Jump to content


Filips' sistem


Филип

Recommended Posts

1 sat ranije, brijac said:

Omasio si kompletno poentu citave nase diskusije. Zapoceo sam ovo zbog tvog nadrkanog stava, ismevanja, i generalno citav napadan ton. Sve se to moglo reci normalno, i argumentovano. Lepo se da savet, i dodatan savet pokupi sve ove informacije i proveri sa strucnim licem pa izvucite zakljucak, primenite sta valja. I ne samo tebe, generalno "struje "koje vazda imaju takva ponasanja naspram postova raznih. Pr. radi, uputi me se na temu, odem i citam 10 strana svadja i prozivki. E to je ciganisanje koje je totalno nepotrebno, ne ono na sta si ti mislio. 

No na temu, sa svojim stavom i nadrkanoscu nisi ni ti nista doprineo, vec samo izgledas kao ljuti mali cicica, crvenih obrascica koji voli da soli pamet. Bez uvrede. Da si lepo mirno rekao sta si imao da kazes, vrlo rado i sa paznjom bih procitao sta imas za reci, i rado primenio u mozganju sta napraviti u praksi. 

pomesao si to je anubis :D

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Филип said:

Bez brige, svakako nista necu raditi preko kolena. Poslusao sam savet Fathera sa kojim se slozio i Zoki FTA u smislu dobre konstrukcije. Za ovo o cemu se govori naknadno, imacemo dodatne konsultacije, tako da ocekuj poziv :) 

Majstoru cu odneti Furutech uticnicu i ponovo proci kroz celu ideju. Ako bude potrebno, kupicu i novu zicu (manji presek sta god) jer kompletan navedeni materijal kosta kao malo bolji "hifi" osigurac. Bez Furutech-a naravno.

Hvala na savetu, videcu sa elektricarom i za ovo. 

Stay tuned.

nemoj da konsultujes hiljadu babica jer znas vec sta......

odaberi nekoga za koga smatras da je kompetentan i poslusaj ga.....ko god to bio,ja se ne kandidujem da bude jasno.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, dj.nik said:

Jedan znalac opisa

Upravo tako, jedan znalac. Ti ni pertle ne bi znao da vežeš bez da pročitaš šta ti znalci usipavaju u glavu.

Bio sam ti zanimljiv kada sam bio zainteresovan da poslušam Coctail, čim si me omirisao kao nezainteresovanog, odmah sam ti delovao kao dileja.

Takvih kao ti se čuvam od malih nogu.

Link to comment
Share on other sites

Dileja sam stvarno bio kad sam ti Wattgate 390i / 350i parove prodao za bagatelu. Smatrao sam da ih dajem u dobre ruke, da ne pobiješ decu. Kad ono trgovac kuka 'joj nemam sad toliko'.

Na koktelčiće se još niko požalio nije, pogovu na cenu kod mene. Još od 2014 godine.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, dj.nik said:

Na koktelčiće se još niko požalio nije, pogovu na cenu kod mene. Još od 2014 godine.

A ne piše ti distributer i prodavac. Ccccc!?

Verujem sve sa carinom i porezom, kad već praznimo prljav veš. Ono beše iz Grčke....

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Филип said:

Dogovoreno, cujemo se.

Nema potrebe da se ni ti ni Patason osecate lose, ja samo zelim da resim ovu stvar na najbolji moguci nacin. A svakako necu poslusati obe strane ako se radi o kontradiktornim resenjima, pa vas molim da i vi meni dozvolite da sam (bez vasih medjusobnih prozivki) donesem odluku sta je najbolje resenje, ono kao team work :)

U pravu si, ja jesam razumeo samo deo u vezi konstrukcije kabla i smatrao sam to dovoljnim za odluku o kupovinu bas ovog i ovakvog kabla. I da, potpuno sam prevideo detalj da je u Furutech moguce normalno uvesti samo tri zice. 

ja se uopste ne osecam lose

 

impuls ti je predlozio isto sto i ja,od 5 zila koristis 4,2za fazu i 2 za nulu.

mozes i na dva osiguraca da ih vezes,ali istu fazu. 

spolja namotaj 2 voda uzemljenja i

svaki suko furutech ozici nezavisno 1 faza,1 nula i 1 zemlja (nikakvi reduciri,mostovi,by passovi,uska grla)

na jedan suko sistem a u drugi ostalo (tv,).

