Jump to content


Filips' sistem


Филип

Recommended Posts

OdliÄna skalamerija.  :thumbsup2

 

Nego, sada sam radoznao.

Probao si BFA integralac, AR integralac i Plinius SA-103, ali tada nisi imao preamp za taj snagaš. Šta se u međuvremenu desilo? Kako si ipak izabrao Plinius Pre+Power?

 

P.S. Jesam li ja bio jedini u temi koji je navijao za Plinius? :lol:  

 

P.P.S.  No bass, no fun!!  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ne vidi se dobro na slici, jel' se preamp zove Kaitaki ili Kaotuki? :D  :P

 

Pljuni me sad ako 'oces al' za ovakav pre/amp - speakers set-up moras da ides i na bolji izvor! ;)

Mene si naÅ¡ao da zae...vaÅ¡  :blah Å¡to bi rekao "onai".  

Preamp se zove Kaitaki (sa nepostojanim J), i stigao mi je umesto modela M8 koji je godinama bio u proizvodnji.

Vest je stigla potpuno neoÄekivano, jer se radi o potpuno novom modelu koji je posle dužeg vremena zamenio M8, i za Kaitaki kažu da je zvuÄno bolji.

Ovo za izvor ću se praviti da nisam video...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@stoN_Cold

Nije to taj izvor, Sima misli na moj cd plejer Resolution Audio Cantata, Å¡ta ćeÅ¡ voli da podE...ava viÅ¡e nego 'leba da jede, evo pozdrav i za njega  :cheers

 

Baksuz zna Å¡ta mislim o BFA tube dac-u koji sam imao prilike da Äujem u svom sistemu pre par meseci (tada sam koristio digital out sa Pioneer-a), pa mi sad "tovari ugalj" a joÅ¡ mi se buÄ‘elar nije ni ohladio...
Za sada Cantata ostaje najbolji all-in-one digitalni izvor - sipaš i ne misliš!

Pioneer DV LX-50 na koji ti misliÅ¡ će verovatno morati kod tebe na popravni, opet sam uspeo da mu razvalim "Digital out"...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@stoN_Cold

Pioneer DV LX-50 na koji ti misliÅ¡ će verovatno morati kod tebe na popravni, opet sam uspeo da mu razvalim "Digital out"...

 

Ма то је наш друг Сима, Ñве му је опроштено.

 

ДонеÑи када год хоћеш!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Mene si naÅ¡ao da zae...vaÅ¡  :blah Å¡to bi rekao "onai".  

Preamp se zove Kaitaki (sa nepostojanim J), i stigao mi je umesto modela M8 koji je godinama bio u proizvodnji.

Vest je stigla potpuno neoÄekivano, jer se radi o potpuno novom modelu koji je posle dužeg vremena zamenio M8, i za Kaitaki kažu da je zvuÄno bolji.

Ovo za izvor ću se praviti da nisam video...

:wave2

 

 

Da, da... i ja sam cuo da M8 u odnosu na Kaitaki zvuci Kaotuki. Good choice! :)

Link to comment
Share on other sites

:klanjanje ,ostao sam bez rijeÄi

 

i Filip bez para ...   :P  :D

 

Baksuz zna Å¡ta mislim o BFA tube dac-u koji sam imao prilike da Äujem u svom sistemu pre par meseci (tada sam koristio digital out sa Pioneer-a), pa mi sad "tovari ugalj" a joÅ¡ mi se buÄ‘elar nije ni ohladio...

 

... ali ih je na dobre stvari potrosio!   :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

OdliÄna skalamerija.  :thumbsup2

 

Nego, sada sam radoznao.

Probao si BFA integralac, AR integralac i Plinius SA-103, ali tada nisi imao preamp za taj snagaš. Šta se u međuvremenu desilo? Kako si ipak izabrao Plinius Pre+Power?

 

P.S. Jesam li ja bio jedini u temi koji je navijao za Plinius? :lol:  

 

P.P.S.  No bass, no fun!!  :lol:

 

Hvala, video sam ja da navijaš za Plinius.

 

Ali nisi bio jedini, Äak naprotiv bilo je viÅ¡e navijaÄa, već će se prepoznati...  :talasi .

