Jump to content


Satelitski HD resiver


Goran_Rakic

Recommended Posts

Pozdrav forumu.

Uz vaše savete kupio sam 46" G10 plazmu i prezadovoljan sa njom. Duže vremena mi je u planu jedan srednjebudžetni 5.1 avr sistem, koji zbog nedostatka "vremena" nije još prikupljen :grin: Kako stoje stvari, izgleda da će ga preduhitriti jedan satelitski HD resiver. Koliko sam prošarao netom vidim da se Dreambox i Vu+ najrasprostranjeniji, ali me interesuje vaše audiofilsko mišljenje, da li ići na jedan od njih i konkretno koji model, ili na možda neko sasvim drugo i bolje rešenje...?

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

vu+duo ili dreambox500hd..oba risivera su odlicna, 500hd je nesto jeftiniji a nista losiji tako da bih se ja odlucio za njega..ali definitivno oba risivera su extra uredjaji i pogledaj specifikaciju pa sam odluci po svojoj volji..ako je novac bitna stavka preporucujem i azbox hd elite, nega moze naci za oko 100e jeftinije od 500hd, a ja sam ga koristio i mogu reci da je to sasvim pristojan uredjaj...samo ta tri proizvodjaca prodaju linux risivere, tako da se moras odluciti za nesto izmedju njih ako hoces kvalitet..

Link to comment
Share on other sites

vu duo kosta oko 390e, dm500hd kosta oko 290e..vu solo ima slabu podrsku..ja bih se odlucio za 500hd jer ima noviji procesor i novu generaciju tjunera pa kazu da daje malo bolju sliku nego VU DUO i DM stariji HD modeli..e sad imas jos dm novih modela ali su drasticno skuplji a imaju isti procesor i tuner kao dm500hd, zato ti preporucujem dm500hd..ne znam dal je to po pravilima foruma, ako nije obrisite sledeci deo posta, - svakog ko interesuje bilo sta oko sveta sat risivera moze me kontaktirati na 060 0729859 putem sms-a ili na adresu [email protected] sam retko ovde na forumu, a nije mi tesko da pomognem nekim savetom, jer sam veliki ljubitelj sat risivera.. pozdrav

Link to comment
Share on other sites

vu duo kosta oko 390e, dm500hd kosta oko 290e..vu solo ima slabu podrsku..ja bih se odlucio za 500hd jer ima noviji procesor i novu generaciju tjunera pa kazu da daje malo bolju sliku nego VU DUO i DM stariji HD modeli..e sad imas jos dm novih modela ali su drasticno skuplji a imaju isti procesor i tuner kao dm500hd, zato ti preporucujem dm500hd..ne znam dal je to po pravilima foruma, ako nije obrisite sledeci deo posta, - svakog ko interesuje bilo sta oko sveta sat risivera moze me kontaktirati na 060 0729859 putem sms-a ili na adresu [email protected] sam retko ovde na forumu, a nije mi tesko da pomognem nekim savetom, jer sam veliki ljubitelj sat risivera.. pozdrav

Link to comment
Share on other sites

na tvoju zalost veca cena risivera ne garantuje bolji multimedijalni deo jer im je to trenutno slaba tacka.. skuplji modeli imaju neke mogucnosti koje klasicnim korisnicima mnogo ne znace, a to su : mogucnost da se jedan kanal gleda a drugi snima,ostavljen prostor u risiveru za ubacivanje racunarskog hard diska,mogucnost da se ubace dvb-t i dvb-c tjuneri uz ovaj dvb-s2 koji u startu postoji u risiveru, vairles konekcija sa internetom..

sto se tice multimedijalnog dela tu je ubedljivo najaci AZbox, za pocetak to je jedini 1080p full hd risiver (svi ostali su 1080i), bez problema pusta zahtevne HD fajlove,a poslednjih meseci mu je mnogo napredovao softver tako da mu i satelitski deo radi kao i kod dm-a i VU-a..ja sam vlasnik AZbox premium plus modela i prezadovoljan sam njim..

Link to comment
Share on other sites

sto se tice audio varijanti, tu je kod sva tri proizvodjaca izti slucaj bez obzira na mode..moj risiver na zadnjem panelu ima ovo od ulaza i izlaza, pa ti sam proceni jel to dovoljno, a mislim da je i kod drugih risivera ista situacija, sem kod dm500hd kome je jedini hendikem sto nema usb ulaz, ali i to se moze uspesno zaobici.. 1x HDMI; 1x Component (YcbCr); 1x RCA Video; 1x RCA Audio (L/R); 1x RJ45; 1x USB 2.0; 1x Optical S/PDIF; 1x Scart

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno na odgorovima. Nisam imao pojma da je AZbox univerzalnije i bolje multimedijalno resenje, tako da sada sve vise o njemu razmisljam i interesuje me par stavri koje mi bobbyx verovatno moze reci iz prve ruke...

Kakav je AZbox u odnosu na Dreambox po pitanju softvera, interfejsa, brzine, intuitivnosti... kada je u pitanju CS? Imao sam prilku nedavno da malo isprobam Dreambox DM 800 (kinesku kopiju) koji je imao otvoreno celo nebo, i mogu reci da me je mali kinez skroz odusevo brzinom, kvalitom slike i meni veoma bitnom stavkom - intuitvnom i lakom upotrebom i manipulacijom. Koliko je AZbox (ako je uopste) po tom pitanju inferiorniji u odnosu na njega?

Link to comment
Share on other sites

azbox je bolji od dm800hd kineza..jer ima vise funkcija, bolju multimediju, ne pregreva se kao dm800hd kinez na kome mozes prziti jaja,azbox ima garanciju i dugotrajniji je od dm800hd kineza, a sto se tice surfovanja po opcijama risivera tu su poprilicno slicni..tako da je po mom misljenju azbox bolji od dm800hd kineza..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...