Jump to content


Dobar TV za matorce


Bujodrag

Recommended Posts

Kolege Forumaši, imam "situaciju"!

Moj otac je rešio da svoju teško zaradjenu crkavicu potroši na televizor. <_< !

Ja o tevelizorima ne znam ništa (nemam ga) a moj ćale zna još manje.

NameraÄio se da kupi Sony televizor LCD -40BX400AEP po ceni od 70.000 dinara a ja vas pitam da li je to dobar izbor (uredjaja i prodavnice) ili ima i boljih sprava za te novce.

Ono Å¡to je bitno je da ćaletu ne trebaju "features".Ima kablovsku i neki digitalni paket(e).Ne koristi DVD plejere, mada ću mu nabaviti neki, niti ga zanimaju surraund sistemi, kompijuteri, streamovanje i ne znam Å¡ta joÅ¡.On, jednostavno, 'oće da sedne i gleda TV program.Stoga, traži neki model koji se pokazao izdržljivim i trajnim.U naÄelu, dijagonala bi trebala da je 40" (osim ako postoji model manje dijagonale a mnogo većeg kvaliteta) a budžet bi, krajnjim naporom, mogao da poraste za 10%.

Dakle, Sony ili neki drugi, dobar, pouzdan, izdržljiv, skroman?

Hvala, unapred.

Gledam teme u ovom podforumu, ali se ne snalazim a Pater Familias je nestrpljiv.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

TV je sasvim OK, ima mogućnost prijema digitalne TV sa antene (trebalo da poÄnu da emituju uskoro), cena je takoÄ‘e ok, joÅ¡ samo da mu kupiÅ¡ WDTV i nabaciÅ¡ nekoliko HD filmova na disk - neutralisaćeÅ¡ matorog za duže vreme. :grin:

Sa ovakvim TV-om ima smisla uzeti SBB-ov HD paket.

P.S. rezolucija je OK - ne smanjuj ekran - tih 40" brzo postane malo :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ja bih gledao da izbegnem Sony, mislim da na naše tržište šalju modele sa lošim panelima ( iskustvo nekoliko mojih prijatelja )...U tom cenovnom rangu bih pre kupovao Samsung modele.

Kakav ima digitalni tuner za "zemaljske" programe ti je potpuno nebitno jer otac ima kablovsku. Dalje, poÅ¡to ima SBB kabl operatera nebitno mu je i kakav mu je dvb-c tuner poÅ¡to Sbb ima svoje digitalne risivere, ne možeÅ¡ kao kod, recimo Ikoma da samo " tutneÅ¡" kabl u atnenski prikljuÄak tv-a.

Moj glas u svakom sluÄaju ne ide za Sony tv.

Link to comment
Share on other sites

@Woland, ćale ima kablovsku a kasnije je uzeo neku digitalnu spravu i dodatni paket programa ali ja ne znam da li je to HD.Ne javlja mi se, saznaću kad dodjem kući.

...err.... Å¡ta je WDTV :oops: ?

O.K. Rezolucijom prihvaćeno da rezolucija bude Äetr'es inÄa.

@zeoN_Rider

Ti, drugi a jeftiniji, koji su?Jesu li dobri?

@mixailo, u kom smislu loši paneli?kvare se?

Ćaletu je, pre svega, bitno da to bude sprava koja neće umreti Äim istekne garancija.

Koji Samsung.

Mis'im, ja stvarno nemam pojma o televizorima, ne znam Å¡ta da gledam.

A LCD vs Plazma?

Vidim da ima i plazma televizora u tom prajsrejndžu.

Link to comment
Share on other sites

Ukratko...nikako Sony(mrzi me da obrazlazem,previshe je kritika na sve Sony tv na domacem trzishu).Znachi,za matorce i ostale kojima je jedina namena tv-a gledanje tv programa,PLAZMA i samo Plazma.Panasonic,HD ready,42 incha,model po izboru.Veruj mi,bice odushevljeni,a i ti sa njima.

Veselo Vam gledanje TV Dnevnika bilo! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

@Woland, ćale ima kablovsku a kasnije je uzeo neku digitalnu spravu i dodatni paket programa ali ja ne znam da li je to HD.Ne javlja mi se, saznaću kad dodjem kući.

...err.... Å¡ta je WDTV :oops: ?

O.K. Rezolucijom prihvaćeno da rezolucija bude Äetr'es inÄa.

Mis'im, ja stvarno nemam pojma o televizorima, ne znam Å¡ta da gledam.

A LCD vs Plazma?

Vidim da ima i plazma televizora u tom prajsrejndžu.

