Jump to content


Filips' sistem


Филип

Recommended Posts

  I ja da se zahvalim Filipu na gostoprimstvu i prilici da se cuje sitem kakav i na sajmovima nemamo prilike cesto da slusamo.Aleksandar i domacin su manje vise rekli misljenje svih prisutnih sinoc.Na prve taktove se oseti potencijal punokrvnog hi end sistema.Uz sve gore navedene komentare s kojima se slazem kao glavnu impresiju meni je nemanjkanje muzikalnosti i emocija iz muzike,to mi je cesto bila zamerka jako dobrim i skupim sistemima da se sve dobije a ova dva parametra meni jako vazna nestanu.I ono sto sam Filipu i sinoc rekao,sto i on naravno zna jer radi na tome(strujni kablovi,firmware za devialet custom made za vivid i sl) da je dogurao do odredjenog nivao ali da sad predstoji cedjenje zadnjih "kapi" cime ce se postici apsolutna hi fi nirvana-za sta su njegovi uredjaji sposobni!

Uz sve ovo i lepo drustvo,odlicna atmosfera i zezanje.:cheers    :listen

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Filipe,

opet si u sedlu i to mi je drago, posebno sto ti se otvara prica, a pogotovo sto ti sistem, rekao bih, lezi po karakteru i polako ali sigurno uvlaci pod kozu direktno u srce.

Kablove ces resiti, siguran sam, pa polako sada - prvo probni rad, pa kupovina na sigurno.

Jedno pitanje, cisto me interesuje - da li si makar pre kupovine sadasnjih antirezonantnih podloski preobao zemunske ARN, a bili su ti na dohvat ruke. Ako jesi u cemu je razlika? 

I dalje sam misljenja da je u ovoj postavci dizajn sadasnje police uljez u prici, a zvucnici su prelepi - imaju neki stav kao da vrse "invaziju" u tom prostoru. :)

Devialet je prica za sebe i na njemu ti takodje cestitam. -_-

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Drugari,

Hvala svima na lepim rečima, zaista mi je drago da čujem da se i vama dopao zvuk koliko i meni!

Patašone, hvala ti što si pomenuo muzikalnost i emocije jer ponekad jel'te u traženju dobrog zvuka zaboravljamo odakle smo krenuli i kuda smo pošli... :)

Golume, nisi jedini koji je primetio sijalicu. Ali ne brini, kad stignu novi strujni kablovi zameniću i tričavu sijalicu. Ma sve bre samo da dobijem svetliju pozornicu :D

ab, od podloški nisam probao ništa osim Finite Element Cera Balls i Soundcare-a... Bio sam kratak sa vremenom za eksperimentisanje, a nestrpljenje veliko. Norvežanke se pokazale bolje pa sam njih zadržao. Zvučnici stvarno imaju taj Alien efekat, i polica jeste raspar u estetskom smislu sa Dev, sigurno bi joj pasovalo nešto modernije ili možda čak nešto retro (drvo, metal)...

Još jednom pozdrav svima i živi bili!
:cheers

Link to comment
Share on other sites

Na sve ostalo neka dobra firmirana polica bi morala da padne.U sistemu tog nivoa mora da se polica "čuje",odnosno podloga.Mislim da bi neki spider tu dobro legao.Bio sam neko veče kod Mr.Turba da vidim njegov izvanredan rad i ne mogu da se otmem utisku da je polica doprinela odličnom zvuku.Nebi ozbiljne firme toliku pažnju posvećivale vibracijama tek tako.Ok su podloške,ali polica je polica,i sam sam je ostavio za kraj,uvek bilo nesto preče al izgleda doslo vreme za ozbiljnije rešenje.

edit: Na ovaj spider sam mislio,dopunjuje vanzemaljski izgled devialeta i zvucnika http://www.google.rs/search?q=spider+hifi+support+finite+elemente&hl=sr&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwijyOuf4P_KAhWFIJoKHTEhDE4Q_AUIBigB#mhpiv=1

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ukapirao Devialeti mogu i na zid?

Nemoj tapkati u mraku nego pronađi nekoga da ti merenjem odredi najbolju poziciju, bar što se bas segmenta tiče. Merenja će sigurno pokazati različite odzive za levi i desni kanal. Da li postoji mogućnost postavljanja sistema na suprotni zid?

