Jump to content


Filips' sistem


Филип

Recommended Posts

Ponovo silne mistifikacije. Glava se montira, podesi u procesu koji ima jasnu proceduru i konačno trajanje. Neće sve zvučati jednako dobro, no duševni bol je podnošljiv. Ljubitelji imaju pravo na ludilo, ali nisu svi ljubitelji ludila.

Za podešavanje koristim Denesen:

denesen.jpg

Sve se događa u jednoj tački i daje dobar rezultat. Potencijalni problem je nešto uža rupa za osovinu.

Uglavnom, kad je podešavanje završeno, slušanje može da počne i zaista ne vidim šta korišćenje gramofona čini komplikovanim ili zahtevnim. Na micanje dupeta na svakih dvadeset minuta vlasnik je, pretpostavljam, spreman.

Ono što u ovom slučaju baš ne može da se izbegne je kvalitetna baza, bez koje gramofon ostaje samo igračka ili skupa igračka, u nepredvidivom odnosu prema ostalim igračkama.

Mislim da vrhunski sistem i dalje podrazumeva i gramofon, ali daleko od toga da sam spreman nekog da guram u investiciju od 10-15 kiloevra.

Link to comment
Share on other sites

Sa dokupljivanjem Speed boxa i Kalaharija približiš se 10-ki. Pride, devetka ima nešto drugačiju, da ne kažem bolju čauru, bar tako kažu ( i ona lošija je opako dobra), al i dalje znalci i ini stvaraoci sistema u budućnosti, vrište na sam pomen PRO-JECT gramofona, i oblajavaju me samo tako. ........ A Ron gazi li gazi:D

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Father said:

Čist mazohizam sa malom primesom hedonizma. Nema veze, neka bude da nemam pojma niočemu kao i obično.

Samo ću dodati, da uopšte nije šetnja po parku, kako poštovaoci to vole da prikazuju. Neću više, samo sam hteo čoveka na vreme da upozorim u šta ulazi. Ali mislim da je uspešno odolevao sve ovo vreme, upravo znajući u šta bi se upetljao.

 

9 sati ranije, Father said:

Batali gramofon, nije to put kojim treba ići. Mnogo zamki, mnogo zaseda, mnogo ložnje, mnogo mistike, mnogo nepraktičnosti i na kraju neopravdano skupo.

 

9 sati ranije, Father said:

Muka je to golema. Ali niko ne priča o pozadini. Izdanjima, pranju ploča, čuvanju, čišćenju pred puštanje, podešavanju gramofona, elektronici ...

 

i ti pricas o dusebriznicima :screwy

mislis da su ljudi glupi da podese gramofon?

 

Link to comment
Share on other sites

Ma referencu nek sam pravi, samo nam bre ne treba svađa, znam Vas obojicu, i sa svakim uživam u druženju, pustite se toga, nemoj da pravimo onaj drugi forum. Mislim da je bilo malo nerazumevanja... ma uostalom ko sam ja da o čemu sudim, samo ste mi i ti i Father dragi. Sledeći put obojica kod mene na cirku, klopu i slušanje, ja plaćam taxi obojici, pa i ako i posle toga nastavite tako ( a siguran sam skoro da nećete) onda nam spasa nema.

 

Mahatma Milosav Blagoserivi Gandi ( Gadni) 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Father said:

Ma mani se Mićo, sve je taj znanje posisao i sada ga prisipa. Neka se naslađuje, ostavi se toga.

ja ni jednu rec znanja o hi fi ju nisam napisao,ja pisem o tebi....ti si nesto posiso i ssipas gluposti na svaku temu o svemu.......

licemrno je nekog odvracati od onoga u cemi si sam ili opet dusebriznost da se covek ne ****** kao ti ili mislis da Filip nema tvoje znanje,sposobnost,pamet....pa bolje da ne prilazi.

 

ja prosipam znanje,sere ko kokoska gde stigne :screwy

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Milosav Grozni said:

Ma referencu nek sam pravi, samo nam bre ne treba svađa, znam Vas obojicu, i sa svakim uživam u druženju, pustite se toga, nemoj da pravimo onaj drugi forum. Mislim da je bilo malo nerazumevanja... ma uostalom ko sam ja da o čemu sudim, samo ste mi i ti i Father dragi. Sledeći put obojica kod mene na cirku, klopu i slušanje, ja plaćam taxi obojici, pa i ako i posle toga nastavite tako ( a siguran sam skoro da nećete) onda nam spasa nema.