Link to comment
Share on other sites

Evo konkretnog resenja za tvoju situaciju a potkovano iz licnog iskustva, ovako stvari bar po meni stoje;

1) Pretplacivati imena kao sto je Sony, Pioneer, Philips, itd zaista nema smisla pogotovo u ovakvoj krizi i situacijama gde posten narod svoju crkavicu kao sto ti rece tesko zaradjuje

2) Hvala bogu pa su se pojavile firme poput LG I Samsunga, koje su zestoko stale na crtu gore navedenim divovima i uspele da dostignu taj nivo kvaliteta za dosta manje novce, pa da cak i u vecini slucajeva da ponude i vise. Jedan od tih modela je i LG42LV3550, koji je kupio moj brat u detaljnom analiziranju ponude. Uz moju NESEBICNU pomoc dosli smo do ovog modela koji kosta 82.000 dinara u Neptunu-Ustanicka 65 tel 3446123. TV ima jako doBru i ostru sliku sa veoma izrazenim konrastima u crnoj i beloj boji, nema sta nema od svih mogucih ulaza i izlaza, podrske za internet, wirelees, streaming. Poenta je da je brat jako Zadovoljan sta je dobio za ulozeni novac, >> i u tom pravcu ide ova preporuka. Pogledaj na netu o cemu se radi pa javi kako ti izgleda cela ova prica oko LG42LV3550. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

@mixailo, u kom smislu loši paneli?kvare se?

Ćaletu je, pre svega, bitno da to bude sprava koja neće umreti Äim istekne garancija.

Koji Samsung.

Mis'im, ja stvarno nemam pojma o televizorima, ne znam Å¡ta da gledam.

A LCD vs Plazma?

Vidim da ima i plazma televizora u tom prajsrejndžu.

Link to comment
Share on other sites

U novootvorenom Tempu na Vidikovcu ima Panasonic-a po 50 000,Sharp-ov lcd-32' 36 000.Nekih Sony-jevih modela 40' po 48000....malo je reci da sam bio zapanjen sa cenama (prvi put sam i usao u Metro) jer tehnicku robu ne gledam na takvim mestima....izgleda da sam pogresio...u svakom slucaju jeftiniji su od Tehnomarketa, Tehnomanije i dr. Pozdrav!:wave2

Link to comment
Share on other sites

Matori verovatno ima SBB-ov D3 paket. SBB nudi paket sa HD kanalima, što jedino ima smisla ukoliko ima TV visoke rezolucije, što taj Sony jeste. WDTV je media player (može da pušta i FLAC), preko kog, uz eksterni USB disk možeš da puštaš filmove u visokoj (i niskoj) rezoluciji. Ima ih i na oglasima, evo jedan - prva verzija sa RCA (noviji imaju 3,5 mm tropolni izlaz):

WDTV

InaÄe, zvuk sa WDTV-a može da ide preko HDMI u TV.

Možebiti da za iste pare može da se kupi Samsung ili LG koji imaju bolje specifikacije. To za panele, ne znam... Ipak It's Sony.

P.S. Plazma ima lepšu sliku, ali obrati pažnju na rezoluciju - još uvek ih ima sa niskom (HD ready varijante). Panasonic je zakon za plazme.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, Samsung PS 42C430 sa rezolucijom od 1024X768 je za izbegavanje.

Edit: @perodeformero: je l' gore navedeni Samsung HD Ready?

I šta se dešava ako na HDReady TV pošaljem Full HD signal:Ne može uopšte da ga reprodukuje ili ga reprodukuje ali ne u punom kvalitetu.

Link to comment
Share on other sites

Ono što je bitno je da ćaletu ne trebaju "features".Ima kablovsku i neki digitalni paket(e).Ne koristi DVD plejere, mada ću mu nabaviti neki, niti ga zanimaju surraund sistemi, kompijuteri, streamovanje i ne znam šta još.On, jednostavno, 'oće da sedne i gleda TV program.

Link to comment
Share on other sites

Bujo da ne bude posle :screwy je... nema kajanja a i vec si poceo da razmisljas u tom pravcu , sto nema full hd, sto nema internet, sto nema ovo-ono itd. Uvek su top modeli imali veci komfor, kvalitet , ostriju sliku, dugotrajniji i kvalitetniji ekran, i takve stvari i kasnije nesto vrede i ostaju u trci bar par godina, steta je zbog razlike od 100-200 eura napravuti gresku za kajanje . Izmedju ostalog-da skratim pricu, isto je kao i kao i u hi-fi-ju, i dan danas svi hoce samo top modele koji jedini drze cenu i u vreme krize, naprimer da imam sansuija au-20000, aux-i, au-919 , Marantzov receiver 2500, bilo sta od Kenwood serije na oznake L-o1, LO2, itd znamo svi mi sta je dobro . Suludo je u 21 veku kupiti tv bez fuul hd-a, zato im i obaraju cene jer to vise niko nece da kupi-to se baca na zapadu, o ostalim stvarma i da ne pricam... http://www.amazon.co.uk/LG-42-LV-3550-107cm/dp/B004S1X0U4

Izadjes lepo na net pa pogledj koliko su preko televizori koji ti se preporucuju-sigurno dosta jeftiniji nego kod nas ako uopste i postoje u ponudi a ovaj Lg tehnoloski veoma napredan, drzi cenu i na zapadu, to nesto govori. Nikad se nezna, mozda on jednog dana zavrsi i kod tebe, i o tome treba razmisljati. TV se kupuje jednom u 5 ili vise godina, :cheers zato sve ovo pricam :cheers:cheers

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...