Jump to content


Filips' sistem


Филип

Recommended Posts

2 sati ranije, InSides said:

Нисам ја тако далеко. 5 сати веома лагане вожње или 45 минута лаганог летења. Пуно јефтиније него потрошити пуно више за слепу пробу...

...а има и шта да се понуди локално за појести и попити. Као секундарни подстицај. 

Hvala na pozivu, nadam se da cu u nekom momentu sklopiti kockice!

Voleo bih da cujem kako ta analogno-digitalna kombinacija svira kod tebe.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, sondek said:

Filipe predlazem da u potpunosti ignorises postove koji od uzivanja u muzici , pločama i gramofonu prave mazohizam bilo kakve vrste,predstavljajući gramofon kao nekakav bogzna kako komplikovan korisnicki uredjaj,ruke do lakata u ulju i sličan bullshit  ... Generacije su uzivale u gramofonima i pločama bez ikakvog predznanja.Mislim da su te gramofondzijske mudrosti uzasno precenjena stvar,to se sve nauci u pet razgovora sa drugarima-ali čemu ??? Tvoje je kao gospodina kupca da spremis 1000-2000-3000 i odes u prodavnicu,a sto je sve u svemu mali novac naspram ostatka sistema,odaberes doobar gramofon .Na prodavcu je da ti ga profesionalno instalira i fino podesi.Svakako to nije nikakva ''Nasa tehnologija'' da ti to nebi mogao odraditi i neko drugi u slucaju da ga ne kupis od nekog naseg distributera već ga doneses recimo iz inostranstva(mislim pre svega na recimo na Kuzmu koji za nase trziste btw. ima odlican value for money).

Upravo kako je vec kolega Turbomaximus napisao,obavi se to podesavanje u startu pa se uziva par godina i o tome dalje ne misli.Ja sam sa gramofonima 35g pa tek na svake 2-3 godine potrošim po 15 minuta razmisljanja na to.Cak i da vrlo intenzivno koristis gramofon poput nas kojima je to glavni izvor zvuka,uradi se manji check out servis jednom godisnje i u medjuvremenu samo uzivancija.U silnom audiofilisanju i beskrajnim bajkama o podesavanju izgubi se svaki smisao zbog cega smo i pokupovali uredjaje u startu.Dobar sistem je onaj koji ti misli salje daleko od razmisljanja o zvuku sprava i usmerava ka slusanju muzike.Gramofon ti samo moze pomoći u tome,a najveća prednost je sto nema daljinac pa te tera da albume slusas kompletne.Sličan i dobar potez ti je kupovina CD plejera.Ono sto ti je kolega Engine sugerisao bio bi predlog i sa moje strane.AR digitalija jeste jedna od najboljih i ''najanalognija'' zvucno koje sam cuo, pa bih bar pokušao da je cujem direktno.

Na kraju,ako mogu da budem malo konkretniji od uopstene price predlozio bi ti jedan sjajan gramofon nase gore list za slusanje.Iskoristi prednost domaćeg terena.Evo malo po meni objektivne stampe za čituckanje https://www.stereophile.com/content/listening-175-soulines-kubrick-dcx-turntable

Sondek, hvala na predlogu i pozitivnom razmisljanju! :)

Da li si imao prilike da cujes kako svira pomenuti Soulines Kubrick?

Link to comment
Share on other sites

Пошто сам и ја у почетном стадијуму размишљања о вртешки, схватио сам да бих или слушао оно што има за џабе, а што ми се не слуша, или овако пар плоча за живота набавио, па тек по који пут годишње послушао :D.

Link to comment
Share on other sites

Sta se palite na ploče...čika Duska odete uzivo da čujete.Uvek je bio velikodusan da upriliči koncert za jeftinu festivalsku kartu.Sve sa Big Bendom za cenu jednog CD-a. Btw i ja se napecah na jednoj berzi da brzopotezno izvadim 250 dindži-kad ono eeura dvestopedeset...e pa hvala lepo,dovindženja,žurim,hitan poziv zvao me bil gejts :oops:

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Филип said:

Hvala na pozivu, nadam se da cu u nekom momentu sklopiti kockice!

Voleo bih da cujem kako ta analogno-digitalna kombinacija svira kod tebe.