Å to se tiÄe konaÄne odluke, mnogo je toga uticalo, a neÅ¡to od toga nije za javnu raspravu. Kada je testiranje ureÄ‘aja u pitanju imam osećaj da Plinius SA-103 (koji je pojaÄalo snage) nije bio u ravnopravnoj trci sa integralcima, liÄno verujem u koncept "ili intergralac ili pre/power combo". Kad se ureÄ‘aji usviraju, videćemo koliko sam bio u pravu i kako će Plinius pre/power kombo zvuÄati u odnosu na direktnu vezu SA-103 sa cd plejerom RA Cantata koja ima digitalni/varijabilni izlaz. Ali s obzirom da u zadnje vreme nemam puno vremena za sluÅ¡anje, malo će to potrajati.

 

U svakom sluÄaju, i ARC DSi200 i BFA Tulip su izvanredni ureÄ‘aji i svaki je u svom segmentu vrhunskih integralaca, sigurno jedan od najbolih. 

Jedino Å¡to je BFA Tulip inicijalno dosta skuplji od ARC-a, ali je isto tako i zvuÄno na viÅ¡em nivou.

Iskreno, da sam se umesto za Plinius odluÄio za bilo koji od ova dva, siguran sam da ne bih žalio ni sekunde. Jednostavno morao sam negde da preseÄem i napravim kompromis. Ja ZNAM da sam odlukom za Plinius napravio izvesni kompromis, naravno ovo se viÅ¡e odnosi na BFA Tulip kao alternativu. Sa druge strane, ARC iako ne jeftin, ima odliÄan odnos cena/kvalitet, i tom smislu bi ARC kao reÅ¡enje bio jeftiniji, kompaktiniji od pre/power varijante, plus troÅ¡ak strujni kabl, plus troÅ¡ak dodatnog kompleta balansiranih kablova. 

 

Toliko lepote ima u svakom ureÄ‘aju da kad doÄ‘ete do onoga Å¡to se izabrali u "tri najbolja", poÄevÅ¡i od izgleda, koncepta i individualnosti samog ureÄ‘aja i proizvoÄ‘aÄa, nemoguće je biti NEzadovoljan. 

 

Za DSi200 bih rekao da je izvranredan all-rounder sa neÅ¡to ravnijim/tanjim basom u odnosu na moje želje, sve pohvale, zaista iskreno mislim da ovaj integralac može da parira ozbiljnim pre/power kombinacijama! Već sam pisao o ovom pojaÄalu, neću ga viÅ¡e hvaliti, postaće sumnjivo...

 

Audio Research je na mene ostavio baÅ¡ jak utisak, ali su neke meni "bitne finese" i osećaj da bih u sluÄaju ulaska u ARC vrlo brzo "zagrebao" po njihovoj Reference seriji (npr. Ref 150), prelomile na drugu stranu. Fakat je da bi u kombinaciji sa npr. ARC REF5 preampom, takva kombinacija bila preskupa.

BFA Tulip je, bez sumnje, pravi rasni predstavnik hi-end segmenta, u nekim elementima prevazilazi i ARC i Plinius. BFA, kao i ARC, ima neÅ¡to ravniji i manje masivan/pun bas u odnosu na Plinius. E sad to zavisi i od izbora muzike, ali mislim da je Plinius, sa Audio Research DSi 200, generalno bolji all-rounder tj. bolje se snalazi u Å¡irokom spektru muziÄkih pravaca - ujedno ovo je bio jedan od glavnih razloga za konaÄnu odluku. Bass kao fun faktor je zaÅ¡titni znak Pliniusa, da ljudi ne shvate pogreÅ¡no osim punoće i energije u nižim frekvencijama, SA-103 sjajno i kontroliÅ¡e bas. Interesantno je da sam u sluÄaju ARC-a i BFA odmicanjem zvuÄnika od zidova dolazio do nekog idealnog basa (u kontekstu datog pojaÄala), a u varijanti Pliniusa bas je bio skoro jednako dobar i sa zvuÄnicima bliže zidu a i na poziciji 1/3 sobe znaÄi daleko od zida - basa nikada nije zafalilo. TakoÄ‘e, kod SA-103 i ostali delovi spektra su izuzetni - Plinius ima brz, homogen, blago topao tranzistorski zvuk koji odgovara rezolutnim zvuÄnicima kao Å¡to su moje Avalon Indre. 

 

Ono Å¡to oÄekujem od preampa - a toga je nedostajalo u varijanti "direktno cd u snagaÅ¡" - je neÅ¡to veća rafiniranost u viÅ¡em srednjem i gornjem spektru.

