Jump to content


Dobar TV za matorce


Bujodrag

Recommended Posts

Stičem utisak, na osnovu komentara, da je za gledanje televizijskog programa i dalje najbolji CRT televizor.Kako je to moguće?Zar će Prvi program ili Avala, pink ili neki od onih sportskih kanala ili šta se već gleda izgledati lošije na Plazmi i LCD-u od 700 evra?Može li neko to da mi objasni, laičkim jezikom?

Da probam sa jednom analogijom :evil:

Imas gramofon technics 1210... Mislis da vredi necemu - radi dobro u postojecem sistemu...

Onda nabavis mnogo kvalitetnije pojacalo (ili kombinaciju preamp/snagas) i zvucnike i vidis da je gramofon kanta... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Uzmi fotku rezolucije 640x480 i uveličaj je na 300%. To se otprilike dešava kad pustiš analogni TV signal na full HD panel.

Upravo, samo treba dodati i faktor JPEG kompresije, odnosno u ovom slucaju bitrate signala, sto moze dodatno zakomplikovati situaciju...

Link to comment
Share on other sites

Misliš, izvor (TV signal) je isuviše loš za LCD/Plazma sprave koje, onda, prikazuju sve njegove nedostatke.Ipak, svi kupuju te televizore i svi gledaju TV program.Nešto mi tu ne štima.:unsure:

Verujem da vecina (ovde prisutnih) zna na kom nivou je "tehnicka kultura" :(

Offtopic:

A za to što si me uvredio, izbaciću te iz testamenta.

:P

Ne brinem za to, posto cu ja verovatno prvi "na put" ;)

I, ja nemam Technics 1210!

:wave2

Jos bolje!!! :))))

(imas 1200?) ;)

Link to comment
Share on other sites

Analogni tv-signal "naÅ¡ih" terestrijalnih i kabloviskih "programa" je oÄajan, sa horizontalnom rezolucijom na nivou vhs-a, prepun Å¡uma/smetnji i Äega sve ne... nikakva magija tu NE POMAŽE, niti se može sa takvim "kvalitetom" dobiti kvalitetna slika, koliko god besan panel imali, plasma ili lcd svejedno !!!

Link to comment
Share on other sites

Šta, primena stava:Nije važna slika, važno je da imam Plazma/LCD/LED TV?

Hm, mislio sam da su ljubitelji televizije pragmatiÄniji.

Offtopic: Aha, imam 1200, dobar majci svojoj!

Ne vredi, moraću da obidjem prodavnice i sam vidim ta Äuda.Ali, oni u prodavnicama puÅ¡taju nekakve HD snimke kojekakvih cvetova i zalazaka sunca, moram naći prodavnicu u kojoj puÅ¡taju Prvi program ili takvo neÅ¡to.

Link to comment
Share on other sites

Paz' 'vako Shushumideru...Kod matoraca je prikachena plazma,vec pomenuta na nekoj od strana,i to sa analognim signalom.Takodje je povezan i sa digitalnim,zahvaljujuci charima Ikom provajdera koji pushta digitalni signal bez nadoknade.Naravno,uz svesrdnu pomoc DVB-C tunera ugradjenog u TV.Uglavnom sve vreme stoji na analognom delu meni-ja,jer je slika zaista fantastichna.Prebacivanjem meni-ja na digitalni tuner,slika je takodje fantastichna,uz nekoliko kanala vishe u odnosu na analogni paket.Poenta:Ako ti provajder shalje kvalitetan signal analogni ili digitalni,slika ce biti bez greshke.Ako ti provajder shalje losh kvalitet signala (ne jachinu u dB,vec loshe obradjen signal),nece ti pomoci ni Pioneer Kuronja. :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Paz' 'vako Shushumideru...Kod matoraca je prikachena plazma,vec pomenuta na nekoj od strana,i to sa analognim signalom.Takodje je povezan i sa digitalnim,zahvaljujuci charima Ikom provajdera koji pushta digitalni signal bez nadoknade.Naravno,uz svesrdnu pomoc DVB-C tunera ugradjenog u TV.Uglavnom sve vreme stoji na analognom delu meni-ja,jer je slika zaista fantastichna.Prebacivanjem meni-ja na digitalni tuner,slika je takodje fantastichna,uz nekoliko kanala vishe u odnosu na analogni paket.Poenta:Ako ti provajder shalje kvalitetan signal analogni ili digitalni,slika ce biti bez greshke.Ako ti provajder shalje losh kvalitet signala (ne jachinu u dB,vec loshe obradjen signal),nece ti pomoci ni Pioneer Kuronja. :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Pa, ne znam.Ćale vozi SBB kablovsku i ima onu digitalnu D3 spravu.Je l' to dovoljno dobro?

Ako se dobro sećam, majstori su komentarisali da je kod mene signal vrlo dobar, odliÄan, Äak, Å¡ta god to znaÄilo (mislio sam da je kod kablovske signal svuda isti).

....Uglavnom sve vreme stoji na analognom delu meni-ja,jer je slika zaista fantastichna.Prebacivanjem meni-ja na digitalni tuner,slika je takodje fantastichna,uz nekoliko kanala vishe u odnosu na analogni paket.Poenta:Ako ti provajder shalje kvalitetan signal analogni ili digitalni,slika ce biti bez greshke.Ako ti provajder shalje losh kvalitet signala (ne jachinu u dB,vec loshe obradjen signal),nece ti pomoci ni Pioneer Kuronja. :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...