 

Mahatma Milosav Blagoserivi Gandi ( Gadni) 

Na onom forumu sam se samobanovao nehatom jer sam editovao forumski nickname uz pomoć emotikona koji nisu u njihovoj forumskoj paleti...na kontaktiranje administracije tog foruma za intervenciju u dva navrata kako bih se mogao ponovo logovati ostali su nemi, tako da sam shvatio da sam nepoželjan. Toliko o njihovom forumu gde nisam imao čak, za razliku od ovog, ni jedan warning point..s.

E da, nadam se da se ovaj forum neće nikada pretvoriti u onaj i u onu učmalu ekipu. Tu mislim na atmosveru koju stvaraju ne na ljude konkretno.

Link to comment
Share on other sites



Ostvario sam zelju da ponovo imam CD plejer (doduse trenutno samo u ulozi transporta), jer sam se posle duzeg vremena koriscenja Tidal-a koji je btw zaista sjajna stvar, uverio da se najbolje povezujem sa muzikom ako imam fizicki medij koji mi stoji na polici pod rukom. Melco svakako ostaje, i u funkciji je podjednako kao i CD.
Ideja mi je da prosirujem kolekciju muzike koju volim i u kojoj uzivam, da istrazujem nova izdanja, ali i stara koje nisam stizao da preslusam itd.. Od kada sam uzeo Audio Research CD5, sigurno sam nabavio 50ak novih/starih albuma (sto preko Amazona, sto preko ljudi u Bg koji su prodavali svoju kolekciju), ali sada sa malo vise iskustva i formiranog ukusa koje nisam imao pre 10ak godina.


Nije mi jasno ovo, imaš AR CD5 a koristiš ga samo kao transport? Zar nije njegov DAC idealno optimizovan za njega?
Druga je stvar u mom slučaju gdje koristim DAC od Naima umjesto jeftinog Marantzovog CDplejera koga koristim kao transport.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[mention=43884]Engine[/mention] Koristim ga samo iz razloga jer smatram da je bolje da DA konverzija bude u samom Devialetu, plus je AES/EBU veza je po nekim misljenjima najbolji oblik digitalne veze na Dev.
Svakako cu u nekom momentu probati i zvuk CD5 direktno preko RCA izlaza.
Volio bi da čujem tvoje mišljenje kad povežeš AE preko nekog kvalitetnijeg interkonekta. Trebalo bi da dobiješ makar dašak analogije. Ako nije tako gubi se svrha nabavke skupljeg CD plejera. Npr ja bih neki Naimov, al ako necu koristiti DAC zašto bih plaćao toliko samo transport.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, TurboMaximus said:

Ponovo silne mistifikacije. Glava se montira, podesi u procesu koji ima jasnu proceduru i konačno trajanje. Neće sve zvučati jednako dobro, no duševni bol je podnošljiv. Ljubitelji imaju pravo na ludilo, ali nisu svi ljubitelji ludila.

Za podešavanje koristim Denesen:

denesen.jpg

Sve se događa u jednoj tački i daje dobar rezultat. Potencijalni problem je nešto uža rupa za osovinu.

Uglavnom, kad je podešavanje završeno, slušanje može da počne i zaista ne vidim šta korišćenje gramofona čini komplikovanim ili zahtevnim. Na micanje dupeta na svakih dvadeset minuta vlasnik je, pretpostavljam, spreman.

Ono što u ovom slučaju baš ne može da se izbegne je kvalitetna baza, bez koje gramofon ostaje samo igračka ili skupa igračka, u nepredvidivom odnosu prema ostalim igračkama.

Mislim da vrhunski sistem i dalje podrazumeva i gramofon, ali daleko od toga da sam spreman nekog da guram u investiciju od 10-15 kiloevra.

Reč baza zameniti rečju podloga.

Link to comment
Share on other sites

Filipe predlazem da u potpunosti ignorises postove koji od uzivanja u muzici , pločama i gramofonu prave mazohizam bilo kakve vrste,predstavljajući gramofon kao nekakav bogzna kako komplikovan korisnicki uredjaj,ruke do lakata u ulju i sličan bullshit  ... Generacije su uzivale u gramofonima i pločama bez ikakvog predznanja.Mislim da su te gramofondzijske mudrosti uzasno precenjena stvar,to se sve nauci u pet razgovora sa drugarima-ali čemu ??? Tvoje je kao gospodina kupca da spremis 1000-2000-3000 i odes u prodavnicu,a sto je sve u svemu mali novac naspram ostatka sistema,odaberes doobar gramofon .Na prodavcu je da ti ga profesionalno instalira i fino podesi.Svakako to nije nikakva ''Nasa tehnologija'' da ti to nebi mogao odraditi i neko drugi u slucaju da ga ne kupis od nekog naseg distributera već ga doneses recimo iz inostranstva(mislim pre svega na recimo na Kuzmu koji za nase trziste btw. ima odlican value for money).