Ето. :) Сада када за већину одмори привршавају, право је време за музичке посете.

Него, око набавке и одржавања грамофона. Факт је да се опсесија грамофонима може претворити у збир ритуала и акција намењеним “бољом репродукцијом”.

Али, такође, може се веома једноставно довести у Plug n Play мод и само проверавати параметре једном годишње, како је и раније писано. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Филип said:

Sondek, hvala na predlogu i pozitivnom razmisljanju! :)

Da li si imao prilike da cujes kako svira pomenuti Soulines Kubrick?

Nisam nazalost.Krije Igor zvuk ko zmija noge :D Salim se ,ali dvaput ga već videh na prezentacijama izlozenog pa će valjda da bude treća sreća.U komsiluku je,dostupan,dolazi i na berze,od krvi i mesa čovek i ne glumi ludilo kao neki sto bi u njegovoj kozi i nakon uspeha napolju.Nisam ga licno upoznao,al jesam dve ploče kupio.Najavis se pa poslusas kod njega.Onako vizuelno,izrada deluje brutalno,spremno za najzahtevnija svetska trzista.Da kupujem gramofon te klase i cene bio bi svakako u uzem izboru.Mislim da slabo koristumo prednost domaćeg terena.Uvek su to neke nase cene,kupi se bolja sprava za novac.Proizvođaci dobiju vrlo mali deo dilerske cene na zapadu.Svima nam ponekad treba potvrda nekog Art Dulija,stereopleja,Stivi Vondera...da bi cenili svoje gore list ,a on nam pred nosem.

P.S.Mslm jes' malo opljuv'o sondek ...al volim da nas covek uspe,to je jače u meni od sujete

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, InSides said:

Ето. :) Сада када за већину одмори привршавају, право је време за музичке посете.

Него, око набавке и одржавања грамофона. Факт је да се опсесија грамофонима може претворити у збир ритуала и акција намењеним “бољом репродукцијом”.

Али, такође, може се веома једноставно довести у Plug n Play мод и само проверавати параметре једном годишње, како је и раније писано. 

Upravo tako, ne bi nista vise dodao.. i jedan i drugi mod apsolutno mi odgovaraju! :) :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, sondek said:

Nisam nazalost.Krije Igor zvuk ko zmija noge :D Salim se ,ali dvaput ga već videh na prezentacijama izlozenog pa će valjda da bude treća sreća.U komsiluku je,dostupan,dolazi i na berze,od krvi i mesa čovek i ne glumi ludilo kao neki sto bi u njegovoj kozi i nakon uspeha napolju.Nisam ga licno upoznao,al jesam dve ploče kupio.Najavis se pa poslusas kod njega.Onako vizuelno,izrada deluje brutalno,spremno za najzahtevnija svetska trzista.Da kupujem gramofon te klase i cene bio bi svakako u uzem izboru.Mislim da slabo koristumo prednost domaćeg terena.Uvek su to neke nase cene,kupi se bolja sprava za novac.Proizvođaci dobiju vrlo mali deo dilerske cene na zapadu.Svima nam ponekad treba potvrda nekog Art Dulija,stereopleja,Stivi Vondera...da bi cenili svoje gore list ,a on nam pred nosem.

P.S.Mslm jes' malo opljuv'o sondek ...al volim da nas covek uspe,to je jače u meni od sujete

Hahahahhaah, pa sta se desilo s tobom covece, stari se pa izgleda nema vise dovoljno vatre za Linn, Naim, ovo ono.. 

Salim se naravno, morao sam.. ti si ovde glavni koji nosi barjak engleskih brendova :D

Dobra ti je ideja, videcu da kontaktiram Igora, mozda ugovorim neko slusanje.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, džonibigud said:

Da za album Duška Gojkovića na vinylu, dobrodošao u naš svet, čaroban i lep... :)

Bolje vas nasao :lol:

1 sat ranije, Filipescu said:

Пошто сам и ја у почетном стадијуму размишљања о вртешки, схватио сам да бих или слушао оно што има за џабе, а што ми се не слуша, или овако пар плоча за живота набавио, па тек по који пут годишње послушао :D.

Naravno, i ovako je slusanje gomile muzike precenjeno :banana

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Филип said:

Hahahahhaah, pa sta se desilo s tobom covece, stari se pa izgleda nema vise dovoljno vatre za Linn, Naim, ovo ono.. 

