to bas u kucnim sistemima, ne po sajmovima), od kolege sa foruma Miljka sam cuo i da su Indre neki uparili sa Krell monoblokovima i da je zvucalo uzasno suvo, takodje Jeff Rowland je cesto nastupao sa Avalonima (neki kazu da je to navodno zbog bliskog prijateljstva Neil Patela (vlasnika Avalona) i samog Jeffa Rowlanda.

Na par mesta sam video i kombinovanje sa Conrad Johnson amplifikacijom, a pominje se i americki Ayre koji mi se mnogo dopada po izgledu i dimenzijama. Duga je lista a nazalost vecinu pomenutih stvari nisam u prilici da cujem u svom sistemu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...