Jump to content


Filips' sistem


Филип

Recommended Posts

43 minuta ranije, Филип said:

Usviravanje ide uz pomoć "IsoTek - Full System Enhancer & Rejuvenation Disc" :order

Vrlo zrelo i promišljeno. Rekao bih i vrlo efikasno.

Za svako usviravanje pa čak i strujnih kablova kombinujem tri potpuno različita "sretstva" isklučivo ovim redosledom:

1. Densen - Densen DeMagic (CD)

2. IsoTek - Full System Enhancer & Rejuvenation Disc ... Track 2

3. Father - System Shampoo

Jasno je da je ovaj treći mojih ruku delo i za rzliku od prethodna dva ne proizvodi zvuk osim kratko na početku, jer mu se signal uglavnom nalazi u subsoničnom području, a inicijalno kreće od 50Hz. Izuzetan uticaj ima na system. Densen ima svoje prednsti, ali nikako kao samostalno rešenje, jer ume ozbiljno da "umumla" sistem. Obzirom da ima jak uticaj na zvučnu sliku uvrstio sam ga u standarni tretman sistema, ali kao prvi u nizu što svaki sledeći vraća u normalu, ali dodajući sopstvene benefite. Iso tek je odlično rešenje i nisam primetio da ima loših primesa nakon propuštanja samo njega kao jedinog tretmana.

Kada menjam interkonekte ili strujne kablove koji imaju dosta sati rada, samo provučem jednom do dva puta svoj Father Shampoo. Osim što pegla ceo freq. opseg ne smeta ukućanima. :)

Link to comment
Share on other sites

On 12.9.2018. at 10:35, Филип said:

Stavljen na punjenje interne baterije, slede zvučni utisci :)

 

Sve čestitke na prinovi !

Imao sam priliku među prvima da MOJO probam u svom sistemu. Izuzetna sprava u svakom pogledu, i po izradi i po dizajnu i što je najbitnije po zvuku. U toj cenovnoj klasi a i više teško mu je naći dostojnog rivala.

Tada nisam imao slušalice pa smo ga probavali samo kao regularan DAC. Ali i to ćemo ispraviti narednih dana, biće probe sa AKG K701  ^_^

IMG_20171011_224143_resize.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
9 minuta ranije, sondek said:

Mozda bi neki ponekad i poslusao da su ovako "na izvol'te"

Ili da se nisi tako Žestoko navuko na iglu. :P

Filipe, neka je sa srećom polica, nego kupi li ti neki transport odonda ili koristiš neki Dennon koji si spominjao, ako se dobro sećam?

Puna polica sugeriše da će biti ili punjene fioke novim diskovima ili će se praviti još jedna. :wave2

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Spachek said:

Dobra polica.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Hvala, trudili smo se. :)
 

2 sati ranije, sondek said:

Fino izgleda,mozda me nateras ovom slikom da napravim nesto slicno,moji diskovi su popakovani u kartonske kutije...pre dve godine.Mozda bi neki ponekad i poslusao da su ovako "na izvol'te"

Odlicno bi bilo, gre'ota da ih drzis u kutijama! 

Meni ova polica dodje nesto kao muzicka biblioteka, iz tog razloga i oni simboli ⏸ ▶️ ⏹. U svakom slucaju dodatno oplemenjuje zivotni prostor uz tihog ubicu Melca koji samo stoji na polici (a i sta bi drugo :D.

Na kraju krajeva, nije bitan samo kvalitet zvuka, važna je i atmosfera u kojoj slusamo muziku:listen 

Svi ti terabajti na HDD-u ipak nemaju svoje fizicko lice lice kao npr. jedan omot originalnog CD albuma koji mozes da uzmes u ruke i na neki nacin se lakse povezes sa muzickim delom. Makar je kod mene tako, ne znam kako ovo da objasnim, ali jednostavno drugacije dozivljavam muziku ako pred sobom imam makar sliku omota.

Ustvari, za koju godinu mozda i CD dozivi revival nalik vinilu.. Ok, mozda ne u bas u tolikom meri :Dda ne kazem da ce CD tesko ikada postati takav hipsteraj. Nego vise kao neki old school hype, nostalgija za vrstom fizickog medija.

