Jump to content


Nove VINTAGE komponente u Vasem domu


ZoranBG

Recommended Posts

Gox je imao dva komada i oba je prodao :plakanje

http://www.hi-files....an-kardon-a402/

Ovaj opis mi dosta govori o zvuku :facehearts moja muzika...

http://seventiesster...og-post_15.html

Ovde isto ima lep opis

http://www.head-fi.o...rs#post_4606501

ulaz za sluske nisam probao,nemam ih..manje vise koliko vidim kako opisuju zvuk na headfi-ju to je to sto sam i ja napisao i kako se meni cini..jedan zvuk koji vuce malo na cevase,jako dobar phono (to danas zovu old school,cak iako se pojavi ovako nesto u novijoj proizvodnji (a ima) nije sigurno da ce pobrati lovorike) stari MAC zvuk ja nisam hteo spominjati,ima neku drogu u sebi koja lici na to,za tu kolicinu droge ipak treba platiti "malo vise",ali se nesto vec nazire i u ovome :)..neverovatno muzikalna sprava kako god okrenes,bez problema svira i neke suptilnije snimke R.Cooder/VM Bhatt,Jarrett itd...

:beer

Link to comment
Share on other sites

Svaka Äast na kupovini Pajo, stvarno prelep ureÄ‘aj :thumbsup2 . Kako radi na tvojim Tannoyima sa reggae beatom?

fino,dosad probano na UB40,Linton Kwesi Johnson-u,sigurno da bi sa nekim ili necim sa papirnim membranama radio jos bolje,ali sljaka bez problema,ne ide u ultrasonicne delove,ali fino cupka..samo nemoj trpati (vestacki)prenabudzene snimke na njega i sve je OK :)

Link to comment
Share on other sites

fino,dosad probano na UB40,Linton Kwesi Johnson-u,sigurno da bi sa nekim ili necim sa papirnim membranama radio jos bolje,ali sljaka bez problema,ne ide u ultrasonicne delove,ali fino cupka..samo nemoj trpati (vestacki)prenabudzene snimke na njega i sve je OK :)

Превентивно замени Ñва четири електролита у иÑправљачу!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Превентивно замени Ñва четири електролита у иÑправљачу!

:wave2

licno jos nisam otvarao ni da pogledam,kad sam ga uzimao pitao sam prodavca ima li kakvih nepozeljnih "znakova" po kondovima (naduvavanje i sl.),rekao je da nema,manje vise servisiranje do sada za njega nije predstavljao problem,covek je od struke (barem tako vazi)..piskavi-krestavi ton sa izuzetno utanjenim zvukom bi trebao biti predznak(?) da tu nastaju problemi..ni traga ni glasa od toga..kad sam mu rekao da nosim na pretres kod majstora na ciscenje itd..rekao je ne treba "sve sam uradio"..e sad kad tad ce otici ipak na zdravstveni pregled,tamo gde je stolar za pravljenjeg drvenog odela imam i vintage strucnjaka..semu sam nasao po netu,pa sto kazu Boz' pomozi :)

:cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo jos jedne zanimljive sprave: T+A Pulsar P2000 pretpojacalo, model iz 1987.

Kostalo je 3.000 DEM. Primera radi, Pioneer C90 ili Sony TA-E80 kostali su po 2.000 DEM.

Prelepo spolja, a veoma korektan nemacki inzenjering iznutra. Mladji brat ima oznaku T+A Pulsar P1000.

Zvuk je vrlo dobar imajuci u vidu cenu. Po meni je jasno bolji od korisnicki naprednijeg modela Pulsar P2000 AC (potpuno razlicit model, sa displejom i daljincem).

Unutar P2000 se nalaze neke fine komponente (Rodenstein, Siemens), a svi operacioni pojacavaci su u podnozjima, sto omogucava lak upgrade izmenom navedenih za bolje modele. Svabe su na mnogo toga mislile, a mi smo danas srecni sto je Asus izbacio Xonar Essence DAC sa izmenjljivim operacionim pojacavacima... 25 godina kasnije.

post-9475-0-62284000-1352756631_thumb.jp\

post-9475-0-58892000-1352756630_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Cujemo se nas dvojica ali redovno malo pricamo o HiFi-ju :)

Морам да Ñе умешам. Чујем Ñе и Ја али причамо о кучним љубимцима,тачније о мачкама.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Nema smisla da otvorim temu "Bivse vintage komponente u Vasem domu" :)

