Jump to content


Aktivne zvucne kutije


pera451

Recommended Posts

D klasa i slicna buranija koja se meri u gramima je izvanredna polazna tacka za aktivnu postavku, uzmes neku od ovih novih visekanalnih zvucnih karti i neku softversku aktivnu skretnicu sa DSP-om, uteraj signal iz digitalnog strimera (kupio si touch), uradi razdeli to po kanalima digitalno, na izlazu konverzija u analogni pa u 4-6-8 ili koliko ces vec kanala/pojacala

kapiram da ne racunajuci drajvere sve ostalo mozes da zatvoris u 500e max, i manje

mogu da zamislim da ce u odnosu na ono sto sad slusas zvucati kao supersonicni avion

Link to comment
Share on other sites

Uh, lepo bi bilo kada bi takav skok mogao da se napravi za te pare :).

Moje pitanje motivisano je malo drugacijim pravcem. U nekom trenutku, kada se potrose parice za novi DAC, postavice se pitanje novih kupovina, verovatno u amp sekciji.

I tu, kao i inace, postoji veliki problem sto je vecinu stvari koju bih voleo da probam kasnije tesko prodati, cak i sa gubitkom, eufemisticki nazvanim "upgrade fee". Iskusio u poslednje vreme vise puta :(.

U nizu takvih sprava (recimo T+A - razne komponente) je i D-klasa, tj. pomenuti NFR8. Na srecu, nedostatak para mi trenutno nadomescuje nedostatak opreznosti i razuma :).

Link to comment
Share on other sites

@Anubise,

hvala unapred za redjanje. Prilicno sam radoznao kako bi to sve moglo da izgleda, a pare o kojima govoris ne zalim da ulozim u takav eksperiment.

"Svajsera" za takve situacije vec imamo :).

Cak mi se kao najveci problem cini kutija, posto tesko da cu lako naci ono sto sam ja zamislio (hint: Restek sa KP).

Link to comment
Share on other sites

@Anubise,

hvala unapred za redjanje. Prilicno sam radoznao kako bi to sve moglo da izgleda, a pare o kojima govoris ne zalim da ulozim u takav eksperiment.

"Svajsera" za takve situacije vec imamo :).

Cak mi se kao najveci problem cini kutija, posto tesko da cu lako naci ono sto sam ja zamislio (hint: Restek sa KP).

Link to comment
Share on other sites

pa zvucna kartica sa tim softverom gore ti je srce takvog sistema, tu ti je DAC - sve ti je u jednom kucistu

ako neces zvucnu kartu i softver onda moras da nadjes digitalnu skretnicu sa DAC-om, behringer bi trebalo da ima neki all-in-1 uredjaj

moze i tako ali bih jedino morao da proucim detaljno, nisam se bavio njojzinom problematikom da nema neki nepredvidjeni zaheb:)

preamp, kakav preamp :bounce

pa ovo je sistem za digitalne izvore, zar nisi pominjao touch?

Link to comment
Share on other sites

@anubise,

ja se nadam nabavci DAC-a od 770 Evra, ne racunajuci S/PDIF konvertor za koji sam vec dao 200 i skup digitalni kabl. Sta ce mi sad pa ta kartica od 100 Evra? :).

BTW, za problem sa RF smetnjama znam, zato sam u jednom od prethodnih postova i povezao zelju da ih probam sa "nedostatkom opreza i razuma".

Znam, ali prokleta radoznalost...

Link to comment
Share on other sites

Kako da ti kazem, ko god kupuje vintage opremu mora da racuna sa tim da je uredjaj promenio razne vlasnike.

Ja u to nemam uvid, niti mislim da se time bavim. Ako zvucnici i imaju neke probleme, ja ih ne cujem.

Jedino sto znam kao (bivsi) problem je da se jedna dascica u jednoj kutiji bila otkacila i dobijala neku pobudu pri odredjenim frekvencijama, sto je sanirao profi.

Jon Wright je umro 1999. godine, tako da su kutije sigurno starije od toga, koliko ne znam - daj Boze da je neka '95 koju pominjes. U odnosu na Arden-e i Berkeley-je stare 30 godina - duplo mladje.

A ni T+A alternative koje sam razmatrao nisu bile puno mladje.

Kutije su stigle iz srpskog TDL-centra, pregledali su ih poznavaoci, dalje se ne opterecujem.

Jedino sto sam ozbiljnije razmatrao, a da je novije, bio je Jamo 870 (ili Concert ekvivalent). Sve ostalo - jos starije.

Link to comment
Share on other sites

Mocno, samo preveliko za prostor koji je slobodan.

TDL se uselio u vecu sobu i potisnuo B&M HM17 Musete u manju - premalu za njih. Onaj aktivni T+A koji sam ja gledao bi po dimenzijama taman bio za taj prostor. A i cena bi zahtevala sasvim mali dodatak na cenu B&M-a kada bi otisao.

Agora je vec druga prica...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...