 

Samo malo izgubio volju za forumskim palamudisanjem-bolji su u tome ponosni vlasnici pametnih hajend sistema od 500Eur...mi glupavi sto smo malo vise potrosili bolje da ćutimo :D  

Nista kao zivo slusanje u sopstvenom sistemu.Ostalo je bla bla truć,tastatura kuc kuc.Nije se rodio jos onaj sto je o zvuk očima procitao,a ni u tuđem sistemu cuo kako će nesto kod njega da zvuci... u tom smislu mogu da se ponudim jednim gostovanjem sa lp12 u tvom sistemu.Stize sa ugrađenom fono sekcijom tako da phono preamp ne treba...samo line rca ulaz.

eto malo vatrice B) 

P.S. Pravom drugaru nikad nije tesko da poremeti malo nervni sistem nosanjem gramofona,isprobaj malo i ostale

 

eb1c24389d1d5e643ee375eef057ff5d.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, sondek said:

Samo malo izgubio volju za forumskim palamudisanjem-bolji su u tome ponosni vlasnici pametnih hajend sistema od 500Eur...mi glupavi sto smo malo vise potrosili bolje da ćutimo :D  

Nista kao zivo slusanje u sopstvenom sistemu.Ostalo je bla bla truć,tastatura kuc kuc.Nije se rodio jos onaj sto je o zvuk očima procitao,a ni u tuđem sistemu cuo kako će nesto kod njega da zvuci... u tom smislu mogu da se ponudim jednim gostovanjem sa lp12 u tvom sistemu.Stize sa ugrađenom fono sekcijom tako da phono preamp ne treba...samo line rca ulaz.

eto malo vatrice B) 

P.S. Pravom drugaru nikad nije tesko da poremeti malo nervni sistem nosanjem gramofona,isprobaj malo i ostale

Respect, ovo je stvarno vise nego drugarski potez, makar gram nikada ne probali kod mene  :klanjanje

Ako budem odlucio da kupujem gramofon (jer bez toga nista od ovoga nema smisao), dogovaramo se za eventualnu probu kod mene :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Od sad pa nadalje*, dakle elem i sl. prve sledece pare ulazem prvo u top headamp setup (nije da ovom trenutnom nesto fali) pa tek onda redom.. gramofon, kojekude i kojekavke akustike i ostale p...arije o tom potom.

Kad saberem sve sate koje sam kod kuce efektivno slusao mjuzu, dodje mi da skocim sa Brankovog mosta, pre toga organizujem Beogradsku hroniku i ostala sr.. i tako da sve to zabelezi :D

бај Филип @лета господњег 2019

*aprroved by kakosepise.com

Previse puta izreceno slusajte muziku jeRi to je sustina, dal' u kolima, na mobilnom ili u toplini doma svog.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odlucio sam da se malo pozabavim kvalitetom napajanja do hife, pa rekoh da ne otvaram novu temu.

1. Za sada imam resenu Furutech FT-SWS (R) zidnu uticnicu.

IMG_5632.thumb.jpg.cee5f8ee5c070a4efb7789b2835c3440.jpg

2. Uz malu pomoc mocnog prijatelja iz Svice ljubitelja laNpi :D, sticice mi i osigurac Silent Wire

https://www.amazon.de/Silent-Wire-Klangmodul-Klangsicherung-Stromstärke/dp/B005LF4A6O/ref=pd_sbs_107_t_1/259-6296605-4287769?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B005LF4A6O&pd_rd_r=0630e4e7-a6aa-4610-b9d7-86b932181029&pd_rd_w=H4dwE&pd_rd_wg=YT1jO&pf_rd_p=a2f6bca6-dcb1-4822-8e28-66b64b37970e&pf_rd_r=ST3FC2FAX1VSV28KZXHB&psc=1&refRID=ST3FC2FAX1VSV28KZXHB

31r6lUb7BJL._AC_.jpg.9f0de908fd87040cd579021093b520d1.jpg

 

E sad, ostaje mi jos strujni kabl. Da li neko zna gde bih mogao da nabavim kvalitetan kabl razumne cene za strujni vod na poziciji izmedju table sa osiguracima i zidne uticnice gde mi je sistem? To je ono sto nazivaju "in-wall" kablovima.