Nadam se da će se isplatiti investiranje u preamp, inaÄe sam bacio pare.

Sa druge strane, BFA ima veći stage, pogotovo po dubini u odnosu na Plinius, neÅ¡to je rezolutniji, raslojeniji i u momentima pruža analitiÄniji zvuk koji odgovara najboljim produkcijama, ali ponekad ume da preÄ‘e onu finu granicu sluÅ¡ljivosti, jednostavno sve baci pred sluÅ¡aoca. I pored ovoga, BFA ipak ne bih mogao da okarakteriÅ¡em kao hiper rezolutno pojaÄalo, Äak ima i neku finu dozu topline koja verovatno dolazi od lampe u pretpojaÄivaÄkoj sekciji, takoÄ‘e nema ni trunke svetlog karaktera koju liÄno ne volim.

Važna napomena za razumevanje gore iznetih tvrdnji za BFA u odnosu na Plinius SA-103 i ARC DSi 200: pri testiranju BFA Tulip sam skoro iskljuÄivo muziku sluÅ¡ao preko BFA Tube Dac-a.

Kombinacija ova dva uređaja je zaista ubistvena (isto tako i cena), ali i dalje ostaju neke prednosti Pliniusa koje sam pomenuo.

 

Na kraju gledajući, Äini mi se da Plinius fino balansira na granici muzikalnosti, sluÅ¡ljivosti raznih produkcija, i opet ponavljam dobro se slaže sa karakterom Avalona koji generalno zvuÄe priliÄno "verno i tonski taÄno".

 

 

Toliko od mene.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ÄŒestitam  na sistemu,mnogo moćno izgleda verovatno tako i radi. :thumbsup2

Jedva Äekam fotke kada ga spakujeÅ¡ u novu policu. :wave2

 

P:S Vraćaj kabal Äoveku,hoćemo utiske o sistemu!

Hvala Pavlaka, biće fotki samo da stigne polica, a to znaÄi za nekih 10-15 dana.

Ne brini za kabl, već je na putu...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

 

Å to se tiÄe konaÄne odluke...

 

................................................................

 

Toliko od mene.

:wave2

 

 

 

Hvala za opis evaluacije zvuka sa kandidatima.  :wave2

 

Meni su ovakve sluÅ¡ne vežbe i opisi istih jako korisni. Mogu vrlo dobru sliku sebi da stvorim o navedenim ureÄ‘ajima, uzimajući (zbirno) u obzir interakciju sa prostorom i zvuÄnicima tj. njihovim "peÄatom".

 

Npr. u situaciji gde je prostorija akustiÄki tretirana, i sa zvuÄnicima Äiji odziv liÄi na one koje preferira npr. Troels Gravesen, verovatno bi BFA isplivao kao bliži vernoj reprodukciji.

Ovde je Indra lagano svetlijeg karaktera (vidi se i na merenjima malo podignuto visokotonsko podruÄje), sa zidom u kamenu i bez akustiÄkih panela, logiÄan je izbor zvuÄno malo mekÅ¡eg Pliniusa. 

Link to comment
Share on other sites

 

Ono Å¡to oÄekujem od preampa - a toga je nedostajalo u varijanti "direktno cd u snagaÅ¡" - je neÅ¡to veća rafiniranost u viÅ¡em srednjem i gornjem spektru.

Nadam se da će se isplatiti investiranje u preamp, inaÄe sam bacio pare.

 

 

U pravu si sto ocekujes dosta od boljeg preampa.Ja sam probavsi 5-6 kombinacija ovog sto ja slusam zakljucio da su zvucni pomaci mnogo veci uz bolji preamp nego uz bolje snagase,a cuo sam i na drugom mestu kakva se transformacija dobila ubacivanjem jednog vrhunskog DIY preampa uradka.Jel ima ugradjen phono preamp.

Link to comment
Share on other sites

Plinius amp SA-103 i Kaitaki preamp veÄeras prvi put ukljuÄeni.

U plejeru se igrom sluÄaja zadesio album Nemanje Radulovića i Marielle Nordmann "Après un rêve".

 

Prvi zvuci violine i harfe božanstveni, sledi viÅ¡enedeljno usviravanje i utisci kad elektronika doÄ‘e na svoje... 

:type

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...