Jump to content


ULTRA HD realno kada ga ocekivati?


zexoni70

Recommended Posts

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

LG најављује излазак првих комерцијалних OLED UHD модела телевизора 65EC9700 и 77EG9700, чије ће препоручене цијене бити 6000 и 20000 фунти реÑпективно. Предвиђам за три године пад цијена од најмање три пута.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, nije mi jasno Äemu tolika pomama za HD televizorima i sve većom rezolucijom, brojem piksela, mambo džambo glupostima....

Do skoro sam imao Sony trinitron ''stomakliju'' pa poÅ¡to je riknuo i nije mogao viÅ¡e da se popravlja morao sam da kupim novi TV. InaÄe TV me uopÅ¡te ne zanima, ali kao hajde zbog dece, a meni će da posluži kao panel za gledanje filmova.

Kupim ja tako po preporuci LG 42la660s. Imam HD kanale preko SBB-a. Taj TV je odliÄan za sport (koji me malo zanima), za raznorazne TV show emisije (koje me uopÅ¡te ne zanimaju), za crtane filmove...

Ali po mom miÅ¡ljenju svi ti HD televizori su bulja za filmove. Slika je nekako previÅ¡e oÅ¡tra, sve suviÅ¡e ''realistiÄno'', kao da se deÅ¡ava tu ispred gledaoca ''live''... Meni to smeta, film gubi svoju suÅ¡tinu. Kao da gledaÅ¡ VHS snimak neke svadbe ...

Ili ja jednostavno ne mogu da se naviknem na promenu?

Link to comment
Share on other sites

 @Aleksandar75  "Slika je nekako previÅ¡e oÅ¡tra, sve suviÅ¡e ''realistiÄno'', kao da se deÅ¡ava tu ispred gledaoca ''live''... Meni to smeta, film gubi svoju suÅ¡tinu. Kao da gledaÅ¡ VHS snimak neke svadbe ...

Ili ja jednostavno ne mogu da se naviknem na promenu?"

 

Ja kad sam prvi put gledao Full HD film imao sam isti utisak. Ali sam se navikao kad su filmovi u pitanju. Naravno kablovska tv je druga prica. U zadnje vreme jurim da skidam Live koncerte u HD ili Full HD formatu pa kad pustim na tv-u i koristim zvucnike to je milina. Ali to sam ja nekom to ne odgovara. Ali zato filmovi za odrasle u Full HD-u au sto bi rekao moj kum bubuljica se vidi. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ali po mom miÅ¡ljenju svi ti HD televizori su bulja za filmove. Slika je nekako previÅ¡e oÅ¡tra, sve suviÅ¡e ''realistiÄno'', kao da se deÅ¡ava tu ispred gledaoca ''live''... Meni to smeta, film gubi svoju suÅ¡tinu. Kao da gledaÅ¡ VHS snimak neke svadbe ...

Ili ja jednostavno ne mogu da se naviknem na promenu?

 

:D :D :D Moj Drugar.

Sto jes jes,slika zvuchi suvo,sterilno sa prizvukom digitalije.

 

Pre jedno 10-tak godina sam prvi put imao priliku da gledam HD.Bio je to Star Wars 2 neki HDTV 720 na nekih 3Gb(Samsung "bulja" monitor)  i to je bilo ogromno iznenadjenje za mene.Ceo film sam zevao u detalje,razlika u odnosu na DVD je bila ogromna.Setio sam se nekog drugara sa vojne regrutacije iz malo visih krajeva koji je jako lose video na jedno oko od rodjenja.Zanimljivo je da niko od doktora to nije ustanovio do njegove 17-te godine.Kakvo je to zadovoljstvo na njegovom licu bilo kad je dobio naocare,ceo njegov svet je dobio jos jednu dimenziju.

Link to comment
Share on other sites

Ðко тв није за Ð²Ð°Ñ ÑˆÑ‚Ð° уопште кењате на теми?

ОÑталих 99% кориÑника у Ñвету купиће УХД и толико.

Ðе могу да верујем да им Ñлика превише реалиÑтична! Ко зна како то било подешено, шта пуштано, на коликој дијагонали и Ñл.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...