Jump to content


Filips' sistem


Филип

Recommended Posts

Evo jednog od "ronilaca" :)

Pravi ljudi iz ovakvih stvari izlaze samo jaci. A ovaj pravi covek ce na kraju izaci i sa jacim sistemom od starog :listen

Vivid je i tako bio i ostao ubedljivo najbitniji deo sistema.

Pozdravljam novi zivot sistema i obavezujem se da pratim njegovu evoluciju redovnim uletanjem na Yello  :D 

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Delija said:

Evo jednog od "ronilaca" :)

Pravi ljudi iz ovakvih stvari izlaze samo jaci. A ovaj pravi covek ce na kraju izaci i sa jacim sistemom od starog :listen

Vivid je i tako bio i ostao ubedljivo najbitniji deo sistema.

Pozdravljam novi zivot sistema i obavezujem se da pratim njegovu evoluciju redovnim uletanjem na Yello  :D 

Hvala drug, ke se potrudime da Vividima obezbedimo dobro gorivo samo da stigne cisterna!! :D

Koliko vidim "Yello" ce postati deo hifilistickog vokabulara u nas i naseg skromnog nam foruma :beer

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, Филип said:

Ode Dev, jedini razlog prodaje je nazalost bio ekonomske prirode.. i dalje Francuz pruza zvuk koji je tesko prevazici za taj novac, makar za moje usi. Nikad se ne zna, mozda se vratim u klub. Opet sa druge sa znatizeljan da cujem nesto novo :)

Pretpostavio sam da je to razlog, ali nema veze, kad se situacije sredi (a srediće se), biće opet razloga da se predstavi nešto novo.

Sve je stvar prioriteta u datom vremenskom okviru.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mali update posle godinu i po dana u novom prostoru.

Od svega ranije, ostali su samo zvucnici i polica sa diskovima.

Sve ostalo je novo - prostor, Quad Artera Solus Play (pojacalo/CD plejer/strimer), kablovi (FTA strujni i zvucnicki), kao i namenski strujni vod od razvodne table (sa odvojenim osiguracima) do zidne uticnice Furutech.

Vividi su sada udaljeni oko 1 m od prednjeg zida. Duzina nove dnevne sobe je 6,6 m, dok je ugaona garnitura udaljena oko 1,5 m od zadnjeg zida. 

Prvi utisak je da zvucnici sviraju rasterecenije, pre svega bas. Drugi utisak je da nedostaje finesa i doza prisutnosti i detaljnosti koju je imao prethodni "veliki" sistem (Devialet D400 sa pratecom elektronikom), posle nekog vremena ovaj utisak je izbledeo (sva sreca...). Treci utisak - zvucnici i prostor su kljucne komponente za primarni kvalitet zvuka.

Quad se jako lepo snalazi na srednjim snagama, prostornost po dubini i sirini je jako dobra imajuci u vidu klasu ovog uredjaja (cca 2k eur), glavna karakteristika Quada je izbalansiranost zvuka. Tek kod zahtevnije muzike i vecih glasnoca mu ponestane dah jer je kvadratura sa kuhinjom i trpezarijom (gde je na podu nazalost keramika) koja se nastavlja sa desne strane skoro 50 kvadrata.

Zavese - u cekanju :D

Akusticki tretman - tesko :D

IMG_4878.thumb.jpg.bb4ba1ec5eb5982db18250d581e6d904.jpg

IMG_4884.thumb.jpg.9c19c4801a2071ca1d9e941e566c18cf.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, giZ_Mo said:

Ал' зато је тепих прелеп 👍

Hvala, lepo se uklopio.

2 sati ranije, sondek said:

Prelep prostor, bravo za suprugu 👍

Bolji bass je sasvim sigurno tu sto ugaona vise nije uza zid, 1.5 m iza mesta za slusanje je sjajna pozicija. 

 

Hvala Sondek, prenecu supruzi .. plus cu dodati da si rekao i da bi jedan gramofon lepo cucnuo na policu :D

1 sat ranije, Ljuba said:

Mladjin rakun će biti ljubomoran ako vidi ovu sliku.

Ovo 100% :D moguce da sam nesvesno prepisao Mladjin recept za dobar zvuk #floraifauna 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Филип said:

 

Hvala Sondek, prenecu supruzi .. plus cu dodati da si rekao i da bi jedan gramofon lepo cucnuo na policu :D

Ako ista lako prolazi kod zena to je gramofon. Btw. Linn je poceo da radi gramofone u bojama po zelji kupca ...tako da jednom u boji zvucnika nebi odolela.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na komplimentima.

Zaboravih jednu interesantnu stvar u celoj prici.. Kada ocekivanja od sistema nisu (pre)velika, manje se opterecujemo uredjajima, a vise se uziva u muzici. Nadam se da ovo nije zvucalo kao kiselo grozdje :D

E sad, i tu treba naci balans, preveliki disparitet (u bilo cemu) nikad nije dobra stvar.

Link to comment
Share on other sites

@ab Nesto veca dnevna soba, ali slicna u pogledu orijentacije i pozicije slusanja. Akusticki gledano, jos je veci izazov od prethodnog stana. Otvorena kuhinja sa trpezarijom sa desne strane i hodnik prema spavacim sobama prave neki zaheban sekundarni reverb (sto zbog geometrije, sto zbog keramike na podu u tom delu) koji nije moguce resiti samo tretmanom dnevne sobe, vec bi moralo da se poradi i na drugim delovima bliskim dnevnom boravku.

Sva sreca, pa uz malo trikova, akustika moze da se prevari (donekle).. Trougao, blize sedenje, zakrivljenje kutija ka mestu slusanja i vec je bolje.

Link to comment
Share on other sites

...........

Elem, bio mi je u poseti i Jovan iz Contrasta, firme koja zastupa portugalski Vicoustic i dao jedan naoko genijalan predlog kako resiti gore navedeni problem. Ugrubo, sredila bi se samo akustika dnevnog prostora (kombinacija apsorpcionih i difuzionih ploca na plafonu - izmedju spustenog gipsanog plafona, na staklima od terase zavese u dva sloja).

E sad ide najzanimljiviji deo.

Onda bi se postavio klizac sa zavesom na plafonu izmedju dnevne sobe i otvorenog dela sa desne strane, a zavesa bi u default poziciji bila slozena iza desnog zvucnika na stubu koji razdvaja dnevni prostor i kuhinju. Po potrebi, zavesa bi se povlacila, i time bi se dnevna soba "izolovala" od refleksija koje dolaze iz drugog dela stana.

Zamislite posle toga moj razgovor sa zenom...

Ma udrite reverbi, i ne stedite me :D 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Филип said:

 

Onda bi se postavio klizac sa zavesom na plafonu izmedju dnevne sobe i otvorenog dela sa desne strane, a zavesa bi u default poziciji bila slozena iza desnog zvucnika na stubu koji razdvaja dnevni prostor i kuhinju. Po potrebi, zavesa bi se povlacila, i time bi se dnevna soba "izolovala" od refleksija koje dolaze iz drugog dela stana.

Zamislite posle toga moj razgovor sa zenom...

Ma udrite reverbi, i ne stedite me :D 

I kod mene je sa leve strane rupa ka trpezariji i kuhinji, i tako resavam taj problemcic, ali identicno, sine i debela zavesa. Ne znam kako desni deo zida da "umeksam" a da me ne odrobija zena 😅

Bass trapovi i mogu da prodju, usara se lepo pa u coskove iza ugaone, ali zidovi su izgipsani i rade se tehnike, tako da nesto po zidovima nece da moze 😂

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...