Samo da podelim iskustvo sa forumasima:

Mesecima sam slusao Sony CDP-X779ES Swoboda 2 i za mene je to najbolji Sony plejer koji sam ikada cuo (pored 707ES Mihael Swoboda 2+ od pre par godina). Swoboda je ispeglao skoro sve sto standardni Sony ima kao mane i rezultat je jedan (i za danasnje pojmove) zreo i napredan CD plejer. Tonski je vrlo ujednacen, sa odlicnim, prilicno poboljsanim basom u odnosu na 779ES (koji tu zna da mulja i dodaje vestacku toplinu) i kristalno cistom zvucnom slikom. Detalji na gornjem ekstremu su zadivljujuci imajuci u vidu godiste ovog plejera (oko 1992.-93.), pa smatram da se danas tesko moze naci plejer do nekih 1.200-1.500 evra koji bi bio jasno bolji od njega, ili uopste bolji.

U odnosu na mog bivseg Lyngdorf-a CD1 Sony ima bolji bas, ali manju prostornost i detalje u kojima je CD1 sampion. Svakako, CD1 je i u Hi-Filesu (gde sam ga testirao) i u What Hi-Fi-ju prosao izuzetno na testovima a kataloska cena mu je bila oko 2.700 evra pre nekoliko godina.

Opasan konkurent Sony-ju je Arcam CD92 sa RingDAC-om, sjajna masina skromnog izgleda, neverovatno muzikalna, ali sa odredjenim tehnickim nedostacima koji zahtevaju pravovremenu intervenciju. On je nekoliko godina mladji a cena mu je bila priblizna kao i Sony-ja, od cega najveci deo kolaca nosi upravo dCS RingDAC za koji se pricalo da je tokom izrade kostao oko 500 evra, uz prilicno veliki procenat skarta.

I, na kraju, resio sam da prodam Sony jer mi je Naim strimer camio usamljen na polici... nekako je lepse pustati CD plejer nego muziku sa strimera, nekako je prijatnije kada se igrate sa plejerom od 17 kilograma na kome svaki zavrtanj vristi recju "KVALITET!". Medjutim, strimer mozete drndati do mile volje a laser nece crci. Sony je grandiozan, zanimljiv, njegov izgled ima zivota u sebi za razliku od dosadnog Naim-a. No, par dana pre nego sto cu prodati Sony-ja napravio sam uporedni test njega i strimera. Naim je stajao nedeljama neukljucen, Sony je bio potpuno usviran.

Rezultat je bio porazavajuci za... Sony. Naim je imao dodatnu dozu finese bas tamo gde je trebalo, jos bolji bas, bolju prostornost i neverovatan prenos emocija i topline iz muzike. Zgazio je Sony-ja ne bas kao FAP zabu, ali skoro.

Jeste, Naim kosta 2.700 evra ovakav kakav je. Sony ne vredi vise od 700-800. Ali ultimativna ocena je skroz na Naim-ovoj strani. Zato kada cujete ljude koji hvale stare komponente i tvrde da nove do xxx hiljada evra ne mogu da im pridju (cesta prica po golasima) znajte da ti isti verovatno nisu culi mnogo toga.

Slike, detalji itd.... bice na mom sajtu... cim stignem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Danas mi stigao i Pioneer CT-9R

Imao sam ovaj dek pre tri godine,ali opet nisam mogao da odolim.

Greje se ko termo peć, ne uzkljuÄuje mi se po ovoj vrućini... :grin:

Tu je i skoro nabavljeni CT-939 MK2.

Pozdrav! :cheers

Imao sam taj ct9r...ja sam bio razocaran sa njim, radio je prosjecno, imao stalno problema sa azimuthom..itd..dizajn mi je onako ppppplastican, malo me podsjeca na Naka LX bar po plastici :-)

Link to comment
Share on other sites

Ja imam komletan A2,T2,P2,C2..............lepa kombinacija samo sto pojacalo ima malko prenaglasen bas :roll:

Ja sam posedovao A1, T1, C1, C2Mk3, C3, C4 (dva komada) i CD5 (ili CD4, ne secam se vise...). Imam i dva R4 risivera od kojih treba da napravim jedan - na jednom od njih "zveknuo" je mikroprocesor iako mi je prodat kao ispravan.

U pricnicpu, sve su to korektno odradjene pare u klasi cene koja nije bila ni malo naivna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...