Jump to content


PANASONIC TX-P42G30E da li je dobra kupovina?


prophet

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply
  • 7 months later...

Radi se o ovome da para baš i nemam na bacanje a iznenada mi je crkao blaupunkt star 23 god !

G30 je 550€ a ST50 je 830€, razlika skoro 300€ ! A 3D mi uopšte ne treba niti patim za tehnikalijama.

GT50 se još kod nas nije ni pojavio a cena ćemu biti još veća od ST50.

Odgovarao sam na naslov teme i potvrdio da je G30 još uvek BEST BAY kupovina.

Link to comment
Share on other sites

Jeftinije je rentirati auto, otići u Mađarsku, kupiti, platiti carinu, doneti, povraćaj Mađarskog PDV-a... i to su cene ovih TV-a sa KP-a. Izgleda neverovatno ali kolega je seo i sabrao sve to i to je ta cena. Pa sad ti vidi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I ja sam kupio Panasonic TX-P42G30E. Jedva sam ga naÅ¡ao, jer se viÅ¡e ne proizvodi. Hteo sam baÅ¡ njega jer je 2D, a i veliÄina mi odgovara. Cena je 80000 RSD, a kupljen je u Neptunu.

Da li ova generacija Panasonic plazma televizora zahteva posebnu razradu ekrana pre ozbiljne upotrebe?

Link to comment
Share on other sites

Ljudi pri pokusaju da skinu malo jaci image retention to rade sa (pre)malim vrednostima za contrast/brightness.

Treba uz neku od break-in matrica pojacati te vrednosti skoro na maksimum i problem se vrlo brzo resava.

BTW, postoje dve "struje" sto se tice break-in-a plazmi - jedni tvrde da to treba raditi sa sintetickim materijalom, a neki bash suprotno. Vrlo slicno kao i za razradu motora na novom automobilu - jedni tvrde da prvih ~1000 km treba maziti i paziti motor, a drugi da ga treba gaziti iz sve snage - naravno, tek kad se zagreje.

Ko je u pravu tesko je proceniti... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...