Jump to content


Kako cistiti ekran LCD/Plasma TV-a


dr Pavlovic

Recommended Posts

pozdrav svima,

nakon par meseci koriscenja, na mom TV-u se nakupila prasina .. ok ..ocistih to cuvenom svedskom krpom :). ali me zanima, ako treba koristiti i neku tecnost, sta se preporucuje ?

da li je ona tecnost za pranje prozora suvise jaka ? ili bolje onaj sprej za pranje kompjuterskih monitora ?

p.s

malo glupo pitanje, ali eto, ne bih da nesto pokvarim :)

Link to comment
Share on other sites

Meni rekose magicna krpa nikako! Navodno ostavlja mikronski sitne ogrebotine po ekranu koji je inace od stakla (valjda?) pa onda te sitne ogrebotine uticu nepravilno na rasipanje svetlosti sto se odrazava na "losiji" kvalitet slike... Istina???

Link to comment
Share on other sites

Meni rekose magicna krpa nikako! Navodno ostavlja mikronski sitne ogrebotine po ekranu koji je inace od stakla (valjda?) pa onda te sitne ogrebotine uticu nepravilno na rasipanje svetlosti sto se odrazava na "losiji" kvalitet slike... Istina???

Link to comment
Share on other sites

I ja takodje cistio vlaznom magicnom krpom i sve ok, nema nikakvih mikronskih riseva. Takodje sam probao i sa nekom tecnoscu koju sam kupio u Bg elektronicu, koja se porodaje kao set sa krpicom za 500 dindzi i takodje sve ok, za sve ostalo ne garantujem : :nono wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja ne vlažnim magiÄnu krpu zbog sledeće logike i iskustva na crt TV: praÅ¡ina + vlažnost = blato (nazovimo tako) koje se brzo sasuÅ¡i i onda teže se odstranjuje. Na staklu (crt) možeÅ¡ protrljati ali na lcd ekranu ne. ZnaÄi - samo magiÄna fina krpa, ne vlažna.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ni ja ne sedim besposlen kuci ali realno za ciscenje koliko vremena treba? Aktivnih 5min i za tv i za ostale uredjaje. Ne detaljno glancanje nego uklanjanje prasine krpom ili onim briskom pa posle vlazna magicna krpa gde treba. Kao da mi neko kaze nemam vremena da operem zube jer radim. Zavisi od coveka do coveka. Znam neke koji dodji s posla i ne mogu ni da ustanu a drugi otrce u teretanu ili na neki sport (isti poslovi su u pitanju).

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su ti sprejevi dobra stvar. Nabavio sam jedan u Comtrade-u pise na njemu da je gel. Nikada nisam mogao da ocistim neke fleke zato sto sam se bojao da jako pritiskam sa vlaznom krpom. Ovo je sve ocistilo i sve se sija. Naravno, u uputstvu pise da monitor treba biti ugasen i "ohladjen", pa tek onda sledi ciscenje.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...