Ono sto sam do sada uspeo da nadjem je Audioquest od tricavih 99eur po metru :D pa sad trazim neke racionalnije altertnative.

IMG_5629.thumb.jpg.d9e7e2acab5f40d10e0a56d16d55aee3.jpg

Hvala unapred na odgovorima.

Link to comment
Share on other sites

Da sebi pravim nešto tako, sa dosadašnjim iskustvom na tu temu, napravio bih vrlo jednostavno taj kabl, bez previše cimanja i SF priče.

Ukratko, kupio bih potrebnu dužinu gotovog petožilnog 4mm2 kabla (favorizovao bih licnu u silikonu, ali i pun presek je ok, samo što ga uglavnom izoluju PVC-om) i oko njega namotao jedan 6mm2 kabl za uzemljenje.

Celu takvu munju bih provukao kroz termobužir crevo. Celom trasom bih ugradio kanal savitljivo crevo, kroz koje bih prethodno provukao jedan pun provodnik 2.5mm2 da bih za njega vezao ovu našu DIY batinu i uspešno je provukao na drugi kraj creva.

Cenim da ti ne treba više od 15m da stigneš do sistema, ako se dobro sećam prostora.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to p

16 minuta ranije, vdzele said:

Idealno bi bilo kad bi čovek mogao da testira stav proizvođača strujnih kablova po kome je samo prvih par metara od uređaja bitan kvalitet kabla.

Konkretno uzeti na probu po kotur običnog i boljeg i testirati pre ugradnje u zid. Naravno ovo je u domenu nemogućeg....ili nije

Mislim da ipak jeste :D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Филип said:

Odlucio sam da se malo pozabavim kvalitetom napajanja do hife, pa rekoh da ne otvaram novu temu.

Филипе, пар ствари:

  1. Прво молба - када инсталираш Furutech дуплу утичницу, да ли би могао да пошаљеш пар слика од инсталације? Конкретно ме интересује која тачно (по димензијама, или тачни модел) дозна одговара овој утичници?
     
  2. AudioQuest Mistral није "in-wall rated". Изгледа као такав, али је у ствари инсталациски кабел који је намењен теренском терминирању за уређаје. Ја сам се интересирао за овај кабел баш за ту намену, али су ми од AudioQuest-а одговорили да није намењен томе. За разлику од њега, рецимо, њихови звучнички кабли за уградњу у зид су баш намењени тиме.

    Где је проблем - колико сам ја успео да схватим. Надворашни омотач овог кабла може страдати од утицаја грађевинских материјала (гипс и слично) и може да страда изолација. Свакако, једна од опција је да укопаш сапа црево и да онда увучеш кабл унутар црева.

    И за крај, то што видиш је препоручена цена. Сигуран сам да би добио бољу цену за већу дужину кад би мало попричао са дилером. 

ЕДИТ: Ја сам код мене инсталирао GigaWatt кабал.

Edited by InSides
Додао још информација.
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Da sebi pravim nešto tako, sa dosadašnjim iskustvom na tu temu, napravio bih vrlo jednostavno taj kabl, bez previše cimanja i SF priče.

Ukratko, kupio bih potrebnu dužinu gotovog petožilnog 4mm2 kabla (favorizovao bih licnu u silikonu, ali i pun presek je ok, samo što ga uglavnom izoluju PVC-om) i oko njega namotao jedan 6mm2 kabl za uzemljenje.

Celu takvu munju bih provukao kroz termobužir crevo. Celom trasom bih ugradio kanal savitljivo crevo, kroz koje bih prethodno provukao jedan pun provodnik 2.5mm2 da bih za njega vezao ovu našu DIY batinu i uspešno je provukao na drugi kraj creva.

Cenim da ti ne treba više od 15m da stigneš do sistema, ako se dobro sećam prostora.

Nije bas da nema cimanja :D ali cu videti sa majstorom da li je ovako nesto izvodljivo.

U svakom slucaju hvala na predlogu!

Samo jos da nadjem koji provodnik cu ugraditi. Ovo sto sam do sada gledao od brendiranih kablova tipa pomenutog Audioquesta i Oyaide kosta papreno, tacnije oko 100 eur po duznom metru, sto je bas previse.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...