 

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, Филип said:

Zvučnici stvarno imaju taj Alien efekat, i polica jeste raspar u estetskom smislu sa Dev, sigurno bi joj pasovalo nešto modernije ili možda čak nešto retro (drvo, metal)...
:cheers

I ja sam pomislio na isto...mada i moderno bi leglo ukoliko bi se sa ukusom pristupilo stvari :P

Link to comment
Share on other sites

Zakošenje zvučnika prema slušatelju je recimo individualna stvar , ali !!!! to ovisi o proizvodu , koncepciji , prostoru di će raditi itd....   Ali polazna točka ( ukoloko ih je potrebno ) zakretat prema unutra je 22 stupnja ! , a onda se traži pozicija za slušanje ?  naravno ak ima prostora . Pozicija je tzv sweet spot ? . Zakrivljenost je   lako izmjerivo kutomjerom ( onaj plastični :) ) , a niš ne košta ? . To je osim razmaka između njih ( u odnosu na prostor) , visine pozicioniranja  i odmaka od zadnjeg zida i bočnih  zidova osobna percepcija , al nebi više pametovao neg uživaj !!!!! :) . Na kraju : probaj 22 posto i probaj se približavat i udavljavat prema njima , ak imaš mogučnosti ?  NHF .

Link to comment
Share on other sites

On ‎2‎/‎17‎/‎2016 at 22:05, sondek said:

.U sistemu tog nivoa mora da se polica "čuje",odnosno podloga.Mislim da bi neki spider tu dobro legao.Bio sam neko veče kod Mr.Turba da vidim njegov izvanredan rad i ne mogu da se otmem utisku da je polica doprinela odličnom zvuku.Nebi ozbiljne firme toliku pažnju posvećivale vibracijama tek tako.Ok su podloške,ali polica je polica,i sam sam je ostavio za kraj,uvek bilo nesto preče al izgleda doslo vreme za ozbiljnije rešenje.

edit: Na ovaj spider sam mislio,dopunjuje vanzemaljski izgled devialeta i zvucnika

Problem sa Spiderom je sto se vise ne proizvodi I jako je tesko naci ga novog. Licno sam trazio poprilicno dugo po svetu i na kraju nasao na poslednjem mestu koje bi mi palo na pamet - u Bgd-u (One HiFI) ostala im bila dva komada - brand new.

Ali svakako postoji mozda i bolje resenje u vidu Solid Tech-a (http://www.solid-tech.net/) no sve je stvar ukusa ponosnog vlasnika sistema ;)

Link to comment
Share on other sites

On 17. februar 2016. at 22:05, sondek said:

Na sve ostalo neka dobra firmirana polica bi morala da padne.U sistemu tog nivoa mora da se polica "čuje",odnosno podloga.Mislim da bi neki spider tu dobro legao.Ok su podloške,ali polica je polica,i sam sam je ostavio za kraj,uvek bilo nesto preče al izgleda doslo vreme za ozbiljnije rešenje.

edit: Na ovaj spider sam mislio,dopunjuje vanzemaljski izgled devialeta i zvucnika http://www.google.rs/search?q=spider+hifi+support+finite+elemente&hl=sr&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwijyOuf4P_KAhWFIJoKHTEhDE4Q_AUIBigB#mhpiv=1

Sondek, ovaj spajder mi se vrlo dopada ali pored toga sto se, koliko sam razumeo, vise ne proizvodi, ne bi se idealno uklopila u dnevnoj sobi. Sto zbog previse kablova iza uredjaja sto zbog diskova koje nemam da cuvam (a nisu na prodaju iako CD plejera vise nema :)) osim u fiokama trenutne police. Drugi razlog je niska pozicija ispod TV-a, pa u obzir dolaze pre neke nize a sire police...

U svakom slucaju hvala na sugestiji, verujem da bi bilo zvucnog pomaka. Znaci razmisljam o tome, polako pa cemo doci i do namenske police ;)

Link to comment
Share on other sites

On 17. februar 2016. at 22:14, prophet said:

Koliko sam ukapirao Devialeti mogu i na zid?

Nemoj tapkati u mraku nego pronađi nekoga da ti merenjem odredi najbolju poziciju, bar što se bas segmenta tiče. Merenja će sigurno pokazati različite odzive za levi i desni kanal. Da li postoji mogućnost postavljanja sistema na suprotni zid?

 

Mogli bi na zid, ali nisam siguran da bi mi se dopao izgled, mislim da bi bilo previse nametljivo u prostoru (zbog efekta ogledala), ali mozda najvise zbog debelih zvucnickih i strujnih kablova.

Sto se tice merenja, docicu i do toga sigurno, pogotovo sto se prica da Devialet vec duze vreme sprema DSP za room correction, samo nikako da ga izbace...

