Jump to content


Imate li gramofon?


Bujodrag

  

143 members have voted

  1. 1.

    • Da, i redovno ga koristim
      77
    • Da, i povremeno ga koristim
      21
    • Da, ali ga retko koristim
      17
    • Ne, ali bih voleo da ga imam
      13
    • Ne i ne zanima me
      10
    • JoÅ¡ jedna glupa anketa koja samo poveÄ?ava veÅ¡tači gramofonski hajp
      5


Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Prvo sam slusao ploce,paralelno sa kasetama...onda je dosao na red cd a grandza se "malo" zapostavila,toliko da se kolekcija vinila stalno smanjivala a diskova povecavala...do te mere da je odnos Lp vs CD na kraju iznosio 150:1400 :oops:...Sada "vrtilica"(citirano :wave2 ) uzvraca udarac :boxing:listen [Neko rece skup sport?]

Link to comment
Share on other sites

Posle duže pauze,ponovo radi gramofon :banana

Naime,imao sam problem sa kablom koji je zbog starosti odbijao saradnju,ali to je rešeno uz pomoć g.Dobrina.A pošto je taj period bio poduži,i igla je otkazala poslušnost.

Sada sam nabavio skromnu glavu Sumiko Black pearl,ali za te pare(55 eur) radi posao.

Sad da dignem neki keÅ¡ kredit,pa pravac Amazon po ploÄe :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Glasao sam da nemam gramofon i da me ne zanima, zato Å¡to... nemam i ne zanima me.

Kad sam se, pre nekog vremena, ovde na forumu zainteresovao malo za to sokoćalo, u privatnoj prepisci sa kolegama sa foruma sam primetio nešto interesantno. Svi (odreda) su mi rekli da je ulazak u vinil vode ozbiljan korak i da dobro razmislim. Ukratko, svi (odreda) su navodili nedostatke koje treba da uzmem u obzir. Svi su govorili i o pozitivnim stvarima i o uživanju koje vinil može da pruži.

Prednosti niko nije naveo. O soniÄnoj superiornosti vinila u odnosu na digitalne formate sam, kao i svi mi, mogao Äitati na internetu, ali u prepisci sa Älanovima foruma niko mi nije pisao o tome. Zanimljivo.

I tako sam ja odustao od gramofona. A nije da nisam hteo...

Link to comment
Share on other sites

Glasao sam da nemam gramofon i da me ne zanima, zato Å¡to... nemam i ne zanima me.

Kad sam se, pre nekog vremena, ovde na forumu zainteresovao malo za to sokoćalo, u privatnoj prepisci sa kolegama sa foruma sam primetio nešto interesantno. Svi (odreda) su mi rekli da je ulazak u vinil vode ozbiljan korak i da dobro razmislim. Ukratko, svi (odreda) su navodili nedostatke koje treba da uzmem u obzir. Svi su govorili i o pozitivnim stvarima i o uživanju koje vinil može da pruži.

Prednosti niko nije naveo. O soniÄnoj superiornosti vinila u odnosu na digitalne formate sam, kao i svi mi, mogao Äitati na internetu, ali u prepisci sa Älanovima foruma niko mi nije pisao o tome. Zanimljivo.

I tako sam ja odustao od gramofona. A nije da nisam hteo...

Link to comment
Share on other sites

Imam 2 gramafona - Thorens je na glavnom sistemu a Optonica je pomocu NAD PP2 spojena na kevin neki Panasonic all in one kucni bioskop..

Kao sto sam i ranije naveo gramafon slusam redovno , ali sad kad je pukla sezona ipak sam na Dunavu i lovim sarane i ostalu divljac i slusam uzivo koncerte slavuja, kosova i drugih ptica.

Kuci kad ceprkam i radim nesto onda digitalija ili radio.. Ali cesto odvojim vreme za bar po jednu-dve ploce da zavrtim na dan..

Kad sednem da bas slusam ploce onda me ne mrzi da ih vrtim, brisem i slicno.

Iako mi je relativno skromna kolekcija ipak joj se redovno divim i uvek jedva cekam neki visak u budjetu da skoknem nedeljom do buvljaka da prosirim kolekciju..

@ Zeone.. kod mene je mrtva trka gramafon ili dek... mada je po broju uredjaja 4:2 u korist dekova :)

Link to comment
Share on other sites

Glasao sam da nemam gramofon i da me ne zanima, zato Å¡to... nemam i ne zanima me.