 

impuls rece sviceri na jednu ostalo na drugu.....mislim da su kod tebe sve sviceri osim cd-a.

 

 

toliko od mene a nista ne moras tako,ja ne insistiram nista :screwy

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Father said:

Verujem sve sa carinom i porezom, kad već praznimo prljav veš. Ono beše iz Grčke....

Dodao si pa da ti odgovorim:

Iz Koreje bato, iz Koreje. Južne. Avionom, Incheon pa pravac Bgd. Sve uredno plaćene dažbine. Ovo se zove pljuc u prazno.  Kad nestanu argumenti, podlost izvire polako...

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, dj.nik said:

Dodao si pa da ti odgovorim:

Iz Koreje bato, iz Koreje. Južne. Avionom, Incheon pa pravac Bgd. Sve uredno plaćene dažbine. Ovo se zove pljuc u prazno.  Kad nestanu argumenti, podlost izvire polako...

Kad si mene zavodio svojim ženstvenim okicama bila je Grčka veza. No nema veze, siguran sam da si pošten. Pobogu niko se ne žali. :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Sa grcima sam sarađivao 25+ godina, sa najprestižnijim pomorskim agencijama i (svetskim) brodarima. Neke od njih doveo i u domaće krajeve. Ali tek tu si šupalj za bilo kakvu konverzaciju. A okice i dalje zavode, mada mi muški rod nije baš omiljen. 'Zadnjih namera nemam, moje su namere prednje'. (Ovo sam iskopirao, priznajem).

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, dj.nik said:

. A okice i dalje zavode...

Kavka su vremena došla, ali i nauk da oči ipak umeju da prevare i da nisu odraz duše.

Nažalost. Kako sam se samo prevario u proceni tvoje persone.

Nema više zaletanja za mene i dobronamernih saveta, Srbijo sve ćeš u ***** da pretvoriš.

Šokiran sam, najiskrenije. Laku noć...

Link to comment
Share on other sites

Nemoj još u benkicu, ima vremena da isheklaš još koji kabl. Kažu da heklanje smiruje. Pogrešno si procenio to da imaš budalu za sagovornika. Ako je za utehu, nisi prvi sa ovog foruma.

Baj d'vej, kad koristim kablove koje nisam sam uradio, tu su ozbiljni kablovi firme 'Hedonist Audio'. Moći ćeš da ih čuješ na predstojećem sajmu. Možda i u mojoj sobi, ako stignem ono što planiram. Ako ne, biće ih u drugim sobama.

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, patason said:

nemoj da konsultujes hiljadu babica jer znas vec sta......

odaberi nekoga za koga smatras da je kompetentan i poslusaj ga.....ko god to bio,ja se ne kandidujem da bude jasno.

Upravo tako, cuo sam jako puno toga, ali samo jedno misljenje tj. ideju cu primeniti :)

Evo najzad i slika Furutech uticnice.

IMG_5671.thumb.jpg.cd47d1a06ba2f2f45889cf144a4c5232.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Филип said:

Upravo tako, cuo sam jako puno toga, ali samo jedno misljenje tj. ideju cu primeniti :)

Pa imas dve uticnice, ne? Mozes onda primeniti i dva misljenja :-P

Odlicno izgledaju uticnice na fotografijama poledjine. Precizna izrada sa metalnim ojacanjima i kvalitetni materijali kontaknih mesta i srafova rekao bih?

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, impuls said:

Filipe ako ste vec provukli petozilni kabel kroz zid, ja bih na vasem mestu dve zice iskoristio, iako nemate jos jednu plavu, da dovedem fazu i nulu na drugu uticnicu i na nju spojio choperske potrosace, kao sto je tv, dvd... a audio sistem ostavio na prvoj uticnici. Ovo je samo predlog ako ste vec provukli petozilni.

Pored pomenute duple uticnice, imacu i dodatnu "fabricku" uticnicu u zidu koju cu koristiti za TV, D3 risiver i sl.

Tako da Furutech ostaje samo za hifu :) 

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Majda said:

Pa imas dve uticnice, ne? Mozes onda primeniti i dva misljenja :-P

Odlicno izgledaju uticnice na fotografijama poledjine. Precizna izrada sa metalnim ojacanjima i kvalitetni materijali kontaknih mesta i srafova rekao bih?

Da, jako je kvalitetno izradjena i dosta teska s obzirom na velicinu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...