Link to comment
Share on other sites

Ovo je jedna od retkih tema koju takoreci redovno pratim, pa bih se usudio i da participiram, ali samo u delu vezanom za estetiku (mada nije samo estetika u pitanju). U tom kontekstu bih predlozio sledece resenje za policu :

http://tooloud.co/fbm-rondo-spirit/

Na prilozenom linku je jako lepo sve opisano, a kao i uvek propraceno odlicnim fotografijama autora i iskrenog audiofila Nebojse Ugljesica, koji je i srecni vlasnik ovog prelepog komada namestaja.

Za mene je ovo jedna od lepsih Hi-Fi polica, a deluje da bi se savrseno uklopila u postojeci kontekst.

 

FBM-Rondo-10.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo ali ja nikada ne bi stavio onakvog Pass-a zatvorenog na polici, ma koliko to dobro izgledalo. Znam da tu navodno ima dovoljno ventilacije ali mi je nekako mnogo bolje ostaviti ga skroz otvorenog da se hladi( ko je posedovao bilo sta od Pass-a, Krella, Levinsona, itd. zna o cemu pricam) a i lepse mi je po izradi i dizajnu da se pogleda skroz :D

Link to comment
Share on other sites

Ova fotografija je deo reportaze koja je rezultat zelje da se podeli trenutak prispeca jednog lepog i vaznog dela audio sistema, pa je verovatno po inerciji gore postavljen preamp/dac i ispod izlazni stepen. To je skoro kao neko pravilo kompozicije sistema, mada bi jedini smisao trebao da bude u funkcionalnom aranziranju. Pass se, koliko znam, kasnije nasao na gornjoj polici, upravo zbog potrebe za boljim hladjenjem, a ostatk se preselio na donji nivo.

Edit infidel: ne citirati ceo prethodni post!

 

Link to comment
Share on other sites

Lepa je reportaža,pogledao sam je par puta,jer je i meni je ta polica bila jedna od opcija sa mozda većom sirinom za 3 komponente i razmisljao sam o višeslojnoj iverici od 4mm ispod uređaja, pod uticajem Lavardin preporuka.Odlično im izgledaju police,ali mislim da će da padne kupovina po sistemu "kupujmo domaće",forumsko.

evo reportaže

http://tooloud.co/fbm-rondo-spirit/

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, magellan said:

Ova fotografija je deo reportaze koja je rezultat zelje da se podeli trenutak prispeca jednog lepog i vaznog dela audio sistema, pa je verovatno po inerciji gore postavljen preamp/dac i ispod izlazni stepen. To je skoro kao neko pravilo kompozicije sistema, mada bi jedini smisao trebao da bude u funkcionalnom aranziranju. Pass se, koliko znam, kasnije nasao na gornjoj polici, upravo zbog potrebe za boljim hladjenjem, a ostatk se preselio na donji nivo.

Edit infidel: ne citirati ceo prethodni post!

 

Odlicno:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Po mom misljenju polica je sasvim prosecna da ne kazem bez verze... Ni lud je ne bih stavio u svoju dnevnu sobu.  Mogu samo da zamislim kako Pass snagas groteskno izgleda na gornjoj polici a oko Classe-a i MacMini-a zjapi rupa dole... Odvratno.

Link to comment
Share on other sites

On 29. februar 2016. at 21:09, magellan said:

Ovo je jedna od retkih tema koju takoreci redovno pratim, pa bih se usudio i da participiram, ali samo u delu vezanom za estetiku (mada nije samo estetika u pitanju). U tom kontekstu bih predlozio sledece resenje za policu :

http://tooloud.co/fbm-rondo-spirit/

Na prilozenom linku je jako lepo sve opisano, a kao i uvek propraceno odlicnim fotografijama autora i iskrenog audiofila Nebojse Ugljesica, koji je i srecni vlasnik ovog prelepog komada namestaja.

Za mene je ovo jedna od lepsih Hi-Fi polica, a deluje da bi se savrseno uklopila u postojeci kontekst.

 

FBM-Rondo-10.jpg

Magellan

Hvala ti na kao sto kazes ucestvovanju u temi, svidja mi se polica. Izgleda odlicno konstruisana. Secam se da si dao par predloga i kada je bila tema konstruisanje trenutne police od furniranog medijapana.

Jedina razlika je sto sada nije neophodno drzanje CD albuma u fiokama (ali ih trenutno nemam gde), pa ovakva jednostavnija, kvalitetnija i lepsa polica svakako dolazi u obzir u nekoj buducnosti.

Poslao sam mail proizvodjacu cisto iz radoznalosti da proverim cenu neceg ovakvog.

U medjuvremenu evo par fotki kvalitetnijim aparatom.image.thumb.jpeg.f6c3a13182854de95af2e57

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...