P.S. Ne secam se da imas CD plejer?!
 

2 sati ranije, Father said:

Ili da se nisi tako Žestoko navuko na iglu. :P

Filipe, neka je sa srećom polica, nego kupi li ti neki transport odonda ili koristiš neki Dennon koji si spominjao, ako se dobro sećam?

Puna polica sugeriše da će biti ili punjene fioke novim diskovima ili će se praviti još jedna. :wave2

Hvala, i dalje nisam potpuno nacisto da li je mi je CD transport zaista potreban jer hocu da zadrzim minimalisticki pristup i da ne gomilam nepotreban hardver.

Dodatno, da bi imao smisla, taj transport bi morao da bude zvucno na pribliznom nivou kao Melco koji brutalno dobro svira.
Plus dobar strujni, plus dobar AES/EBU, dodatno mesto na polici, itd.. Sa druge strane, ponekad se uzelim fizickog medija, pa cu videti.

P.S. Nemam Denon vec Pioneer DV LX-50. Solidan uredjaj, ali zvucno ipak daleko od Melca.

P.P.S. Ovo na slici su diskovi preseljeni iz ormana, fioke u okviru police za uredjaje su i dalje pune ko oko.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Филип said:

Hvala, trudili smo se. :)
 

Odlicno bi bilo, gre'ota da ih drzis u kutijama! 

Meni ova polica dodje nesto kao muzicka biblioteka, iz tog razloga i oni simboli ⏸ ▶️ ⏹. U svakom slucaju dodatno oplemenjuje zivotni prostor uz tihog ubicu Melca koji samo stoji na polici (a i sta bi drugo :D.

Na kraju krajeva, nije bitan samo kvalitet zvuka, važna je i atmosfera u kojoj slusamo muziku:listen 

Svi ti terabajti na HDD-u ipak nemaju svoje fizicko lice lice kao npr. jedan omot originalnog CD albuma koji mozes da uzmes u ruke i na neki nacin se lakse povezes sa muzickim delom. Makar je kod mene tako, ne znam kako ovo da objasnim, ali jednostavno drugacije dozivljavam muziku ako pred sobom imam makar sliku omota.

Ustvari, za koju godinu mozda i CD dozivi revival nalik vinilu.. Ok, mozda ne u bas u tolikom meri :Dda ne kazem da ce CD tesko ikada postati takav hipsteraj. Nego vise kao neki old school hype, nostalgija za vrstom fizickog medija.

P.S. Ne secam se da imas CD plejer?!

 

Imam cd plejer,Linn Karik,Numerik dac.

U pravu si za atmosferu.Kod mene se kuburi sa prostorom.Zena kupuje dosta knjiga,a sad već i deca(mslm kupili Anu Karenjinu...),ja imam potrebu za smestajem dosta vinila i već dva sanduka sa po 300 ploca su van polica,a ima ih uvek oko stotinjak i oko police.Za cd-ove se vodi rat,nema ih puno,mozda 500 ali su u kutijama ispod bracnog lezaja...na kraju ćemo zavrsiti sa ovakvim krevetom :-)

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_ExpeditBed4-600x401-11-665x400.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Sondek, vec sam video te CEC transporte, interesantno da su na oglasima samo uredjaji iz Japana..

Kontaktirao sam i evropsko odeljenje CEC-a sa sedistem u Hamburgu, cena za TL5 je 2.300 eur.. plus shiping, carina i pdv.

Sto izadje na nesto malo manje od ovoga..

http://www.audio-serum.si/trgovina/c-e-c-tlo/?refsource=hifishark

P.S. Posto li je redovni servis za ovako nesto? :D

Link to comment
Share on other sites

Tim bolje.Na jednom od linkova sam naisao na upozorenje na voltazu,verovatno uopsteno, od strane prodavca.Slicno kao i za Stax preko ebay je to iz japana mnogo povoljnije od evropljana.Mada,sumnjam da će shipping biti mala stavka.Znam da mi to prisedne kad porucim vinil od japanca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...