Jump to content


Filips' sistem


Филип

Recommended Posts

moja je ozbiljno ljubomorna na HIFI i na moje drugare (sondek , gidjga i igor, toza , nomi itd.) koje inace naziva djilkosi, sto u prevodu sa madjarskog znaci ubice :-)

Kako i ne bi kad radim u dalekoj tudjini i svakih 6 meseci dodjem u NS na 2 nedelje i onda druzenju nikad kraja ... teske su to muke ! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, lalelala said:

moja je ozbiljno ljubomorna na HIFI i na moje drugare (sondek , gidjga i igor, toza , nomi itd.) koje inace naziva djilkosi, sto u prevodu sa madjarskog znaci ubice :-)

Moja je konkretno otišla korak dalje, pa drugare audiofile naziva "ljubavnice". U fazonu ideš kod ljubavnice... ili ... dolazi ti ljubavnica danas? :D

Link to comment
Share on other sites

moja je ozbiljno ljubomorna na HIFI i na moje drugare (sondek , gidjga i igor, toza , nomi itd.) koje inace naziva djilkosi, sto u prevodu sa madjarskog znaci ubice :-)
Kako i ne bi kad radim u dalekoj tudjini i svakih 6 meseci dodjem u NS na 2 nedelje i onda druzenju nikad kraja ... teske su to muke ! 
 
 


A još đilkoši pojeli i kulena.
Link to comment
Share on other sites

Za kulen i pitu manje više,al' vi što ste sremicin tepih okretali ni ne znate u kakvoj ste se životnoj opasnosti bili...nek' Lale kaže kako je prošao kad je Japanki u USA od baseva pala vaza...mal' nije katana radila.Doduse ta samurajska ladna oružja su sva manje opasna od sremačke brice.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Finalna ideja za policu gotova, samo jos majstor @SUROKVL da je napravi.

06248B65-8810-44E0-8800-C7274D5FA842.thumb.jpeg.f3c40938416bb5e1cacaa1acf476add1.jpeg

To i zamena fabrickih viljuski na zvucnickom kablu Synergistic Research Element C.T.S. rodijumskim Furutech bananama by @zoranzu koji je majstorski odradio posao ukljucujuci i jumpere od preostalih viljuski, su jedine promene u sistemu u poslednje vreme.

Link to comment
Share on other sites

@Father Banane sam stavio pre svega zbog prakticnosti jer su na Devialetu viljuske dolazile odozdo pod uglom od 90 stepeni, tj. pojacala su morala da idu preko zadnje ivice police sto mi je bas islo na zivce. Plus su kablovi prilicno teski pa je dolazilo do izvlacenja nekih od zica.

Da podsetim, sam zvucnicki kabl ima tri vrste provodnika - bakar, tungsten i srebro (odatle i skracenica CTS - copper, tungsten, silver).

Pre cele akcije trazio sam misljenje glavnog zastupnika Synergistic Research-a za Evropu i upravo on je potvrdio da je najbolje da fabricke konektore zamenim rodijumskim Furutech.

Sto se tice zvuka, dobio sam bolju definisanost i dubinsku separaciju, kao i nesto bolju definiciju u basu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo i fotke heapdhone setupa.. izvor je iMac (i5 retina 5K, 16GB, 240GB SSD, High Sierra), player Audirvana Plus v3.04 u integer modu.

Slušalice su Denon AH-D2000.

USB kablić sa micro usb priključkom je FTA by @zoranzu - trenutno na probi bakarni, a probaću i srebrni pa koji bolje legne taj će ostati :)

Usviravanje ide uz pomoć "IsoTek - Full System Enhancer & Rejuvenation Disc" :order

IMG_2923.thumb.jpg.2eb95045a1fe3e38aa29784b751b0ae2.jpg

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, Филип said:

Evo i fotke heapdhone setupa.. izvor je iMac (i5 retina 5K, 16GB, 240GB SSD, High Sierra), player Audirvana Plus v3.04 u integer modu.

Slušalice su Denon AH-D2000.

USB kablić sa micro usb priključkom je FTA by @zoranzu - trenutno na probi bakarni, a probaću i srebrni pa koji bolje legne taj će ostati :)

Usviravanje ide uz pomoć "IsoTek - Full System Enhancer & Rejuvenation Disc" :order

IMG_2923.thumb.jpg.2eb95045a1fe3e38aa29784b751b0ae2.jpg

Svaka cast!

Kako sam imao Mojo, znam o kakvoj se kul spravici radi! Kako mislim da mi na poslu ipak ne bi blagonaklono gledali da nabijem ovakve sluske na glavu, odustao sam od ovakvog sitemcica :). :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...