Kad sam se, pre nekog vremena, ovde na forumu zainteresovao malo za to sokoćalo, u privatnoj prepisci sa kolegama sa foruma sam primetio nešto interesantno. Svi (odreda) su mi rekli da je ulazak u vinil vode ozbiljan korak i da dobro razmislim. Ukratko, svi (odreda) su navodili nedostatke koje treba da uzmem u obzir. Svi su govorili i o pozitivnim stvarima i o uživanju koje vinil može da pruži.

Prednosti niko nije naveo. O soniÄnoj superiornosti vinila u odnosu na digitalne formate sam, kao i svi mi, mogao Äitati na internetu, ali u prepisci sa Älanovima foruma niko mi nije pisao o tome. Zanimljivo.

I tako sam ja odustao od gramofona. A nije da nisam hteo...

Link to comment
Share on other sites

Glasao sam da nemam gramofon i da me ne zanima, zato Å¡to... nemam i ne zanima me.

Kad sam se, pre nekog vremena, ovde na forumu zainteresovao malo za to sokoćalo, u privatnoj prepisci sa kolegama sa foruma sam primetio nešto interesantno. Svi (odreda) su mi rekli da je ulazak u vinil vode ozbiljan korak i da dobro razmislim. Ukratko, svi (odreda) su navodili nedostatke koje treba da uzmem u obzir. Svi su govorili i o pozitivnim stvarima i o uživanju koje vinil može da pruži.

Prednosti niko nije naveo. O soniÄnoj superiornosti vinila u odnosu na digitalne formate sam, kao i svi mi, mogao Äitati na internetu, ali u prepisci sa Älanovima foruma niko mi nije pisao o tome. Zanimljivo.

I tako sam ja odustao od gramofona. A nije da nisam hteo...

Link to comment
Share on other sites

Umalo da postanem digimon, juce kupio komp na buvdzi za 20e, :screwy (athlon 2200+ 512Mb 80Gb), ali avaj prodao sam SB tako da od digimonije za sad nema nista. :D:D:D

Ali nisam u opasnosti evo sad dok ovo pisem a kucam sporo :type jer tastature nemam slusam level 42 i razmisljam kako bi bilo lepo da imam plocu. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Najnovija istraživanja su pokazala da je vinil jako opasan po zdravlje, veoma lako se zarazi , dovoljno je dva sata provesti u sobi u kojoj se nalazi, prodire u organizam najÄešće kroz uÅ¡i mada i oÄi nisu imune na njega. Period razgradnje mu je oko 2000 godina, Å¡to znaÄi VINIL JE VEÄŒIT. Znaci trovanja, poÄinje se sa pitanjem da li vredi ući u priÄu a zavÅ¡ava se sa 10 novih albuma nedeljno. LeÄenje krajnje neizvesno i retki se upuÅ¡taju u rehab. prosto ubija volju :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Imam i redovno slusam.

Prica sa gramofonom je pocela na sugestiju drugara koji je rekao -smo ti jos gramofon fali, a zatim malo hajpa sa foruma i ja vec na KP narucujem prvi krs od gramofona koji neprestano zuji, ali je odradio je posao - ubedio me je u lepotu vinila. Zatim je dosao American Audio (kopija 1210) koji korektno radi posao, ali vec mi se po glavi mota neki Pro-ject. Malo je verovatno da cu se odluciti za kupovinu polovnog gramofona.

Zanimljivo pitanje je da li ste digimon. I jedno i drugo. Volim slusati muziku sa nosaca zvuka - ploce, diskovi, kasete, MD... Valjda je to neko nasledje, kada su se pojavio racunar kao reproduktor ja sam bio odusevljen ali se zapravo nikada nisam primio na to da slusam muziku sa racunara, zatim mi se DVD ucinio kao zgodna opcija, ali ni to nije islo, kad sam kupio media player koji ima podrsku za losless, rekao sam to je to, ali drzalo me je dva dana. Odusevljen sam i kako je ipod osmisljen ali verovatno ni u njemu ne bi nasao neko zadovoljstvo osim kada putujem.

Tako da meni beskonacne play liste i nisu neko zadovoljstvo a da ustanem i da okrenem plocu nije problem, jedino sto moram da pazim jeste da ne zaspim uz gramofon. Nije to preterano skup hobi, po meni nista zahtevniji od slusanja muzike sa CD-a, a i ima svojih drazi.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...