Upravo kako je vec kolega Turbomaximus napisao,obavi se to podesavanje u startu pa se uziva par godina i o tome dalje ne misli.Ja sam sa gramofonima 35g pa tek na svake 2-3 godine potrošim po 15 minuta razmisljanja na to.Cak i da vrlo intenzivno koristis gramofon poput nas kojima je to glavni izvor zvuka,uradi se manji check out servis jednom godisnje i u medjuvremenu samo uzivancija.U silnom audiofilisanju i beskrajnim bajkama o podesavanju izgubi se svaki smisao zbog cega smo i pokupovali uredjaje u startu.Dobar sistem je onaj koji ti misli salje daleko od razmisljanja o zvuku sprava i usmerava ka slusanju muzike.Gramofon ti samo moze pomoći u tome,a najveća prednost je sto nema daljinac pa te tera da albume slusas kompletne.Sličan i dobar potez ti je kupovina CD plejera.Ono sto ti je kolega Engine sugerisao bio bi predlog i sa moje strane.AR digitalija jeste jedna od najboljih i ''najanalognija'' zvucno koje sam cuo, pa bih bar pokušao da je cujem direktno.

Na kraju,ako mogu da budem malo konkretniji od uopstene price predlozio bi ti jedan sjajan gramofon nase gore list za slusanje.Iskoristi prednost domaćeg terena.Evo malo po meni objektivne stampe za čituckanje https://www.stereophile.com/content/listening-175-soulines-kubrick-dcx-turntable

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je važno pročitati šta sve ljudi ne znaju i koliko pogrešno rade. A skandalozno je za jedan SME da konstruktorski pravi propuste u osnovnim geometrijskim fleksibilnostima za podešavanje.

Diskusija o nedoumicama u podešavanju sa univerzalnim protraktorima:

https://forums.stevehoffman.tv/threads/cartridge-protractor-question.674584/

 

Što se tiče SME, izdvajam ovo kritičko mišljenje sa druge stranice ove rasprave, koje direktno ukazuje na nelogičnosti konstrukcije ručke sa klizećim centrom rotacije ručke bez fleksibilnosti u headshell-u za prilagođavanje offset ugla nekoj novoj poziciji. Čemu klizanje centra rotacije i povećavanje ili smanjivanje efektivne daljine, ako geometrija ručke predviđa samo jednu poziciju i orjentaciju glave?

blakep, Jun 2, 2017

"The thing to remember is that if you change one of the parameters (overhang, offset angle or effective length) the two others are going to change as well to achieve a reasonable, albeit "different" alignment.

I'm sure the other knowledgeable posters who have mentioned the SME arms are aware of this (and if it has been mentioned previously I apologise but I'm not sure it has!) but for those who are not aware, the SME comes with a sliding arm base which is a bit unusual. So while it does not have much ability to adjust offset angle without "slots" in the headshell, the sliding base allows changes in overhang and effective length simply by sliding the arm closer to or further from the spindle. This takes into account the fact that cartridges do not adhere to universal measurements with respect to where the stylus is located within any given body and allows the user to relatively simply adjust for that by simply moving the arm to achieve the manufacturer spec'd overhang and effective length to align to the manufacturers chosen null points (and only those null points-this type of arm essentially allows only the one alignment to be used) as opposed to having the flexibility of moving the cartridge in the headshell (both in terms of overhang and offest) to achieve different alignments."

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, Филип said:

 jer smatram da je bolje da DA konverzija bude u samom Devialetu

А сада замисли да знаш неког ко везује грамофон са Девиалетом. Па да можеш да чујеш од прве руке како то ради. 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Филип said:

Pa ne znam nikog a da je blizu :D

Нисам ја тако далеко. 5 сати веома лагане вожње или 45 минута лаганог летења. Пуно јефтиније него потрошити пуно више за слепу пробу...

...а има и шта да се понуди локално за појести и попити. Као секундарни подстицај. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...