Jump to content


Hi-Files: Hi-Files 42 je u prodaji


Ljuba

Recommended Posts

71-HF42-najava.jpgNovi broj magazina Hi-Files pojaviće se u prodaji u četvrtak, 30. juna. Najnovije vesti iz sveta audio i video opreme dopunjene su opširnim izveštajem sa EISA konferencije u Briselu, na kojoj smo imali priliku da se upoznamo sa novim proizvodima iz čak 22 kompanije. Slede testovi audiofilskih sprava poput PMC FB1i Signature i ProAc Tablette Reference zvučnika, Linn Majik sistema, Advance Acoustic MAP 308 integralnog pojačala, NAD VISO THREE CD-risivera ili novog Simaudio DAC-a MOON 100D i gramofonskog pretpojačala MOON LP3, a u magazinu je prisutan veliki broj ureÄ‘aja koji su pristigli na testiranje za potrebe EISA nagrada. Novi A/V risiver Pioneer VSX-921, moderni i pristupačni 5.1 sistemi zvučnika JBL Cinema 300 i Cinema 500, svestrani multiroom sistem Philips WMS8080 i vrhunski LED LCD televizor Samsung UE55D8000 samo su neki od ureÄ‘aja koje smo izdvojili kao kvalitetne i interesantne novitete na audio-video sceni. Naravno, tu je i rubrika ''Retro'', u kojoj se možete upoznati sa najboljim Nakamichi tjunerom - modelom ST-7E. ''Muzika i film'' donosi prikaz muzičke kulture helenske civilizacije, priče o ''kameleonu sa žaokom“ Stingu, gitaristi Tomu Morellu i glumcu Johnyju Deppu, a tu su i redovne muzičke i filmske recenzije. Na kraju, ''Pregled tržišta'' donosi aktuelne cenovnike audio-video opreme na našem tržištu, kao i pregled testova u prethodnih deset brojeva magazina Hi-Files.

Pročitajte ceo članak

Link to comment
Share on other sites

Kupio novi broj, prelistao i odmah primetio 2 lepe stvari :

1. U nadnaslovu svakog testa je navedena i cena testirane komponente kao i poboljsano graficko resenje samog testa ( sa slikama muzickih odnosno video izdanja upotrebljenih za test) i

2. Bolje slike . thumbsup2.gif

Btw mislim da je ovaj broj nesto deblji nego prethodni

icon_listener.gifwave2.gif

Link to comment
Share on other sites

Vladovid, poslednja dva broja su deblja, dakle u pravu si samo nisi primetio u proslom broju.

Papir je dosta kvalitetniji, ali malo su stampari odcepili crnu, pa su tamne slike izgubile detalje.

Ne samo slike iz naseg studija, vec sve... videcemo i to da resimo.

Novo zaglavlje je moja ideja... primetio sam da su svi magazini izbacili debele linije, a da je odlicna ideja da odmah na jednom mestu citaoci imaju ime uredjaja, cenu i link.

Ziveli!

Link to comment
Share on other sites

ProÄitah i neke druge tekstove osim ovog Å¡to mi je bio najinteresantniji. Prethodnih par brojeva je bilo za one koji vole dvokanalnu postavku, u ovom se multimedija vraća. Dobro, Å¡ta je tu je.

Å to se tiÄe vizuelnog kvaliteta Äasopisa, već se dosta popravio u ovoj godini i to smo konstatovali. Fotografije su dosta kvalitetnije u odnosu na brojeve iz proÅ¡le godine. Mislim da samo treba odluÄiti na kom stilu se zadržati i to održavati bar za tri izdanja, a ne da se u svakom neÅ¡to menja, makar to bilo zaglavlje ili neka sliÄna sitnica. Ne smeta mi, samo mislim da treba da se odluÄite za jedan vizuelni identitet i taj pratite neko vreme.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Jedini "krivac" za vise Home Theater testova su, kao sto sam napisao u reci urednika, pristigli EISA semplovi.

Stiglo je vise od 25 uredjaja, pa smo morali da proberemo najbolje i da veci deo objavimo sada, a drugi deo da ostavimo za septembar.

Link to comment
Share on other sites

Imam jedan predlog za testove mrežnih plejera tipa Yamaha NP-S2000 ili Linn Majik DS: bilo bi lepo kada bi se u Äasopisu prikazali i screen shotovi aplikacija za iPhone/Android/Å¡tagod koje se koriste kao daljinski upravljaÄ (ako proizvoÄ‘aÄ ima posebnu aplikaciju za to). Ili ako je u pitanju daljinski koji stiže sa ureÄ‘ajem, da se vidi i sadržaj njegovog ekrana. Izgled i funkcionalnost tih "daljinskih upravljaÄa" u velikoj meri utiÄe na ukupan doživljaj upotrebe ureÄ‘aja.

Link to comment
Share on other sites

Imam jedan predlog za testove mrežnih plejera tipa Yamaha NP-S2000 ili Linn Majik DS: bilo bi lepo kada bi se u Äasopisu prikazali i screen shotovi aplikacija za iPhone/Android/Å¡tagod koje se koriste kao daljinski upravljaÄ (ako proizvoÄ‘aÄ ima posebnu aplikaciju za to). Ili ako je u pitanju daljinski koji stiže sa ureÄ‘ajem, da se vidi i sadržaj njegovog ekrana. Izgled i funkcionalnost tih "daljinskih upravljaÄa" u velikoj meri utiÄe na ukupan doživljaj upotrebe ureÄ‘aja.

Link to comment
Share on other sites

Miris tako,tako-al' ukus...olizao sam stranicu sa Linn Ekos :facehearts gramofonskom ruckom-mljac,mljac. :grin:

Onaj tekst o Stingu je ocajan,tracerski.Bavi se trivijalnim google search stvarima umesto da se neko potrudio da ode na koncert i napise malo vise o retkoj prilici da se prava svetska zvezda(naspram najcesce sretanih naftalinskih fosilnih ostataka u koncetrnim salama) cuje u jedinstvenoj prilici u okruzenju orkestra(i to nasih muzicara)-o tome jedna smesna polurecenica.

Link to comment
Share on other sites

@mbranko

Hvala na predlogu, vec smo radili na tome... uzeli smo video karticu za HDMI ulazima sa namerom da u HD rezoluciji dobijemo izgled GUI, menija i slicno... nazalost, HDCP zastita nam to ne dozvoljava. A ja nisam hteo da te slike budu u niskoj rezoluciji. Alternativa je da uvek na raspolaganju imamo neki 50" TV, pa da ga slikamo u mraku, ali ni to nije resenje.

@sondek

Hvala za kritiku, ima smisla.

Link to comment
Share on other sites

JuÄe sam se vratio sa odmora, gde sam na miru i detaljno proÄitao Äasopis.

U moru lepih tekstova i prikaza, jedna reÄenica mi je izazvala pažnju, vraćao se nekoliko puta da bi je shvatio iz konteksta i slike, ali nisam siguran Å¡ta sam zakljuÄio, pa mi molio Ljubu za pojaÅ¡njenje.

Naime na strani 20 u tekstu stoji jedna reÄenica, citiram:

" InaÄe, ne treba naglaÅ¡avati koliku pažnju je inženjerka akustike sa nadimkom Jules dobila od novinara."

:grin::grin:

Pošto si ti Ljubo novinar, jelte, pojasni malo ovo. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Čače. ne znam šta nije jasno :)

Devojka koja lepo izgleda, razume se u hi-fi, inžinjer akustike, sve što pitaš o muzici/akustici/fizici zna veoma dobro, radila na razvoju nove KEF T serije itd.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...